Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Въпрос на приоритети.
    Ако се гони непременно евтиното, и се жертва това, че не е надеждно-китайците са точните машини.
    Но някак си по ме кефи да ползвам качествена маркова техника, която си работи ден след ден, и няма нужда от смяна на супер евтини части.

    Разбира се-налага ми се да правя компромиси, но заради машини струващи много повече от една резачка. Там става въпрос за сериозни суми(поне за мен са сериозни), и си поемам евентуалните ремонти.

    Обаче за някакви 200-300 лева разлика в първоначалния разход(за купувнето) изобщо не се замислям дали да не взерма по-доброто. Въпреки, че една немалка част от по-високата цена си е "данък марка". Заслужава си да се плати този данък.
    То и при по-скъпите машини си заслужава, стига да можеш да си ги купиш.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Я да питам тук, че тема за пръскачка няма.
      3fs-3s

      Като за китаец бива.
      Обаче мотора глъхне. Както държи обороти и почва да глъхне. Пускам газта, изфорсирания един два пъти и се оправя.

      Какво да погледна?
      Тия дни ми остана време да погледна. Проблема е бил в задапаратното устройство.
      Но пък се счупи дръжката на стартерното въже. За толкова пари, толкова.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Въпрос на приоритети.
        Ако се гони непременно евтиното, и се жертва това, че не е надеждно-китайците са точните машини.
        Но някак си по ме кефи да ползвам качествена маркова техника, която си работи ден след ден, и няма нужда от смяна на супер евтини части.

        Разбира се-налага ми се да правя компромиси, но заради машини струващи много повече от една резачка. Там става въпрос за сериозни суми(поне за мен са сериозни), и си поемам евентуалните ремонти.

        Обаче за някакви 200-300 лева разлика в първоначалния разход(за купувнето) изобщо не се замислям дали да не взерма по-доброто. Въпреки, че една немалка част от по-високата цена си е "данък марка". Заслужава си да се плати този данък.
        То и при по-скъпите машини си заслужава, стига да можеш да си ги купиш.
        За тия 300 лева разлика ще направя гранитогреса в голямата стая на къщата на село, а и двора ще е очистен. След това тая резачка я ми потрябва, я не. В града съм на газ, за село ще сглобя някакво парно, основно въглища. Няма кой да се разправя с дърва. Както каза въпрос на приоритети. Ъглошлайф си купих преди 10 години, за 20 лв. на някаква промоция. Веднъж го смениха гаранционно, че го изгорих насила. Сега му се прецака бутона за застопоряване, минах през сервиза, караш докато върви. То вярно, че нов е 50 лв. Но тая техника понякога не се пуска с месеци, и не работи по 8 часа на ден. Аз съм доволен. Та така.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Тия китайци (резачките за дърва) когато и да ги изхвърлиш все е късно.

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            И за косачките тъй приказвате, ама моята 8-ми сезон подкара.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Ползвам китайски тример чат пат, там забележки нямам, но от резачката нищо не става.

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                А па аз като си купих прехвален боклук с марка Хускварна, кво. 3 месеца не могат да я оправят в няколко сервиза. Смениха свеща, бобината и пак не пали...

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Първоначално публикуван от ceko45 Преглед на мнение
                  А па аз като си купих прехвален боклук с марка Хускварна, кво. 3 месеца не могат да я оправят в няколко сервиза. Смениха свеща, бобината и пак не пали...
                  Това нова?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Първоначално публикуван от ceko45 Преглед на мнение
                    А па аз като си купих прехвален боклук с марка Хускварна, кво. 3 месеца не могат да я оправят в няколко сервиза. Смениха свеща, бобината и пак не пали...
                    Къса клечка със "специалистите" в сервизите или не желание.............
                    Диагностиката е елементарна (за пропуски в картера , компресията в горивната камера и за "постъпване" на гориво) - даже може проблема да е е в карбуратора и възвратния прекъсвач. Една бърза смяна с друг карбуратор ще избистри и тези съмнения и ще даде посока.
                    -Та проблема не е в марката , пък дори и хоби клас, а в грамотността и желанието ......

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Резачката е няколко месеца след гаранция, с нея са нарязани точно 8 куб дърва, за цялата й гаранция. Купена е чисто нова от представител на марката. Носихме я в няколко сервиза, сега е в сервиз в друг град, чакам резултат, но искра има, макар да ми се струва слаба, смес постъпва щото дърпах кордата без свещ и прави мъгла в цилиндъра.
                      Чакам резулта, ама не ми е нормално 3 месеца да ми оправят нова моторна резачка...

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Явно сервиза са ...
                        Кой модел това ако не е тайна?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Щилката ми ,модел MS 250 необяснимо за мен предаде фронта и спече сегментите от което пострада и цилиндъра .Попринцип това е признак за прегряване или не добро мазане .Но до последно палеше от четвърт ,а маслото е пълна синтетика моторекс .В деня в който фалира съм рязъл точно 5 минути .Но както и да е ,тук идва въпросът - какво бутало и цилиндър да търся ? Като видях цените на оригиналните тръпки ме побиха ,а и както лично се убедих дори и с оригиналните цилиндър и бутало Mahle (марка с огромно реноме) няма гаранция .А в ибей има китайски комплекти цилиндър и бутало на другата крайност за по 40-50 лева ,та дали някой ги е пробвал и може да изкаже мнение ?

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Този моторекс за триони ли е или е за моторетки? Двутактовата смес колко време преди да работиш си я правил? Коляновия вал здрав ли е? Иначе в България има тайвански части, намират се и на Meteor.

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Маслото е за резачки , сместа е прясна .Имало да става ,все пак е на 10+ години (макар и да не е ползвана интензивно) .Валът е здрав .Метеор може би е добър компромис .Ама като поразгледах и те са към 200 лева .Та колкото и да не ми се иска май ще се хвърлям на китайско .Режа до 10-15 кубика на година .
                              Последно редактирано от GeToVvV; 08-09-19, 11:55.

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Не се лъжете с тези масла.
                                За Щил-само масло Щил, от официалния представител за региона.
                                Тукашния ми е приятел, та ми дава съвети. И от него знам,ч е ако искаш да имаш здрава машина-само оригиналното масло на Щил.
                                Не е кой знае колко скъпо, съвсем на поносима цена е, не си правете експерименти.

                                За Частите-не мога да дам мненеие, но си мисля, че от орииналното по-добро няма. Да, плаща се голям "данък марка", но ако искаш да си сигурен в машината-само оригинално. То това си е прицип във всички техники де, но за машинките не е кой знае колко непосилно да се поддържа с оригиналните си части.
                                То да не е Мерцедес или Тойота
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X