Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Темата е малко стара но...аз да питам.Имам следния казус- притежавам щил 661с който вече е за основен ремонт.По принцип съм фен само на оригиналните неща, но намерих тайвански комплект цилиндър с бутало със сегменти, пистолен болт и зегерки за 660 за 1/3 от цената на оригиналните в щил.Въпросите са 2, първия е има ли разлика в буталото/цилиндъра на двете машини.Въпрос номер 2- тези тайвански железа някой има ли наблюдения, стават или не?Така или иначе резачката е на доизживяване, да изкара докато от щил най-после се наканят да и пуснат наследник пък ще я пенсьонираме.
    Иначе по темата, притежавам хусварна 240, 550хр щил 362, и 661с
    Малката хусварна с нея почнах, хубава е но за домашни цели, до там.Голямата я купих със задрало бутало и сега я въстановяваме, тук приемам мнения и съвети от собственици.Малкия щил си го купих чисто нов и много му се радвам, на никой не го давам ,661.цата е изрод, кръстили сме я косача защото направо коси дърветата, но никой от моята бригада не иска да работи с тоя бордюр.Това са моите лични наблюдения.
    harley davidson-fan

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Поставял съм такива комплекти на щил - 026 и 391. За монтирането проблем няма всичко си пасва. На 026 пистолния болт се беше "ИЗЯЛ" впил в лагера , но може причината да е в луфтовете на лагерите и чопът на коляновият вал аз я бях прежалил и без това та колкото изкара. 391-то кара още с тази разлика, че ''гласът'' и е малко по различен. Ремонта е правен зимата.
      0877 877 297

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Изчетох всичко тук, постфактум... Наложи се да купя моторен трион, четох насам-натам, спрях се на Stihl, гледах, пипах, пасна ми MS 261, взех и резервна шина и верига Rapid Super. Доволен съм, до тук изгорях 10 литра бензин и 3 литра масло за верига, не мога да кажа колко кубика съм срязал, че бутам едни 70 годишни череши и на терен директно ги логаритмувам за цепене. Реже ги като вафли, не се задъхва. Поръчах пили и инструмент за заточване FG 4, едната верига я изтъпих след продължително радиално рязане/бичене и машинното заточване в сервиз на Stihl не ми хареса, заминава почти 1/4 от ресурса на веригата, вече ще ги пиля сам. Триона е със спортен филтър, в края на деня го изтупвам и с мека четка го чистя, лесна е за обслужване. Не смея да и наливам М10Д, купувам препоръчаното масло за вериги Forest +. Не е тежка, измаря чак в края на деня, нищожни вибрации. Въртя шината за равномерно износване, надявам се да служи дълги години. Взех я за 960 лв с подарък верига RM .325, пила и масла, като минералното го подмених с Ultra, винаги съм бил максималист. Та, избора ми беше повлиян от факта, че Stihl произвеждат всичко, мотори, шини, вериги. Далеч съм от идеята, че националният инженерен гений е за подценяване, но се доверявам на немския съпромат и металознание Първите три резервоара рязах клони, за меко разработване, после я подкарах без жал. Не съм сигурвн, че съвета за повече двутактово масло от предписаното в горивото е правилен, това намалява мощността и увеличава дименето.

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Първоначално публикуван от sminkov Преглед на мнение
          Изчетох всичко тук, постфактум... Наложи се да купя моторен трион, четох насам-натам, спрях се на Stihl, гледах, пипах, пасна ми MS 261, взех и резервна шина и верига Rapid Super. Доволен съм, до тук изгорях 10 литра бензин и 3 литра масло за верига, не мога да кажа колко кубика съм срязал, че бутам едни 70 годишни череши и на терен директно ги логаритмувам за цепене. Реже ги като вафли, не се задъхва. Поръчах пили и инструмент за заточване FG 4, едната верига я изтъпих след продължително радиално рязане/бичене и машинното заточване в сервиз на Stihl не ми хареса, заминава почти 1/4 от ресурса на веригата, вече ще ги пиля сам. Триона е със спортен филтър, в края на деня го изтупвам и с мека четка го чистя, лесна е за обслужване. Не смея да и наливам М10Д, купувам препоръчаното масло за вериги Forest +. Не е тежка, измаря чак в края на деня, нищожни вибрации. Въртя шината за равномерно износване, надявам се да служи дълги години. Взех я за 960 лв с подарък верига RM .325, пила и масла, като минералното го подмених с Ultra, винаги съм бил максималист. Та, избора ми беше повлиян от факта, че Stihl произвеждат всичко, мотори, шини, вериги. Далеч съм от идеята, че националният инженерен гений е за подценяване, но се доверявам на немския съпромат и металознание Първите три резервоара рязах клони, за меко разработване, после я подкарах без жал. Не съм сигурвн, че съвета за повече двутактово масло от предписаното в горивото е правилен, това намалява мощността и увеличава дименето.
          маслото е да смазва лагерите на вала.но при продьлжителни високи обороти го изгаряи няма достатьчно смазване.като се повтори това нещо примерно 50 пьти лагерите си отиват.а и маслата у нас неса наниво което би требвало да са.затова непречи да и сипваш30гр. вместо25гр.и да я имаш по дьлго време.

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Webp.net-resizeimage (1).jpg
Прегледи:1
Размер:1.03 МБ
ID:5803813
            Работата с хубав инструмент е радост.

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Честито , да ти служи дълго и вярно
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181125_132509_31.jpg
Прегледи:1
Размер:635.5 КБ
ID:5803850
                Благодаря!
                Продължавам да се наслаждавам на мекото рязане и производителност, дърти просъхнали череши ги яде като вафли, сега наближава момента да се уча как се заточват вериги

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                  маслото е да смазва лагерите на вала.но при продьлжителни високи обороти го изгаряи няма достатьчно смазване.като се повтори това нещо примерно 50 пьти лагерите си отиват.а и маслата у нас неса наниво което би требвало да са.затова непречи да и сипваш30гр. вместо25гр.и да я имаш по дьлго време.
                  Маслото у нас си е абсолютно на ниво, все пак се прави под надзора на Штил и 30гр вместо предписаните 20гр, единствено ще доведе, както е написал Минков, до не правилна горивна смес, намаляване на мощност и увеличаване на отлагания и нагар по цилиндрово-буталната група.

                  Ако искате да е "по-хубаво" на резачката и да служи по-дълго време, купувайте както е направил Минков маслата от по-високата серия /например Ултра на Штил/ и най-вече купувайте хубав бензин, защото масово е по-нискооктанов от заявеното. А нискокалоричен бензин и при това с повече масло, изкарва резачката извън температурният й режим, което води до по-бързото й износване.

                  Въпреки, че е съвсем нормално резачка от профи класа да изкара 1000 моточаса без технически проблеми и без ултра масла и 100ца бензин.

                  м10д се сипва съвсем нормално в резервоара за маслото, стига да е наистина м10д, а не всякакви производни на филтрирани и центрофугирани отработени масла.
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Първоначално публикуван от sminkov Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]975083[/ATTACH]
                    Благодаря!
                    Продължавам да се наслаждавам на мекото рязане и производителност, дърти просъхнали череши ги яде като вафли, сега наближава момента да се уча как се заточват вериги
                    Машината е сред най добрите 50 кубикови и е продължение на традициите поставени от 026.
                    Малко обмяна на практически опит ще ВИ е от полза за работата , подръжката и заточването. От снимките оставам с впечатление ,че трябва корекция в обтягането на веригата или в работния оборотен диапазон.
                    Заточването с пила е задължително за усвояване умение. (Заточване с акумулаторен "дремел" и приспособление си е удобна екстра)

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Аз си нося шмиргела и в гората Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_8919.JPG
Прегледи:1
Размер:443.6 КБ
ID:5803855
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                        Аз си нося шмиргела и в гората
                        Това е ......................
                        Сещам се за две подходящи мъдрости-
                        Дай на мързела работа ,да те научи на акъл и Сиромах човек-жив дявол!!!!
                        Мързела и прогреса имат някаква връзка.

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          30 мл масло е много, 25 мл са достатъчни и пак са 25% повече от предписаното. Ако искате да се грижите за машината купете синтетично масло, носете си още една заточена верига, обръщайте шината периодично и почиствайте машината след работа.

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Повече съм сипвал масло много пъти.Имал съм над 10машини и в момента имам 2бр.Храсторези с куб.40-50куб.н е ползвам от 20г, резервна верига ,ако знаеш да ги точиш не ги трябва.Ако не можеш да заточваш веригата,стой си в къщи .

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                              Повече съм сипвал масло много пъти.Имал съм над 10машини и в момента имам 2бр.Храсторези с куб.40-50куб.н е ползвам от 20г, резервна верига ,ако знаеш да ги точиш не ги трябва.Ако не можеш да заточваш веригата,стой си в къщи .
                              Освен, че трябва да се заточват, веригите понякога, в процеса на работа се и късат. И налична резервна такава, ще ви спести доста време, особено ако сте далеч от вкъщи и магазини.
                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Ситетичното двутактово масло е доста скъпичко,но резачката не пуши и няма почни никъкъв нагар. Колкото до ремонтите на двигателя на резачката, си купувайте тефлонови семеринги за коляновия вал Слагаг се малко по-трудно,но си заслужава труда и парите.
                                Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X