Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Аз си купих това лято една такава от Кауфланд. На помня марката, под 100 лв беше, 2000w. Супер доволен съм. Имам и един стар боец, huskvarna, не съм го палил от тогава. Лека и мощна, доста чам нарязах.

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
      ,но искам да взема една електрическа за подкастряне и рязане на короните на дърветата в къщи..
      За какви дървета (количество) и корони(височина) говорите,че обикновено никой не опъва кабели за такава дейност ,а се ползват специализирани моторни и акумулаторни (резачки) с алтернатива акумулаторни саблени триони.

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
        В темата се върти все приказка за бензинови резачки ама на мен в главата ми е заседнала една идея за електрическа верижна резачка.За да не отварям друга тема реших да пиша тук.Имам Штил/стар материал използвам я само за лични нужди-закупена е нова от магазин тогава когато ментетата бяха "лукс"/,но искам да взема една електрическа за подкастряне и рязане на короните на дърветата в къщи.Неудобно ми е да паля резачка когато съм на дървото/рисково е не съм професионалист/ пък ако я изпусна да падне на земята пари ще струва да не говорим,че може да станат и някои други бели при палене и при електрическите няма застраховка от това,но поне въже няма за дърпане е има пък кабел-няма пълно щастие.
        Доста по прочетох за тях,но все още търся мнението на хора които са употребявали ел. резачка.На пазар ги има вече много модели и марки,но всеки търговец хвали това което продава така,че техните мнения и препоръки спрямо дадена марка не са краен критерии за мене.
        Моля колеги които имат наблюдения и опит с такива машини да споделят кои марки са за предпочитане.Не търся нещо професионално,но не искам да се натреса на някой боклук дето ще се задъхва и на клечки.Парите дето съм решил да похарча са около 200лв. може и малко отгоре.
        Благодаря предварително за отговорите.
        Миналата година комшията бастиса една стара череша с такава електричка. С две думи не е за такива цели. По добре малка бензинова , или на батерия. С тоя висящ кабел , дето трябва да го пазиш от всеки падащ клон ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180527_143318.jpg
Прегледи:1
Размер:383.7 КБ
ID:5806872
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          За подкастряни най добре еднорък трион или моторна коса с прът за кастрене
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Видях това в действие

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:trion.jpg
Прегледи:1
Размер:5.8 КБ
ID:5806875

            Впечатлен съм с каква лекота реже клони. Удобно е, работиш с една ръка. Сигурно има и други марки.

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              акумулаторни (резачки).
              Да де ама никой не казва нищо. Преди няколко месеца повдигнах въпроса и няма отзиви.

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                Да де ама никой не казва нищо. Преди няколко месеца повдигнах въпроса и няма отзиви.
                Когато се решава "задача" и има черта за цена -ефективност, .......все още....няма как, акумулаторните трудно се вписват освен, като скъпо удобство.
                Има "ниши" в които акумулаторната техника се се е доказала (лозаро-овощарски) като водеща за големи обеми работа.
                Взема се най практичното.

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                  За какви дървета (количество) и корони(височина) говорите,че обикновено никой не опъва кабели за такава дейност ,а се ползват специализирани моторни и акумулаторни (резачки) с алтернатива акумулаторни саблени триони.
                  Преди доста време гледахме копринени буби и целия двор беше обграден с черници/малко под 100бр./ с които хранехме бубите след третия сън.Бяха ниски и ги режех/ и сега част от тях също/ с пневматична ножица.Времената се промениха и изкорених 2/3 от тях,сега са около тридесет има и други дървета,но не ги режа всяка година.Оставям ги да направят 2-3г. дебели клони и ги режа за дърва на котела.Дребните клонки се нарязват за разпалки.По този начин не купувам дърва за огрев.Комбинирани с въглищата са ми достатъчни.До като бяха по-ниски 2-2,5м. беше лесно с Щилката/ тя е 23-ка/ ги кастрех по-дебелите,тънките с ножицата ама се вдигнаха короните и стана по-трудно.Купих си саблен трион,но със суровото не се справя добре.Купих тример и в комплекта има представка за рязане на клони,но се работи доста трудно с него не е за ограничени пространства.Един мой приятел от доста години има електрическа резачка,но едва миналата година минах да го видя като кастри дърветата си в къщи.Стори ми се,че с нея по-лесно се работи на високо и от стълба няма го оня момент на палене с въжето все пак на високо и между клоните си е опасно-машинката пали на обороти и веригата веднага тръгва опасности има с всякакъв вид инструмент.Резачката няма да се използва за друго освен за подкастряне и при някои строителни работи.Вярно,че и с кабела трябва да се внимава.Едно погрешно движение с резачката и може да стане голям съкатлък.На акумулаторните машини от този тип нещо и нямам доверие пък и доста скъпо удоволствие са.

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    ...
                    .......... Доста сериозен минус е , че акумулаторните батерии стареят .... Имат икономическа логика при интензивно ползване
                    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                      .Резачката няма да се използва за друго освен за подкастряне и при някои строителни работи.Вярно,че и с кабела трябва да се внимава.Едно погрешно движение с резачката и може да стане голям съкатлък..
                      Ако моторния трион е подходящ и изправен, няма никакви проблеми.
                      Когато решавах тази задача пробвах различна техника и стигнах до извода ,че най доброто е специализираната техника -след оглед купих щилка 192 C. (подходяща за клони и дърворезба)
                      .Няма ден в които Я ползвам и да не съм доволен от избора. Преди това ползвах и вариант с ръкохватката от горе (качвах снимки на машинките във форума),но се оказа че има проблем със здравината на захвата и прецизността във воденето.
                      Специализираните моторни триони са снабдени и с подходяща шина и верига и за мен нямат друга конкурентна алтернатива.

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Нямам нищо против моторните триони те са се доказали с времето.Моя е грешката,че не уточних какво искам да знам за електрическите триони.Искам да знам какво им е устройството,имат ли редуктор или директно предават движението от ротора на двигателя към задвижващото колело и ако има редуктор дали зъбните колела са метални или пластмасови.В много от описанията за тези триони се загатва,че веригата може да падне-това според мен означава,че пада.Това води до въпроса каква защита има машината при евентуално падане на веригата?За това търся съвети от хора който са човъркали и работили с такива триони.И според това каква ще е информацията ще се решава купувам или не.
                        Колега Петков можели да вдигнеш снимка на Щила 192 С не,че няма да го има в гугала по-точно искам да видя какво си си купил.Пък и имам малко гъдел към дърводелството. От време на време правя по някоя "щурутия" в дърводелската.Все още се оборудвам-имах машини самоделки моя изработка махнах ги и закупих някоя друга професионални.

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                          [ATTACH=CONFIG]720159[/ATTACH]
                          Електрическите триони са безупречни за затворени помещения и дърводелски работилници (опит с "Парма","Долмар" и "Макита") ,но за да имаш "свобода на действията", само моторен!
                          След доста сменени марки и модели, това е за сега "домашната екипировка".
                          ..
                          Публикувано в пост 332 и тогава (14г) пак се нищеха същите въпроси.

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Благодаря колега за снимката.Не разбирам много от тези машини,но ми си вижда доста симпатична и съпоставена с Макитата в габарити ми се вижда дребосък.Това чудо на пазара на каква цена върви?

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                              Благодаря колега за снимката.Не разбирам много от тези машини,но ми си вижда доста симпатична и съпоставена с Макитата в габарити ми се вижда дребосък.Това чудо на пазара на каква цена върви?
                              Тя разликата е два пъти и в кубици и в килограми и....,но за корони и тънки клони няма равна. Просто при другите производители не намерих подобно изпълнение, а с дръжката отгоре след проби се отказах.(има някъде снимки и на такъв модел които подарих)
                              За цената трябва да се провери,но по спомен под 600 лева (върти ми се 580лв,но трябва да видя документите).,проблем е че модела не е масов и чаках с поръчка.
                              От акумулаторните пълен комплект на добра цена е тазиhttps://www.stihl.bg/%D0%9F%D1%80%D0...BE-AL-101.aspx
                              Последно редактирано от petkov_bb; 23-01-19, 20:32.

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                192 поне на сайта им няма.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X