Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Добри са, но не са перфектни. Преди половин година имах среща с регионалния им директор за източна Европа, македонец. Показах му няколко цъфнали нови шини от ниския клас. Иначе ментаци на Орегон има, но се познават от опитно око. Качеството на повечето китайци е лошо, но зависи и от потребителите, знам за случаи на нарязани умопомрачителни количества дърва с евтини резачки. В България на практика може да се вкара всичко, например вредните емисии за двутактови машини не се покриват от евтините китайци, но това се гледа само на документи, китайците вадят сертификати всякакви. Точно заради емисиите от големите марки си смениха почти цялата гама машини. Специално от Husqvarna мога да изброя една дузина много здрави машини, които са спрени за Европа заради емисиите и същевременно се предлагат на други пазари.

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Джендъризмът не прощава, аз брадясах докато се науча, че железария без CE се вкарва с големи връзки. Комшиите се скъсват да палят каквито се сетиш мизерии, цялата улица в облаци от 2 комина наоколо, пък на мене щели да ми търсят катализатора...
      Кво ме интересува мене кви газове излизали, като ми трябва 2 пъти в годината за по 1 час максимум. Всичко друго оправиха, до кривите краставици и мощните прахосмукачки опряха!
      Ей тия неща най ме притесняват с марковите. Заприличали са на самите брюкселски зелки - префинени, розови, обратни и бездетни. С електрониката и колите нещата са отишли в тая посока. Личен опит.

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        Стана ми странно как в едно мнение съфорумникът хвали Орегон, и в следващото разправя, че мойто няма общо с Орегон. Явно сме свидетели на откровено копиране на фирмено лого. Друго обяснение нямам.
        И на този въпрос в Темата имаше отговор.
        Влизате в магазина и си поръчвате съответната шина и верига-следва изненада ,че цената на резачката е под цената на режещата "гарнитура".
        (да очаквам в салам от 3-4лв. да има месо е същата илюзия)

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          На тая шина са се изредили поне 5-тима посредника, докато дойде дотук и стане 60 лева. Щото нали марка. Ако е евтино няма да е марка.

          Виж ако наистина някой ги имитира ще ми е полезно да знам. Сега ходих да гледам моята верига, ама не мога да се ориентирам към вашите единици. B-50-57S. 3/8.050x57DL пише на нея.
          BeatsByDre са едни слушалки, дето от завода излизат за 14$. После щото Епъл ги придоби стават на няколко стотин лева, и обилен маркетинг покрай тях.
          https://www.economic.bg/bg/news/5/be...dre-za-14.html
          “Beats by Dre” всъщност струват.... 14$
          Производствената стойност на световноизвестните слушалки е шокираща в сравнение с продажната цена

          Слушалките на “Beats” излизат на пазара с цена между 100 и 450$.
          Последно редактирано от Ivan Terziev; 26-02-19, 12:35.

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            .
            .... Приказки под шипковия храст...... има такъв лаф - приложим за тази дискусия ;;; кой знае и кои не знае , седнАл карти да играе ...

            38 см. орегонска шина струва 28.80 лв. с ддс , (стъпка 0,325) , съответно веригата е 24,72 лв. - при официалния вносител на марката.

            .... Бърка се професионализма с аматьорството , .... ама тука винаги е така... .... едно е да се изкарват пари по 8 часа дневно , друго е 5-6 кубика разхвърляни като време преди отоплителния сезон .... като изисквания към машините имам предвид , ако някой не схваща.

            Отделно - за хора абсолютно неграмотни технически , най добре ще е да си платят някой друг да им свърши работа , вместо да преразказват как нещо си не ставало...
            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
              .
              38 см. орегонска шина струва 28.80 лв. с ддс , (стъпка 0,325) , съответно веригата е 24,72 лв. - при официалния вносител на марката.

              38см, 325 стъпка шина е с цена от 30.41лв с ДДС. Точно погледнато в официалният ценоразпис на Орегон за България за 2019-2020г. И неофициални вносители на орегон няма, както и няма неофициални на Штил.

              Сега ако отворите ОЛХ и напишете штил 180 или 361 ще ви излезнат двама продавачи които продават Штилове от тези модели. Ако има се обадите, ще бъдете уведомени, че са оригинални, но се продават без кашон и шина с верига, понеже ги крадат тираджиите директно от Германия. И да ви кажа, продават хората, и то доста... до време е, защото икономическата полиция работи и тя, но просто е бавна процедурата докато се завърти и конфискува ментетата.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                .
                .... едно е да се изкарват пари по 8 часа дневно , друго е 5-6 кубика разхвърляни като време преди отоплителния сезон .... като изисквания към машините имам предвид , ако някой не схваща.
                Ако можеш да си го позволиш, винаги да работиш с хубава машина, носи по-голямо удоволствие, отколкото с каквото ти е под ръка. Дали ще режеш домат с нож от левчето или с такъв с удобен захват и хубаво острие, дали ще си за риба и вадиш 200грама таранка с прът от стъклопласт или с хубав прът с малка акция, дали ще ходиш с хубави обувки, от които вечер крака ти излиза сух, или с такива където се превръща в маринована копърка - удоволствието е съвсем различно, а резултат един и същи. Но живота ни е един и ако финансово можем да го позволим, защо да не работим с хубав инструмент???

                Не да взимаме резачка от профиклас за 1300лв за да режем 10 кубика на година, а съответната на нуждите ни машина.
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  И какво - почна лека полека да прозира идеята, че кефа цена нямал и подобни. Всеки оттук може да извади 500 лева, не вярвам някой да ги няма. Не е въпросът в това. По-добре богат и красив, отколкото беден и грозен.
                  Въпросът е да не робуваш на марка, щото за една от прехвалените от вас доста кофти неща намирам. Много маймунки са накачулени по маркетинга, а тъй или иначе се прави пак у Китай.
                  Откак всички без изключение "маркови" почнаха да вкарват програмирано остаряване, както и да извиват ръцете на клиентите си - за мен "марково" почва да придобива едно по-друго значение. Няма да споменавам конкретни примери, просто защото вече не знам и едно изключение дето "марково" да значи качество поне над средното.
                  Всичко се опропасти.

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    И какво - почна лека полека да прозира идеята, че кефа цена нямал
                    Е как да няма - Търтея ти дори го и написа - 500лева, български.

                    или 85.00лева, само, че кефа ще е по-малък. Нема как на тоя свят за три лева да ядеш луканка. Или ееей, у форумо Тропчо продава ризи по 40 лева, а у левчето са по 4.00 ......... демек, оня директно от Китай сека сутрин ги кара, а Тропчо ни сваля десет кожи от гърба???
                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Ще ти кажа моя немалък опит с друга техника.
                      Нокиа Лумиа, мисля 930 беше, къмто 900 лева е бил като нов. Висок клас, хубав хардуер, и най-жалката техника, която ми е попадала в ръцете. Уважавам техниката по принцип, дори лампови радиа и ТВ пазя от миналия век, ама тая кутийка 100 пъти ми дойде да я размажа у земята. Такова дразнене не ми се е случвало с друга техника. Извиването на ръце от М$ беше изключително нагло, освен , че беше бъгав до степен и за слушалка да не чини.

                      Марковите щайги компютри по едно време имаха договорка с горепосочения производител на ОС да не може да им се качва неподписан драйвер. Уж за индустрията ги вземахме, ама ги изхвърлихме, щото много мислели за клиента нали...

                      Епъл в прав текст си признаха, че спъват скоростта на устройствата си като излезе новата ОС. Щото батерията била остаряла и да работел повече. Ама потребителят няма думата за което. Що рев беше от ръководството им, че не заключили пустата батерия към телефона, ами пропуснали милиарди печалби, щото потребителите сменяли батерии.

                      На китайската флашка качвам къвто файл искам, ама на Айпод не можело, само през техния софт и облак...

                      Гармин уж маркова навигация, ама батерията вкопана, аз поне не успях да я сменя на Нуви-то.

                      Xerox монитор ми изгоря, май едно от малкото изключения когато съм купувал нова техника. И в сервиза не го оправиха, добре, че беше в гаранция и ми върнаха парите.

                      Eдин Dell Optiplex съм изтърбушил заради кутията, вътре живее видеонаблюдението ми. Постоянни контактни проблеми, голям зор докато го закача да заработи.

                      Sony XPlode също е супер недомислено как контактува панела с касетофончето, отделно дето има един много грозен софтуерен бъг. Заритах го в мазата, и един добър човек от форума тука ми подари новичко неползвано касетофонче с врътки от принципа на първите радиа. На него си слушам радио до ден днешен.

                      Като чуя "марково" и вече ме избива студена пот!

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Кефа винаги струва пари, ако режеш с една хубава и една куче марка се забелязва веднага разликата.

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Не било 500 кинта

                          https://www.stihl.bg/Продукти-STIHL/...10/MS-181.aspx


                          Има и по евтини.

                          Само за сравнение, този е истински и малък
                          https://www.stihl.bg/Продукти-STIHL/...31/MS-261.aspx
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            п.с. И марковия форум се счупи, дублиран пост...

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                              Кефа винаги струва пари, ако режеш с една хубава и една куче марка се забелязва веднага разликата.
                              Да, ама тоя кеф не може да се сравни с кефа, че си прецакал Системата. Като едно време "У-у-у-у, таа лютеница, дето се въртях около нея три дни ми излезе 20 стинки килото, а бурканчето го продават по леф и дваесе на Халите".
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Да, ама тоя кеф не може да се сравни с кефа, че си прецакал Системата. Като едно време "У-у-у-у, таа лютеница, дето се въртях около нея три дни ми излезе 20 стинки килото, а бурканчето го продават по леф и дваесе на Халите".
                                Само че в това от Халите не знаеш какво съдържа вътре. По консервни фабрики сте ходили по бригади предполагам, и имате идея какво се случва. На мен ми излиза по-скъпо да си отгледам част от храната, ама идеята не е да пестя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X