Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
    Кое не се прави в Китай?
    Което не се прави в Китай е менте.
    Въпроса е къде се разработва. Там се различават да кажем Щил и Райдер

    Моя опит специално с резачките показва че китайските не се рентират
    Верига и шина са калпави, пък е опасно и то много. Съответно нова шина и верига +100-150 кинта.
    Разхода е огромен, но това иди дойди.
    Вибрации също, но пак се преживява
    Текат им маслените помпи без изключение, но пак се търпи ако не я разнасяш пълна с масло.
    Основния проблем обаче е ниската надеждност. И като отида да свърша работа и си счупат кученцата на стартера освен да гледам умно от страни друго не мога щото не пали и работата си стои несвършена.
    Последно редактирано от turtey; 24-02-19, 19:25.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      ...
      Верига и шина са калпави, пък е опасно и то много. ...
      Бачкат си хората с китайци, не съм чул някой да се е осакатил. Поясни, моля.

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        Бачкат си хората с китайци, не съм чул някой да се е осакатил. Поясни, моля.
        О, частите на тялото ти са си лично твои.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Не споря за неща, от които не разбирам. Само дето е факт, че не съм чул порязан, само защото било китаец. Мисля, че би било полезно за всички да напишеш кое точно е по-опасното от марковите.

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Китаеца ще работи , ако успееш да го запалиш... Мъките с него не мога да си ги причиня. Една хускварна почва от 320 лв. , разликата не си струва.
            Фиат Купе
            Опел Фронтера В
            Мицубиши Паджеро Пинин

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
              Китаеца ще работи , ако успееш да го запалиш... Мъките с него не мога да си ги причиня. Една хускварна почва от 320 лв. , разликата не си струва.
              Начи ниските модели от марковите са много скопени версии. Аз така се бях насочил с косачката, щях да вземам тример Хуск. Добре, че питах чичовците от сервиза, и ме спряха. То корда вместо кардан, то буталце колкото спринцовка. Направено е за моравата пред имението, и освен корда друго не може да върти. Споменах, че слабия Щил откровено ми малее, и баш с него видях зор на палене. Удавих го, иначе нищо му нямаше.
              Сегашната ми косачка е Райдер, и не е било да не запали досега. Една мотофреза имам, Viki пише някъде по нея, и пак откъм палене не помня да е имало и един случай да не запали. Дори след като е кибицало цяла зима се е случвало да заработи от първото дръпване. На самия двигател си пише напълно непознато за мен китайско име.
              Малко се преекспонират марково-немарково, та е добре да си имаме обективна оценка на нещата. За какво ми е да затварям пестин лева, като ми се случва да окастря 2 кубика, и то не всяка година. Имам си електрическа за останалата работа.

              п.с. Естеството на тая техника е да живее на село. Като насъбереш все маркови машини, и като си сменят собственика, което е характерно за селата в КМБ... Все едно са ти гепили евтин джип.

              п.с.2. Около мен нямам и едно оплакване от бай Китай. Едни мургавели до мен окастриха няколко декара запустели площи на собственика, с това си вадят хляба. Супер очукана машина, май нещо като ОК пишеше на нея. Доволни са хората, за Райдерска косачка получих 2 положителни препоръки, и една за резачка. Не са ми орали и копали да им правя реклама, ама имам няколко техни електроинструмента и засега държат. Веднъж в годината да ми затрябва и си свършвам работа. Също така откъм сервиз не съм чул оплаквания. Части на символични цени, и ги има.
              Последно редактирано от Ivan Terziev; 24-02-19, 19:56.

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                И също така иска 40 гр./л. масло, срещу 25 гр./л. за марковите.
                За това колко си сигурен?
                1:40 си е точно 25 грама масло на литър. Според мен си се омотал в съотношения и начин на измерване на маслото.
                Но това си е доста често срещан проблем. Колко хора съм срещал да слагат по 40 грама масло на литър, поради недостатъчния им капацитет да пресметнат колко грама масло трябва да отмерят, за да се получи съотношение 1:40...
                Мисля си, че ти не си от тия, ама толкова типични числа...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  За това колко си сигурен?
                  1:40 си е точно 25 грама масло на литър. Според мен си се омотал в съотношения и начин на измерване на маслото.
                  Но това си е доста често срещан проблем. Колко хора съм срещал да слагат по 40 грама масло на литър, поради недостатъчния им капацитет да пресметнат колко грама масло трябва да отмерят, за да се получи съотношение 1:40...
                  Мисля си, че ти не си от тия, ама толкова типични числа...
                  Има китайци на 1/25
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    За това колко си сигурен?
                    1:40 си е точно 25 грама масло на литър. Според мен си се омотал в съотношения и начин на измерване на маслото.
                    Но това си е доста често срещан проблем. Колко хора съм срещал да слагат по 40 грама масло на литър, поради недостатъчния им капацитет да пресметнат колко грама масло трябва да отмерят, за да се получи съотношение 1:40...
                    Мисля си, че ти не си от тия, ама толкова типични числа...
                    25 бензин към 1 масло, баце, упътването е точно при мен, току що се уверих. Да го снимам ако искаш. Идва и с една оранжева лепенка, пак тъй си пише. 40 милилитра на литър. Пуши като трабант, гори повече от джипа, ама туй да му е кусура.
                    40 към 1 е на Щил, пак съм сигурен, щото наливам и на двете.

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      1/50

                      Това с хубав бензин и масло.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        Начи ниските модели от марковите са много скопени версии. Аз така се бях насочил с косачката, щях да вземам тример Хуск. Добре, че питах чичовците от сервиза, и ме спряха. То корда вместо кардан, то буталце колкото спринцовка. Направено е за моравата пред имението, и освен корда друго не може да върти. Споменах, че слабия Щил откровено ми малее, и баш с него видях зор на палене. Удавих го, иначе нищо му нямаше.
                        Сегашната ми косачка е Райдер, и не е било да не запали досега. Една мотофреза имам, Viki пише някъде по нея, и пак откъм палене не помня да е имало и един случай да не запали. Дори след като е кибицало цяла зима се е случвало да заработи от първото дръпване. На самия двигател си пише напълно непознато за мен китайско име.
                        Малко се преекспонират марково-немарково, та е добре да си имаме обективна оценка на нещата. За какво ми е да затварям пестин лева, като ми се случва да окастря 2 кубика, и то не всяка година. Имам си електрическа за останалата работа.

                        п.с. Естеството на тая техника е да живее на село. Като насъбереш все маркови машини, и като си сменят собственика, което е характерно за селата в КМБ... Все едно са ти гепили евтин джип.

                        п.с.2. Около мен нямам и едно оплакване от бай Китай. Едни мургавели до мен окастриха няколко декара запустели площи на собственика, с това си вадят хляба. Супер очукана машина, май нещо като ОК пишеше на нея. Доволни са хората, за Райдерска косачка получих 2 положителни препоръки, и една за резачка. Не са ми орали и копали да им правя реклама, ама имам няколко техни електроинструмента и засега държат. Веднъж в годината да ми затрябва и си свършвам работа. Също така откъм сервиз не съм чул оплаквания. Части на символични цени, и ги има.
                        Хубавите моторни коси на Хускварна тръгват от към 900 лв, тогава установяваш, че китайските и марковите коне са различни. Ако е за ~300 лв е по-добре китайска от по-хубавите. При резачките най-малката Хускварна 236 е достатъчна за домашни нужди и е по-здрава от разни по 150 лв.

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          25 бензин към 1 масло, баце, упътването е точно при мен, току що се уверих. Да го снимам ако искаш. Идва и с една оранжева лепенка, пак тъй си пише. 40 милилитра на литър. Пуши като трабант, гори повече от джипа, ама туй да му е кусура.
                          40 към 1 е на Щил, пак съм сигурен, щото наливам и на двете.
                          Няма нищо случайно - ТЕ си знаят какво "има" в машината и се подсигуряват с повечко масло. И понеже прозира взетото решение Ви пожелавам късмет с избора на машинката.
                          -А за съотношението на маслото (подкрепям тезата на Кольо, че доста хора се подвеждат),някъде бях споделял как нашите резачи във фирмата се бяха "оплели" като им дадох масло с надпис 1:100 .

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Хъм, аз преди десетина години си взех една Танака 45 кубикова, щото беше на оферта от 600+ кинта на 150. Мостра, липсваха и кашона и инструментите. Всъщнпст бях тръгнал да си търся мачете или нещо подобно да сека къпините в двора. Та тогава дружно ме оплюха, че било някакво менте и нам си кво. Обаче тая гад толкова усилия положих да я скапя докато се учих (даже я оставях без масло и веригата затегна в шината веднъж) и още е с оригиналната шина и верига. И пали от раз ако не съм я оставил празна дълго време. Та ако все още ги има на пазара, горещо ги препоръчвам ...
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              https://www.offroad-bulgaria.com/sho...t=1886&page=17
                              Чета си аз цял ден, влязла ми е тая муха отдавна, и трябва да се приключва. Мнение #339 засилва подозренията ми, че и тия нагоре. След като поработих с маркова, и доста се зачудих от колко мек материал правят зъбите. За няма и час и пак трябва да точа.
                              Чета, че на Хусковете не било толкова лесно да смениш цилиндровия блок ако задере...
                              Опитът ми с "маркова" техника в моя бранш ме прави подозрителен в контекста на темата. Напоследък марковото е само на цена. Визирам компютри, смартфони и коли. От това са ми впечатленията.

                              https://www.offroad-bulgaria.com/sho...t=1886&page=23
                              А, те тука имало за питането ми за daewoo.
                              Последно редактирано от Ivan Terziev; 24-02-19, 22:12.

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                Хъм, аз преди десетина години си взех една Танака 45 кубикова, щото беше на оферта от 600+ кинта на 150. Мостра, липсваха и кашона и инструментите. ...
                                пост -25

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X