Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Въпрос за моторен трион

    Честито колега,както разбирам моторният трион не ти трябва за профи дърводобив,което означава че изборът ти е добър.
    Относно окомплектовката,няма кой знае какво в комплекта,вмоята щилка имаше:пила за заточване на зъбите на веригата,плоска пила за заглаждане на дъската и ключ за свеща в комбинация с отверрка и глух ключ за дъската.
    Колкото до филтъра,не се мокри и нищо не се слага вътре,след всяка работа с триона трябва хубаво да се почиства с четка или най-добре с въздух под налягяне.

    Коментар


    • #32
      До: Въпрос за моторен трион

      Благодаря за инфото! Аз вече я поогледах и не видях нищо, което да изисква някакъв по-специфичен инструмент, а тези, които си изброил от твоя комплект си ги имам. През почивните дни ще ходя до вилата да я пробвам....
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #33
        До: Въпрос за моторен трион

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Благодаря за инфото! Аз вече я поогледах и не видях нищо, което да изисква някакъв по-специфичен инструмент, а тези, които си изброил от твоя комплект си ги имам. През почивните дни ще ходя до вилата да я пробвам....
        Успех,когато веригата е добре наточена е истинско удоволствие да работиш.

        Коментар


        • #34
          До: Въпрос за моторен трион

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          На външен вид по снимка и Мерцедес "очиларка" е 1:1 с онова китайското..., не му помня името. Молбата ми беше, не да ми доказвате менте ли е или оригинал, а някой, който разбира от триони, да каже какво трябва или не трябва да се прави
          Това което трябва да имате в предвид при експлоатацията е: Редовно натягане на веригата включително и по време на работа ако много е загряла и се е отпуснала. Но не забравяйте след работа да я отпуснете отново защото иначе може да изкриви коляновия вал. След като изхабите един резервоар е добре да направите настройка отново на карбуратора. Винаги избирайте верига която е подходяща за това което режете. На две вериги сменяйте по една дъска. Не забравяйте че ако искате да си имате по-дълго време машината използвайте предписаните масла и в никакъв случай отработено (за смазване на веригата). Спазвайте пропорцията за масло в бензина и не оставяйте машината повече от месец заредена с гориво. Ако ще я съхранявате по-дълго без да я използвате излейте горивото...

          Спазвайте правилата за безопасност и най-вече избягвайте да режете с предната горна страна на веригата че да не ви отнесе главата...

          Това горното е според предписанията на ЩИЛ но не вярвам да има особени разлики с вашата...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #35
            До: Въпрос за моторен трион

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            .... Но не забравяйте след работа да я отпуснете отново защото иначе може да изкриви коляновия вал. След като изхабите един резервоар е добре да направите настройка отново на карбуратора. Винаги избирайте верига която е подходяща за това което режете. На две вериги сменяйте по една дъска....
            Благодаря! Тези неща не ги пише в ръководството и едва ли бих се сетил за тях, преди да прецакам нещо...
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #36
              До: Въпрос за моторен трион

              Днес ходих до вилата и го пробвах... Изсъхнал дънер с 25-30 см диаметър го съборих за около 5 минути (като се има предвид, че това ми беше първото рязане с моторен трион ). Абсолютно доволен съм от машинката и не смятам, че е менте въобще. Много читава изработка и засега никакви недомислици не забелязвам....А и смятам, че е доста икономична също, защото налях около 300 милилитра бензин, бръмчах около 30 мин. (около 10 мин на празен ход или с минимално натоварване) и още има бензин в резервоарчето.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #37
                До: Въпрос за моторен трион

                за машинката не знам ,ама на мене килимчето ми хареса,иначе режи със здраве

                Коментар


                • #38
                  До: Въпрос за моторен трион

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  След като изхабите един резервоар е добре да направите настройка отново на карбуратора.
                  Защо трябва да го настройва пак.Имам Хускварна и не е пипана едно болтче по карбуратора от 10 години от как я притежаваме,а работи без никави ядове и не е срезала малко дърва.

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  Aко ще я съхранявате по-дълго без да я използвате излейте горивото...
                  Това защо го препоръчвате
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Въпрос за моторен трион

                    И двете предписания са от инструкцията на ЩИЛ както по-горе съм написал. Имам основание да вярвам на инструкциите особено когато са подготвени и написани коректно и от възможно най-компетентните специалисти. Освен това понеже съм си любознателен фирма ЩИЛ специално ми уреди посещение във фирмения им сервиз където разглобиха резачка и внимателно ми обясниха всички подробности и отговориха на всички ми въпроси.

                    Един резервоар гориво е общо взето първоначалното грубо разработване на резачката. Затова е добре след един до максимум четири изразходени резервоара да се направи внимателно реглаж на карбуратора. То е все едно като направите първите 10000км на нов автомобил и да не ходите да му направят диагностика и реглаж на карбуратора... Тогава всичко е вече разработено и фино напаснало...

                    Колкото до това че трябва да се излива горивото ако дълго време няма да работи резачката то е абсолютно задължително. Бензина е силно летлив и след няколко месеца високите му фракции се изпаряват а другите оставят отлагания по карбуратора и другите елементи от горивната система които влошават силно работата на машината... Питайте ендуристите защо ако дълго време не си карат мотора му източват горивото...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #40
                      До: Въпрос за моторен трион

                      Първоначално публикуван от efreytora Преглед на мнение
                      за машинката не знам ,ама на мене килимчето ми хареса,иначе режи със здраве
                      Хаха , това е мокет , аз имам подобен в детската стая...Само че моят е в градския вариант и си има кръстовища светофари и пътни знаци...

                      Коментар


                      • #41
                        До: Въпрос за моторен трион

                        Е моите синове си избраха "кънтри" варианта, че да могат да карат "офроуд" на терасата
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #42
                          Резачка STIHL

                          Прегледах темите по-долу за резачки, но тъй като не работил с такава машинка, искам да питам дали някой има наблюдения за модела, който е на промоция MS 180 в http://www.stihl.bg.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Резачка STIHL

                            Аз имам такава от около година и половина! До сега съм нарязал около 20 кубика дъбови дърва за огрев и не съм имал никакви проблеми! Слабичка е като мощност и шината е къса (мисля че беше 32см.) но за домашна употреба става. За сериозен дърводобив най-вероятно няма да издържи, но съм повалял дърво с диаметър около 60см. без проблем! За моите цели - да си режа дървата за огрев в къщи, веднъж годишно, е супер. Не си заслужава да инвестирам повече пари в резачка, която ще ползвам веднъж годишно! Предимство е и това че е лека и компактна, а това я прави удобна за транспортиране. Като и сваля шината се събира без проблем в куфара на мотора ми!
                            Последния път за 10 кубика дърва ми изхарчи 2л. бензин и 1 л. масло за веригата, а аз дет се вика сега се уча да режа! До сега не съм точил веригата и единственото, което съм правил като поддръжка е че смених въздушния филтър (е разбира се след употреба, всеки път, я чистя от стърготините)!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #44
                              До: Резачка STIHL

                              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                              Аз имам такава от около година и половина! До сега съм нарязал около 20 кубика дъбови дърва за огрев и не съм имал никакви проблеми! Слабичка е като мощност и шината е къса (мисля че беше 32см.) но за домашна употреба става. За сериозен дърводобив най-вероятно няма да издържи, но съм повалял дърво с диаметър около 60см. без проблем! За моите цели - да си режа дървата за огрев в къщи, веднъж годишно, е супер. Не си заслужава да инвестирам повече пари в резачка, която ще ползвам веднъж годишно! Предимство е и това че е лека и компактна, а това я прави удобна за транспортиране. Като и сваля шината се събира без проблем в куфара на мотора ми!
                              Последния път за 10 кубика дърва ми изхарчи 2л. бензин и 1 л. масло за веригата, а аз дет се вика сега се уча да режа! До сега не съм точил веригата и единственото, което съм правил като поддръжка е че смених въздушния филтър (е разбира се след употреба, всеки път, я чистя от стърготините)!

                              И ние горе-долу за тази цел ще я ползваме. Някое друго дебело дърво от дворовете да съборим и около 30 кубика на година да реже.

                              В тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...751#post197751 се вижда някаква подобна, но дали е същата .....

                              Коментар


                              • #45
                                До: Резачка STIHL

                                Не! Това на снимките е доста по-голям модел!
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X