Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Първоначално публикуван от bochopz Преглед на мнение
    Последно време се замислям за 560
    xp. И ако ми изпадне запазена ще помисля.

    Между другото в хуска в Пазарджик има 282xp без забележки с метър шина и цена 1200лв(само това не и харесвам).
    560 влиза стабилно в дърварският клас и трудно се намира /да не кажа невъзможно/ се намира хубава на прилична цена. Подводните камъни са няколко, ако е работена от добър и грижовен резач, то има външен вид 7-8 от 10 и в същото време е на 800-1000 часа работа и поне на едно бутало, но в същото време е с доста малък останал ресурс без сериозно наливане на пари в нея.
    Още по зле е, когато е работена с евтин клас масло от калпав резач. Обикновено проявява дефект, като счупен сегмент, който се сменява и резачката се пуска на пазара, съответно и тя не изкарва дълго.

    Ако пък се избира от нови модели, то по-добрият избор за гората е 562модел - по-голям въздушен филтър и стъпка на веригата 3/8, която обикновено изкарва живота си без скъсяване, докато ,325 стъпка, карана от слаб резач, не заточващ веригата си по надлежащ начин стига и до две скъсявания в процеса на работата си.

    Ако се избира за домашно ползване, то за предпочитане е 560 с верига 325 - по-комфортно рязане, малко по-слабо производителна, но доста по ненатоварваща резача.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Първоначално публикуван от bochopz Преглед на мнение
      Последно време се замислям за 560
      xp. И ако ми изпадне запазена ще помисля.

      Между другото в хуска в Пазарджик има 282xp без забележки с метър шина и цена 1200лв(само това не и харесвам).
      Метър шина ти трябва много рядко дори ако се занимаваш професионално с дърводобив . Имаме една алпина с метър шина познай колко я ползваме . За всичките двайсетина години от как я имаме едва ли сме я ползвали 10 пъти . За професионална работа ти трябва лека ; мощна и компактна машина с дължина на шината не повече от 50 сантиметра . Все пак се предполага че ще работиш с нея по 8 часа на ден и след края на работния ден да не си като бит в някое софийско районно по татово време С тая от снимката 268 или моята 350 от старите с черните капаци и байкушевата мура ще ти бутна за 10 минути Тая работа е на едни 80% чалъм .
      Последно редактирано от sek.1; 12-10-15, 05:35.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Аз със 40 та бутнах това прасе за 10 минути , представям се ако имах голяма машина какво щеше да е ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2391.jpg
Прегледи:1
Размер:302.6 КБ
ID:5686292
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Метър шина ти трябва много рядко дори ако се занимаваш професионално с дърводобив . Имаме една алпина с метър шина познай колко я ползваме . За всичките двайсетина години от как я имаме едва ли сме я ползвали 10 пъти . За професионална работа ти трябва лека ; мощна и компактна машина с дължина на шината не повече от 50 сантиметра . Все пак се предполага че ще работиш с нея по 8 часа на ден и след края на работния ден да не си като бит в някое софийско районно по татово време С тая от снимката 268 или моята 350 от старите с черните капаци и байкушевата мура ще ти бутна за 10 минути Тая работа е на едни 80% чалъм .
          С това за мурата сега ще те налазят горските.
          . LRE Bulgaria.
          RRC SE V8 91г.

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Първоначално публикуван от bochopz Преглед на мнение
            Последно време се замислям за 560
            xp. .
            Мисля, че не е добре да дублирате машини в толкова близък клас (365-560) и ако е за домашно ползване-икономична,пъргава и лека е редно да се заглеждате към 550ХР.
            Една такава машинка може при нужда ще се справи със задачите за "кастрачките-40 кб.см." и със задачи за по- високия клас-60-70 кб.см. .
            Проблемите в общи линии са тези, които ВИ сподели колегата Викторов. Аз бих разкарал наличните и взел една нова.

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Здравейте колеги,искам да благодаря на господин Павел Викторов за предоставената информация във връзка с веригите.Извинявам се за закъснялото БЛАГОДАРЯ,на господин Павел Викторов.Бях малко по чужбина за събиране на парични средства,във връзка с моята дейност относно веригите.Колеги бихте ли ми казали как се скъсява и наддава верига,смятам да закупя машина за ремонт на вериги.И някой може ли да ми каже Щил или Хускварна имат ли обортомери и на каква цена са,за настройка на оборотите на машината.Лека и спокойна вечер,колеги!

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Машината вече е поръчана и сряда ще я доставят . И малко принадлежности за веригите . Ще се занимаваме с нея малко да я разучим спокоина вечер .

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  ЗдрАВЕЙТЕ колеги -добра вече . Някои срещал ли е в нета клипове за разнитване и занитване на вериги . Търся но няма нищо по темата . Лека вечер

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    За разнитването ти трябва специализирана подложка(наковалня с канали) и подходяща и надеждна избивка(избивач). Поставяш веригата на съответния канал и с избивката ,поставена върху нита стоварваш бруталната сила на управителя(чука).По същия начин постъпваш и със втория нит, ако се налага разнитване на мястото на режещ зъб ,разнитваш от страната на зъба(зъба е отгоре).
                    За занитването ще трябва да се оборудваш с машинка за занитване(нитачка) и със съединяващи звена със съответната стъпка. Тук е малко по-лесно ,поставяш подходящото звено ,затваряш го с втората част и в нитачката,не забравяй да капнеш масълце на дорника за занитване,така оформянето на главата е по добро и изглежда така и предпазваш от бързо износване самия дорник.

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Да разнитваш верига с чук и пробойник си е хамалогия голяма. Един от големите производители, среден ценови клас е Италиянският Текомек, влизаш в сайта им и гледаш - подложки, пробои, разнитвачки, занитвачки, машини с хидравлика, точилни апарати,консумативи и куп всякакви неща.

                      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Здр колеги. Добра вечер ви пожелавам. Огромно благодаря на колегите които се отзоваха на моя въпрос .Оценявам го може би ще доиде момент когато и аз ще помогна с нещо .Въпреки че вие сте доста навътре в занаята с много стаж и опит.Изглежда аз не съм се изразил правилно -става въпрос за комбинираната машина на щил разнитваща и занитвата --- която още чакам беше за една седмица доставка то минаха 4 и още я няма . Но огромно благодаря за инфото колеги --между впрочем днес бях на проверка за машината още я няма имам щил 660 стъпка 3/ 8 дебелина 1.6 72 звена днес един продаваше 2 вериги пред магазина за парче 15 лв само че същата стъпка звена но дебелина 1.5 за моита нова е 30 и --та реших да ги взема и за мои късмет няма проблем --но ми се струва че има малко повече хлабавина на дъската -все пак е малко по малка --но къртят здраво .Спокоина вечер колеги .

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Това с по тънките звена не е много гот ,защото при работа веригата хлопа в канала и ще износиш по-бързо шината. Канала става ''V'' образен и после и с 1.6мм. започва да хлопа. Клиент дойде с проблем ''или тая машина не е у ред ,или аз съм смотан ,та немога да отрежа 2 пъна право за столчета'', износил 2 вериги и дъската започнала да се износва в най външната част на канала беше станала 1.8-2мм. ,а в дълбочина се стеснява до 1.6мм. Остана разочарован ,че ще трябва да купи нова шина Защото икономисал 10лв. като купил по-ефтини вериги от продавалника. Вида на шината от пръв поглед не подсказваше ,че има проблем , боята не беше разбрала ,че е работено изглеждаше си направо нова , но като разгледахме се видя откъде идва проблема с невъзможноста да се направи прав срез. При рязане на дърва за огрев с по-малки диамерти мисля че няма да е койзнае какъв проблем ,но фактите са си факти. Щом производителя е решил да е така ,значи има някакви съображения. Опита ми казва ,че сегашната икономия в бъдеще се връща мин.5 пъти по скъпо(10лв. икономия = 45-50лв.за нова шина)! Да не говорим за манията при някои ''разбирачи'' да се изработи производителя ,като се опитват да карат машината с двутактово масло за моторетки или вместо масло за веригата да наливат олиото от фритюрника. Естествено резултатите не закъсняват и естествено те не са го направили ,а бай ......(някой си) казал ,че може и така. А съм срещал и случая ,наистина бай ......... препоръчва подобни шъшкании ,ама той не ги прави ,а си купува и слага каквото са писали в ръководството.

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Първоначално публикуван от bochopz Преглед на мнение
                            Като има и 365-ца .
                            Купих си такава и съм удивен от нея.
                            За сега бях работил само със Щил обаче май напоследък немците нещо се излагат.

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Да прав си колега и аз се подведох да спестя някои лев . Но до тук едната е чисто нова а другата поработих . Ще гледам да я дам на някои селски а работената за авариини нужди .Хората са казали питаи патило не старило. А това за маслото и тук при нас има тарикати .Както каза ти бутат чивии а те си слагат каквото трябва.

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Внимавайте и с разфасованото масло в неоригинални опаковки ,онзи ден един пич си купил щилче 170-ка,дали му подарък вместо шише мало, втора верига и 100мл.разфасовано в кафяво шишенце със синя капачка, и понеже няма опит ме викна да я сглобим (шина верига и т.н.) и да му покажа и разкажа кое как и защо. Та сглобихме машинката смесихме маслото и бензина ,ама цвета на маслото (червено уж щил) нещо не ми се вижда същия ,е пробвахме . Палим и машинката пуши яко вярно като за първо палене (след пробата в магазина де) сипахме 13-15мл. за 0.5л бензин. ,но и мирише като балканчето на съседа от детските ми спомени ( на моторно масло ) той в бензина наливаше М10,М8, или каквото паднеше. Източихме горивото и сложихме от моята смес ,направена с истинско масло и чудо спря да пуши и смърди на ИЖ-ак.
                                Та внимавайте с тези разфасовки и масла от пазарите по 8-10лв/л. способни са да убият машината за по-малко от 0.5 куб/м. с по 2 среза.
                                Сега момчето си има можеби най скъпото масло за верига , по цени в магазинната мрежа 30лв/л.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X