Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Първоначално публикуван от keymaker Преглед на мнение
    Лично мое мнение: Ако мразиш някой , му подари електрическа резачка или косачка!
    Доста познати горди притежатели на електрически машини от реномирани марки ,ги подмениха тихомълком с :щил мс180 ;хускварна 236;олео-мак гх 350;соло 636 и други от хоби класа,на въпроса"що така бе братец ,нали електрическите бяха по -добри" отговора в 90% от случаите беше: "Омръзна ми да влача кабели и да искам на комшията удължител,сега за половината време съм готов с дървата,нищо че съм изгорил 8-9 лв. бензин"
    Между другото направих проби със щилска верига заточена по ъглите на орегон и за сега съм доста доволен от резултата.
    Това го обяснявам на няколко човека около мен,ама ги е срам да си признаят !
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Това го обяснявам на няколко човека около мен,ама ги е срам да си признаят !

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020578.jpg
Прегледи:1
Размер:148.0 КБ
ID:5594949
      Електрическите триони са безупречни за затворени помещения и дърводелски работилници (опит с "Парма","Долмар" и "Макита") ,но за да имаш "свобода на действията", само моторен!
      След доста сменени марки и модели, това е за сега "домашната екипировка".
      За да се допълват-от най-лекия и от средния (професионален) клас. Когато се "закучи" цепенето, слагам на Макитата 3/8", ниско профилна верига и ги "цепи"- като "гатер"...

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Добро утро колеги --колега би ли бил моля по ясен ---как така щилска верига с параметрите на орегон -имаш придвид градусите ли --би ли обяснил и аз да пробвам на какви градуси я заточи .Благодаря ти предварително

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          И аз много не "схванах" каква е идеята...
          Ъгълът на заточване обикновенно е маркиран и в зависимост от веригата ( за твърда или мека дървесина) варира от 10 до 35 градуса. "Предния" ъгъл на режещия ръб зависи от няколко фактора(говорим за заточване с кръгла пила) и
          е от55 до 85 градуса,но производителя е съобразил с кой диаметър пила се постига и шаблоните не позволяват промяна чрез "вкопаване". (Ползването на по малък диаметър води до намаляване на ъгъла).
          За да се ориентира потребителя,на всяка "кутия" има дадени таблици.
          Практиката (и "теорията") показват,че (споделял съм ) втората част на зъбите е добре да се точи със следващия(по малък) диаметър и така се запазва ъгъла (по нисък зъб,по "тънка" пила).
          -При машинно точене е друга "бира"...

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Първоначално публикуван от karadakov Преглед на мнение
            Добро утро колеги --колега би ли бил моля по ясен ---как така щилска верига с параметрите на орегон -имаш придвид градусите ли --би ли обяснил и аз да пробвам на какви градуси я заточи .Благодаря ти предварително
            ---------------------------------------------------------------------
            Ъгъл на заточване 55*.
            Ъгъл на зъба 25*.
            Ограничител 0.55-0.65 мм.
            Някой беше писал и за други ъгли ,но не се сещам кой и къде ,но със сигурност е от форума ,ако се разпознае нека сподели отново.

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Днеска шефа ми се обади с молба да му занеса някъре резачката stihl за наточване на веригата. Моля посъветвайте ме къде в София ако е в района на Сливница/Сточна Гара още по добре. Благодаря предварително.
              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                Днеска шефа ми се обади с молба да му занеса някъре резачката stihl за наточване на веригата. Моля посъветвайте ме къде в София ако е в района на Сливница/Сточна Гара още по добре. Благодаря предварително.
                тук?
                WG 2.7 CRD

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                  Благодаря и аз тях открих днеска ще я занеса пък да видим какво ще стане.
                  When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    преди години всички модели бяха читави.сега и щил,хусварна идр. са еднодневки.нарочно ги правят така,зада може като се счупи да я хвьрлиш и да си купиш нова.дори няма части да я ремонтираш.това е политика на фирмите.

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Първоначално публикуван от uraldiesel Преглед на мнение
                      преди години всички модели бяха читави.сега и щил,хусварна идр. са еднодневки.нарочно ги правят така,зада може като се счупи да я хвьрлиш и да си купиш нова.дори няма части да я ремонтираш.това е политика на фирмите.
                      В "професионалния" клас не са еднодневки и според експлоатацията постигат 2-4000 кубика в дърварския бранш.

                      -Като цяло обаче сте "прав".Няма интерес да се правят коли,телевизори,хладилници,.... работещи по 20 години.
                      Стремежа моторните триони да стават по-леки , по -мощни и "пъргави" налага определени компромисни решения ,които се отразяват на "дурако-устойчивоста". Проблем е и, че техниката се развива,а голяма част от "ползвателите" са застинали в техническите СИ познания.

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        За електрическите, много ме радва как се развъртат за по малко от секунда, като шевни машини са )))
                        Може би ако разликата с моторните беше по голяма, от финансова точка, бих си взел. Отделно са и по леки и по малко неща могат да им се чупят.
                        Но пък нямаш тази свобода като с моторната, а и апетита идва с яденето. Все ще ти се наложи да режеш без да има ток.
                        С баща ми имахме преди да дойде демокрацията ( гръм да я удари) една българска. Бензиновите бяха мечта. Режеше като луда, ама само две зими.
                        За 10 куб.м пред къщата си е идеална.

                        Много работа колеги .Няма време за комуникация и да научим нещо ново. Рязане и пак рязане по цял ден.
                        Ти трябва да даваш акъл, вече. Старо куче стана с толко кубици
                        Пийте червено вино! Дава здраве.
                        А то ни трябва за да пием ракия!

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Добра вечер братле къде се изгуби. Отнася се за профил --ГЕРГИН --нямате братле няма те .Какво да давам акъл братле -вярно е доста камиончета станаха доста навлязах навътре с материала даже започнах и да бутам ..Но не това е важно братле вярно е старо куче станах за кратко време но не мога да давам акъл на никои. Поради простата причина че всеки си прави сам преценка..Един пример братле ти знаеш аз хузварната я взех на старо .Тук някъде бях чел че на определени кубици трябва да смениш дъската ако не се лъжа бяха 400 500 . Та идеята ми е с моита хузка незнам дъската дали е била нова като я взех на мене не ми приличаще но както и да е . Т а с тая дъска съм нарязал 65 камиончета и спрях да ги броя и още режа с нея а преди колко е рязала не знам . Та с идея да не обидя някои не всичко което е написано тек е вярно .Мога да давам още примери но не искам да си налагам мнението .Иначе веригите сиги точа на ръка долу на обекта и изкарвам по около 9 на точене като се изморя и ръката ми трепери от умора ползвам шаблон за да спазя горе долу ъгала а вечер ги оправям на машината . Това е от мен .Кажи ти как я буташ.

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Жив съм, жив старши. Старо куче си, не скромничи Работа, проблеми, едене- пиене, знаеш. Влизам, да видя до къде си я докарал
                            Тва пък за дъските сефте го чувам, от толко неща зависи кога да се смени, че ..... Режи си и да не ти пука, само и хвърляй по едно око, за всеки случай. Маслото да си е хубаво и да не се пренатяга, ша искара не 400-500, а 4000-5000 куб.м.
                            Важното е, че си добре и без поражения след толко кубици. Мисли !!
                            И у наше село тръгнаха леко дървата, ама пусто време ни удави. Не е спряло от месеци. Един хубав, 10 дъжд. Та сега съм тръгнал на море и стягам харпуни и какво се сетиш. То па и нащо е едно море. Като се върна паля и аз машината, че има да те догонвам. Не, че някога ще успея )))
                            А ти не давай много зор, здраве с пари не се купува. А и ще си първия забогатял от това. НЕ, че съм дърт, 36 г. гоня, ама мамка му, почнаха да ми се обаждат стави. А как боли, малеее. Не ми се мисли до 100, какво ще правя Стар заек няма, само костенурките живеят по 100 години.

                            МА ти щила, грам не го ползваш? Защо? Жал ти е ми се струва. Кажи сега за машината за точене, и за веригите, какво показва практиката?
                            Гергин си ми е името, на дядо ми съм, лека му пръст.
                            Пийте червено вино! Дава здраве.
                            А то ни трябва за да пием ракия!

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Момчета, да се похваля днес заприходих едно щилче 192Т,ами първите ми впечатления са ,че е доста добре изпипана,което си е като правило при тази марка,Само дето са я оборудвали с 35см шина, щеше ми се да е с 30 см.(защо братята германци са решили така незнам) ама за 350лв. при положение ,че у нашите магазини е 603лв. няма да се ''възпалявам'' много силно.В началото на следващата седмица ще я подложа на по сериозен тест и ще споделя дали очакванията се покриват или има кусури.

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Да я ползваш дълго. Ма сега видях в нета, че ги продават с 30 см?? Твоята втора употреба ли е?
                                От къде я купи толко евтино ? Други има ли?


                                Много лек трион с отлично тегло за единица мощност. Конструиран специално за работа в короната на дървото, използва се само за поддръжка на дървета. Позволява много точно водене при рязане. Благодарение на управляваното посредством микропроцесор запалване при стартиране почти няма обратен удар. Много удобен за работа, този модел моторен трион е предвиден за използване от потребители, занимаващи се с професионална поддръжка на дърветата. Капачки на резервоарите, които се отварят и затварят без инструмент. Странично опъване на веригата. Компенсатор. Антивибрационна система. Система STIHL Ematic, с която разходът на масло намалява до 50%. QuickStop-спирачка на веригата. Еднолостово управление.

                                Модел: STIHL MS 192 Т
                                Код: 11372000054
                                Двигател:
                                Работен обем: 30.1 см
                                Мощност: 1.3/1.8 kW/к.с.
                                Тегло за единица мощност: 2.4 кг/kW
                                Дължина на шината: 30 см.
                                Стъпка на веригата: 3/8"
                                Подкачваща помпа:
                                Декомпресор:
                                Ниво на шума:
                                Ниво на вибрациите: 2.9/3.1 м/сек
                                Обем на бензиновия резервоар:
                                Обем на масления резервоар:
                                Зъбен гребен:
                                Автоматично смазване:
                                Тегло: 3 кг.
                                Обороти на празен ход 1/min 3,000
                                Максимални обороти 1/min 13,500

                                Дължина на шината см 30
                                Верига STIHL Oilomatic, тип Picco Micro Mini 3 (PMM3)
                                Звуково налягане dB(A) 97.0
                                Звукова мощност dB(A) 109.0

                                ЦЕНА в София: 585 лв.
                                Последно редактирано от nickbochev; 30-09-14, 06:46. Причина: замяна на линк с информация
                                Пийте червено вино! Дава здраве.
                                А то ни трябва за да пием ракия!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X