Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Брато, ти си вторият след Анастасия Мозер, изреченията на който траят от раждането до смъртта. Цял живот - едно изречение и нито един препинателен знак. Наистина ли смяташ че нещо от това се разбира?

    Ето обзори на моторните триони:

    http://www.motopila.ru/history/

    http://www.off-road.ru/equipment/saw.shtml

    Коментар


    • #17
      Моето мнение е ЗА Хускварна .Обичам ги тези приятелчета , имам 365 и яко ме кефи , даже сьм я тунинговал с верига 28 зьба сьс стьпка 5.5 иначе стандартно е с 34 зьба пак 5.5 стьпка на зьбите тоест Ф ли там как беше .А да и дьската по кьса де .
      не казвай всичко но знай какво казваш

      Коментар


      • #18
        И мойто мнение е Щил.Работя с такава от три години.Модел-230 с дъска-40 см.Добива е около 40-50 кубика на година.До сега нямам никакви ремонти освен смяна на въздушен филтар.Това е най-малкия модел с професионален колянов вал.Хускварните от този клас са с пластмасов картер а за съединитела да не споменавам.

        Коментар


        • #19
          Re: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Моят избор е STIHL. Резачките са перфектни.
          http://www.stihl.bg/
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • #20
            Re: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Аз лично в момента съм заложил на Хускварна 340 - лека надежна полупрофесионална
            Иначе съм имал и shtil с горе долу същите характеристики доста добра машина но струва ми се малко по "слаба"

            А на времето режех със Урал - яка машина в буквалният смисъл на думата . Става ли въпрос обаче за дървета дебели метър и нагоре /като тези в Коми например/ - ТО е насреща
            Според мен всичко е въпрос на подръжка - хубавата и добре работеща машина е поддържаната
            088455338две
            "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
            Джамбазов 2010г..

            Коментар


            • #21
              Re: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Аз ползвам над 10 години MacCluck /май така се пишеше /. До сега не ме е предала - пали веднага, работи отлично. Купих я в УСА през 1995г.

              Коментар


              • #22
                Re: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                А някой да знае откъде мога да намеря колянов вал за Дружба?
                Косачката ми за райграс е с такъв двигател и успя да завари ролките на биелния лагер за биелата...
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #23
                  До: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Някой има ли впечатления от моторните триони на "Спарки" ,насочил съм се към най голямата от предлаганите 55см3, 2,3кВ. Знам , че Щил и Хускварна е класика , но искам за вкъщи по мощна резачка , а цената на тая не е за пренебрегване.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    ЩИЛ !!!
                    Ползвам 36-ца от 15 год. 50-100 м3/год, отделно по падналите в/у "пътя" дървета. Виж веригите - от Хускварна. В магазините на щил (или поне моя късмет е такъв) веригите са менте. Получават ги на кангали, нитят, и на място ги слагат в кутии! Ако вс. е ок що крият кангалите?! И задължинелно двуктактово масло Щил!!! За мазане на веригата може да ползваш и отработено, но прецедено! При мен няма проблеми.
                    “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
                    Б.Франклин

                    Коментар


                    • #25
                      Въпрос за моторен трион

                      Днес ходих до "Практикер" да си търся мачете, че бях виждал там да се продават, но вместо с мачете излязох с това на снимките. Беше преоценено от 500 на 250 лв., понеже е било мостра и са му загубили аксесоарите. Наистина е чисто ново и е с 2 години гаранция та мисля, че не съм се прецакал....
                      Понеже досега никога не съм работил с такова нещо, моля да споделите мнения за марката ("Tanaka" и навсякъде, дори и на свещта пише Made in Japan) и за особеностите при работа и експлоатацията на машинката. Въздушният филтър (на втората и третата снимки) представлява една кутийка с някаква филтърна хартия, залепена отгоре. Трябва ли да се мокри с нещо или някакъв елемент да се слага вътре?
                      Прикачени файлове
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #26
                        До: Въпрос за моторен трион

                        Мда. Значи Танака е новото име на ментето.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Въпрос за моторен трион

                          Без да се обиждате уважаеми колега но цената от 250лв е съвсем реална за това което сте купили... За 500лв може да се купи Still или Хускварна...

                          За една резачка според мен най-важното е наличието на резервни части, документация и поддръжка.

                          От друга страна ако ще режете по няколко пъти годишно някое изпречило ви се дърво става...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #28
                            До: Въпрос за моторен трион

                            Няма за какво да се обиждам... Наистина не ми трябва за професионален дърводобив. Поне от обща култура знам, че там машините са съвсем други. Машинката като качество на изработката изглежда съвсем прилично в сравнение с разни Аинхел и тем подобни, затова съм склонен да вярвам, че има нещо общо с производителя. Колкото до цената..., нямам идея какво трябва да има в комплекта, но нов трион с 2 год. гаранция(дано да не се налага да я ползвам, де...)за 250 лв.
                            Само за сравнение- http://www.abbeygardensales.co.uk/ch...witem-T27.aspx

                            http://items4u.info/item,18006281115...43cc_25HP.html
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #29
                              До: Въпрос за моторен трион

                              На външен вид е 1:1 с най-евтините китайски от Метро.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Въпрос за моторен трион

                                На външен вид по снимка и Мерцедес "очиларка" е 1:1 с онова китайското..., не му помня името. Молбата ми беше, не да ми доказвате менте ли е или оригинал, а някой, който разбира от триони, да каже какво трябва или не трябва да се прави
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X