Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Партнера не е китаец,често чупят въпросните пружини,и аз смених 2 бр. досега,в магазина като кажеш пружина за.......и продавача те спреварва да довърши за партнер и ти я вади веднага !
    Партнера Е КИТАЕЦ Загледай по-внимателно надписите по него. Пише си, че е китаец под надзора на Хускварна.
    Пружината от накладки е доста по-добра от оригиналната. Вместо да ходиш да търсиш в магазина като я счупиш пак, просто сложи правилната. Хубаво е, обаче да се сложи и текстилният осигурител, който обикновено оцелява и държи резачката близо до дръжката
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Съгласявам се за твоя,на моя пише друго !
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Еееее, нали миналата година пусках промо за Партнерите, малките - Китай, средните - Италия, големите - САЩ.
        Всички под шапката на Хускварна. Лека полека ще бъдат спряни, като бранд, замества ги МакКълък. Същото , но с променена визия.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Оф, и тоя МакКалач (как всъщност е правилното) е една техника! Някъде из темите за резачки се оплаквах вече.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Кълък е вярното.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Така,да се похваля днес най накрая спря да вали и имах възможност да изпробвам моя mcculloch cs380 който купих за 250лв с 20 месеца остатъчна гаранция.В началото гаснеше на ниските обороти но после се оправи.Направи ми впечатление че първият резервоар който човека беше сипал ги изгори много бързо,отрязах една череша 15см в диаметър и докато я разфасовах свърши,същото стана и с маслото за веригата,втория резервоар по бавно,отрязах една черница 30см в диаметър,разфасовах я,отрязах една ябълка 30см в диаметър и тъкмо да я почна свърши,с третия разфасовах ябълката искам да кажа че ябълката беше дива и никога не е подрязвана или друго,само докато я окастря че да почна да я режа ми се взе душата,след това нарязах около 0.5куб. чамови изрезки и още има бензин.За домашни цели върши много добра работа според мен,аз до сега никога не бях рязал с бензинова резачка и не разбирам много но останах много доволен,не се мъчи машинката и реже много бързо.С 40см шина е,може би ако е с по-малка ще и е още по-лесно но такава са сложили оригинално.Искам да питам с колко зъба трябва да е веригата на тази машинка,защото мойте ми се видяха доста на рядко и ги преброих,излязоха 29 или 30 не знам точно.Описал съм всичко така подробно защото никъде не намерих нищо писано за нея та ако някой се интересува да знае че според моето скромно мнение машинката е доста добра за цената си.

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                Еееее, нали миналата година пусках промо за Партнерите, малките - Китай, средните - Италия, големите - САЩ.
                Именно,моята незнам дали минава за голяма но пише USA !Преди малко се върнах от Мадан,по пътя видях работници на горското и пътното да правят разчистване и ремонт на асфалта,машините им бяха партнер модела не видях !

                п.п Пружина не търся,има и се намира във всеки магазин на Хускварна колкото искаш !Даже и без пружина ми се струва че може ,ама за 5 лв. не си струва експеримента !
                Последно редактирано от Roninn; 01-04-13, 19:09.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Май само аз се мъча с един Долмар/към 40см шина/,купен 95-96г. за 150 д.марки /втора употреба разбира се...ама то сигурно щото харесвам старите ножки де/.Не че бутам и режа много-20-30м3 иглолистно колко са на сезон?Пък и платна се наложи да сменя,и маркучлето за бензина също два пъти.....и шини и вериги.

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Здравейте отново,купих и нарязах 12 к.дъб за следващата зима и си мисля че 40 см. шина е голяма за моя mcculloch cs 380,на по дебелите дърва губи мошност,мисля си да си купя по-малка шина и верига но не знам каква,може ли някой запознат да ми препоръча каква точно шина и верига е най-добре да си взема за тази машинка?

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Първо виж дали е наточена веригата,щом казваш губи мощност не е това проблема,завчера купих 35 см. Орегон,за мен
                      в
                      Ече друга марка не съществува.при всичко 6 бр.вериги, да се върна на сток веригата с която купих машините,при положение че са със едно звено по или през едно за да се разработва машината,и само с тях да нямам проблеми,независимо какво режа,черница или друго,значи веригата трябва да бъде орегон.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Аз не бих отказал щилска верига - правят ги в свой завод в Швейцария, бил съм там и знам за к'во иде реч.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          За заточване на веригата си купих принадлежности на хускварна и си я заточвам,тя за рязане реже но на по дебелите дървета имам чувството че цялата мошност отива за задвижване на веригата и като стигне до средата на сървото почва да глъгне за това си мисля че с по налка ще има повече мошност.

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Така е като пиша от телефона,Щил дали могат да правят вериги с нужната стъпка примерно на едната машина пише:

                            Стъпка на веригата .325"
                            Препоръчителна дължина на шината, мин. - макс. 33-46 см.
                            На другата пише:Стъпка на веригата: 3/8"

                            Първоначално публикуван от pi6ligara Преглед на мнение
                            За заточване на веригата си купих принадлежности на хускварна и си я заточвам,тя за рязане реже но на по дебелите дървета имам чувството че цялата мошност отива за задвижване на веригата и като стигне до средата на сървото почва да глъгне за това си мисля че с по налка ще има повече мошност.
                            Не че няма да има разлика,но си мисля че няма да промениш коренно нещата !Твоята каква машина беше и колко киловата е !
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Mcculloch cs 380 1.4kw 1.9 конски сили,на шината пише 3/8 56 dl 1,3mm .Ако не си струва да се охарчвам за шина каква верига препоръчвате да взема?

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Първоначално публикуван от pi6ligara Преглед на мнение
                                Здравейте отново,купих и нарязах 12 к.дъб за следващата зима и си мисля че 40 см. шина е голяма за моя mcculloch cs 380,на по дебелите дърва губи мошност,мисля си да си купя по-малка шина и верига но не знам каква,може ли някой запознат да ми препоръча каква точно шина и верига е най-добре да си взема за тази машинка?
                                -------------------------------------------------------
                                И по малка шина да сложиш няма да промениш много нещата.По скоро наблегни на заточването на веригата,ако е възможно оставяй по-малка разликата между режещия зъб и ограничителя, по принцип е в границите 0.45-0.55мм. има и по големи разлики ,но те са за по профи употреба. А и той "маккарък"толко си може особено ефтинките модели от последните 10-тина години, всепак това са машинки за хоби употреба и след доста преправяния и тунинги могат да се доближат леко до машините предназначени за професионална употреба.Също от голяма част от пресните резачи към които спадаш(съдя от предишни постове)се допуска грешката да натискат машината с идеята ,че ще срежат по-бързо ,да ама не ,достатъчна е тежеста на самата машина или съвсем малко допълнителна помощ ,за да среже дръвцето.Също си има номера ,като усетиш ,че започва да омеква (омалява) компенсирай ,разклати машината напред ,назад. Айде стига ти толкова ,че много ще надобрееш.Разгледай малко клипчета и ще видиш туй - онуй.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X