Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да споделим мнение за неприятните ни моменти с автосервизите с България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да споделим мнение за неприятните ни моменти с автосервизите с България

    Ако вече има подобна тема се извинявам на модераторите, просто искам да започнем тема за споделяне на мнения и отзиви положителни / отрицателни за ползвани в България сервизи, за да се предпазим от некадърници и некоректни майстори.Споделям личен неприятен случай с опел фронтера 2.2 екотек х22sе в Дженеръс Ауто ЕАД, София бул. България, един от официалните представители на Опел в България. Конкретно за проблема преди време на възникна проблем с паленето на студен двигател и закарах автомобила в този сервиз, където в продължение на повече от половин година си измисляха различни причини за проблема и твърдяха, че всичко е наред по автомобила. В резултат ми смениха половината части по двигателя срещу 1700 лева, като състоянието на автомобила е същото както им го закарах. И ето най-култовия момент в целия случай - експертите в Дженеръс Ауто ми казаха, че реално не са отстранили проблема защото стъпковото моторче /пробвано и с тяхно оригинално в сервиза/ не иска да работи в норми, като те лично не знаят от къде идва проблема /щото компютъра не иска да им каже/, както и че не знаят въобще кой може да ми помогне в България. Въпреки това ми връчиха фактура за посочената сума и ме успокоиха, че са откачили половината датчици по двигателя за да мога поне да запаля автомобила и да го изкарам от територията на сервиза /а пък какво приключение е да караш кола побългарена от официалния представител на опел/. За капак като се качих в колата установих, че цяла аларма и имобилайзер са демонтирани щото им пречели да работят. А най-якото обяснение и успокоение за случая ми бе дадено с конкретен пример с опел астра на около 4-5 години, който е постъпил в сервиза преди моя автомобил и още не могат да разберат какво всъщност му е

  • #2
    От: Да споделим мнение за неприятните ни моменти с автосервизите с България

    Съчувствам ти колега,доста е неприятно да платиш за нищо.
    По принцип Дженеръс Ауто не са нищо особено и досега ми с тях е ,че съм виждал няколко коли правени там и след това се преправят,нищо че съм на 200+ км от там.
    Култов случай беше преди 2 или 3 години,когато мои приятел спечели пълно серизиране там и му пращах планка за разпред.вал (колата е Омега Б 2.5 тд),при смяна на агренаж понеже нямали .Да оставим настрана ,че го сменяха цял месец.
    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

    0895шест29410 .

    Коментар


    • #3
      От: Да споделим мнение за неприятните ни моменти с автосервизите с България

      Обикновено при трудни за откриване проблеми, е важно автомобила да е в максимално заводско състояние. Затова са демонтирали алармата и т.н.

      Коментар


      • #4
        От: Да споделим мнение за неприятните ни моменти с автосервизите с България

        Чак ви се чудя защо въобще ходите в официалните сервизи.
        Те открай време са си перачница на пари и школа за обучение на току що завършилите техникум.Отделно плащаш за нищо.
        те са създадени да обслужват,а не да ремонтират.Смяна масло на гаранционните и после майсторчетата го продават на черно.

        Имаше тема против кварталните гаражни сервизчета -та официалните сервизи искат те да изчезнат .

        Коментар


        • #5
          От: Да споделим мнение за неприятните ни моменти с автосервизите с България

          Първоначално публикуван от robkobg Преглед на мнение
          Обикновено при трудни за откриване проблеми, е важно автомобила да е в максимално заводско състояние. Затова са демонтирали алармата и т.н.
          Хубаво де,ама що не са я монтирали както си е била .Що за безобразие ,нищо не свършили пък дай пари.
          РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

          0895шест29410 .

          Коментар


          • #6
            От: Да споделим мнение за неприятните ни моменти с автосервизите с България

            Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
            Хубаво де,ама що не са я монтирали както си е била .Що за безобразие ,нищо не свършили пък дай пари.
            Защото, откриването на електрически проблеми се калкулира на база часова ставка в официалните сервизи. Още повече не се знае, колко хора/сервизи са търсили проблема преди да отидете в официален сервиз.

            Коментар


            • #7
              От: Да споделим мнение за неприятните ни моменти с автосервизите с България

              Много болна тема... Гледам да си правя, каквото мога сам по колата. Когато не знам, как се прави питам, чета, купувам инструменти, ако обаче се стигне до тежки ремонти при които се изисква разколачване на двигател, или кутия опирам до майстори. Просто нямам гараж, канал и по-масивни инструменти, които си струва да си купиш само ако си изкарваш хляба с тях. В големите оторизирани сервизи колите над 5-6 години ги гледат с крайно пренебрежение, а в София-ауто на Ботевградско ми диагностицираха фронтерата, като с неработещ датчик на налягането на маслото, а тя бе с пукнат корпус на маслената помпа... Демек не са си направили труда дори да отворят сервизната книга и да премерят датчика...
              А иначе няма да споменвам пак за последния ми пример при който дадох пари, а получих кофти резултат, че пак лобито тук ще ме изкара лъжец. Цялата работа опира до нормалното и пичовско отношение, което липсва... Казва ти се един срок за ремонт, оказва се друг, става въпрос за едни пари, а после за други, взимаш си колата с обещание, че всичко е ток и жица, а след няколко дни се оказва, че не е... и цялото това нещо, е защото няма никакъв законов регламент! Отношението на повечето хора е, че ти правят услуга, ама не ти правят услуга, защото услугите са безплатни, а ти отиваш с мисълта да си платиш все пак и си плащаш. В този ред на мисли става въпрос за работа, а не за услуга и е редно отношението да е различно. Бих ходил в големи сервизи, където работят само с оригинални части, които струват няколко пъти повече, ако поне при тях имаше някаква гаранция и НОРМАЛНО отношение!
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • #8
                От: Да споделим мнение за неприятните ни моменти с автосервизите с България

                Хората около мен (вкл. и аз) са наплашени от тия електроники. Не смеят да си сменят колите, щото новите са тъпкани с още повече проблеми (пардон, компютри).

                Коментар


                • #9
                  От: Да споделим мнение за неприятните ни моменти с автосервизите с България

                  Проблемът не е в електрониката, проблемът е че никой не разбира. Вероятно има някое закъсано кабелче или слаба връзка, ама официалните майстори като си нямат и идея какъв е принципа на работа ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Да споделим мнение за неприятните ни моменти с автосервизите с България

                    Първоначално публикуван от Traum Преглед на мнение
                    Проблемът не е в електрониката, проблемът е че никой не разбира. Вероятно има някое закъсано кабелче или слаба връзка, ама официалните майстори като си нямат и идея какъв е принципа на работа ...
                    Прав си някои път такива неща са травиални ,я муден стартер я акумулатор и т.н. Ама те видиш ли гоУемите специалисти с мега компютрите и супер диагностики не могат да открият.
                    Забелязал съм тенденция ,че след като проблема не излезе на първо четене с проста диагностика ,се започва безразборна смяна на възли и детайли с надеждата да се открие проблема.Тук случая е точно такъв и контрата избива в клиента ,които е платил 1700 български лева за некадърност.
                    Мисля ,че ще е получил фактури и т.н.Също мисля ,че при намиране на проблема в друг сервиз пак с фактура ,само с появата на тея документи и кадърен адвокат ,Дженеръс ще започнат да го уважават рязко ..........
                    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                    0895шест29410 .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Да споделим мнение за неприятните ни моменти с автосервизите с България

                      Колега, щом смяташ че си измамен, си потърси правата. Мнения ще има различни, полза....малка, ако не никаква.
                      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Да споделим мнение за неприятните ни моменти с автосервизите с България

                        Всичко е въпрос на късмет или каръщина, колкото до даден майстор, открия ли такъв от който съм доволен и ми е ремонтирал няколко пъти джипката с качествени ремонти, то за мен въпросния майстор ми става като личен лекар на фронти, лошо става ако се наложи да търсиш нов майстор, тогава чета до скъсване всякакви отзиви, препоръки и с доказано свършена успешна работа, така процедирам всеки път, когато търся майстор в каквато и да е сфера... (винаги може да има и неприятни изключения, но това е пак въпрос на късмет или каръщина)...

                        п.с. Според мен, относно официалните представители независимо към коя марка, политиката им по принцип към другите развити страни, е че не ремонтират(поправят) дадена част, а само сменят гаранционно или извънгаранционно цели части, монтаж-демонтаж без поправки и си правят стандартните обслужвания - масла, филтри, диагностики и т.н....
                        Последно редактирано от Еделвайс; 27-09-14, 12:58. Причина: Пояснение и п.с.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Да споделим мнение за неприятните ни моменти с автосервизите с България

                          Това е самата истина в официалните сервизи няма ремонт а само подмяна на части. Персоналът в тези сервизи е абсолютно некомпетентен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Да споделим мнение за неприятните ни моменти с автосервизите с България

                            Преди бях писал за официалните сервизи - на какъв принцип действат:
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...7905&p=2239335

                            В оторизиран сервиз бих занесъл нещо само гаранционно.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Да споделим мнение за неприятните ни моменти с автосервизите с България

                              Първоначално публикуван от mamceto Преглед на мнение
                              Това е самата истина в официалните сервизи няма ремонт а само подмяна на части. Персоналът в тези сервизи е абсолютно некомпетентен.
                              Не е съвсем така. Работил съм известно време (към 1,5 г.) в гаранционен сервиз на една известна верига за бяла (и не само) техника, та мога да дам мнение от първа ръка. Основната причини тези сервизи да не ремонтират, а директно да заменят с ново е именно гаранцията. Понеже е ноторно известен фактът, че у нас се гони максимално ниска цена ( или максимата "Не е важно колко струва, важното е да е евтино"), се купуват части от най-евтините заместители. За тях обикновено гаранция не се дава, а само за вложения труд или накратко казано - за уменията на този, дето е заменил една част с друга. От друга страна, широко разпространено е явлението да се търси гаранционен ремонт за негаранционни дефекти. Примерно измисля се (или пък съществува) някакъв дребен дефект, вкарва се гаранционната стока за ремонт и после се почва: "Ама сега що прави така, то преди туй го нямаше!". И това е за дефекти, които нямат абсолютно никаква връзка с причината за влизане в сервиз. Понякога причината за това е и откровена неграмотност на ползвателите. Примерно, имал съм случай след смяна на амортисьори на пералня да ми обявят, че била спряла да грее при изплакване (а тя никога не е греела преди това, защото просто никоя пералня не го прави в тоя цикъл). Ама клиентът е твърдо убеден, че преди смяната на амортисьорите дрехите "били топлички" след изплакването. И звъни на пожар в сервиза и иска рекламация. Друг пък искаше да сменя пералня, защото защитата и не позволяваше да центрофугира само една тежка дреха. По същия начин една кака пък си беше напъхала възглавницата и я беше пуснала на 1400 оборота. Половината пералня беше на сол, ама въпреки това каката настояваше, че и дължа нова. Въобще, българинът когато плати лев иска най-малкото да е убеден, че е изкярил два отгоре.
                              Последно редактирано от kuzdov; 29-09-14, 23:57.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X