Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery 3-всичко което знаем за него-+++,-----,техническа информация..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Land Rover Discovery 3-всичко което знаем за него-+++,-----,техническа информация

    Като му се гътне на човек циганката дето го хвали, почва сам, или разчита на приятели

    Коментар


    • #32
      От: Land Rover Discovery 3-всичко което знаем за него-+++,-----,техническа информация

      Прочетох Марто, в другата тема, казваш че при режим рок-кроулинг, на дисплея катинарчетата за средният и задният деферинциал светват в червено, постоянно ли като си в този режим светят в червено, защото при мен светят в зелено и само като почне да боксува средният светва в червено, а задният неще и неще да светне в червено . Между другото и на други режими се появяват катинарите не е само на рок-кроулинг.

      Коментар


      • #33
        От: Land Rover Discovery 3-всичко което знаем за него-+++,-----,техническа информация

        Първоначално публикуван от peterz Преглед на мнение
        Прочетох Марто, в другата тема, казваш че при режим рок-кроулинг, на дисплея катинарчетата за средният и задният деферинциал светват в червено, постоянно ли като си в този режим светят в червено, защото при мен светят в зелено и само като почне да боксува средният светва в червено, а задният неще и неще да светне в червено . Между другото и на други режими се появяват катинарите не е само на рок-кроулинг.
        При другите режими катинарчетата светят в зелено и са отключени.При роккроулинга са червени. Утре ще ги снимам и ще ги пусна.Виж и ти как са ти режимите и ще сравняваме.
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #34
          От: Land Rover Discovery 3-всичко което знаем за него-+++,-----,техническа информация

          Наистина, на всички режими в началото катинарчетата са зелени и отключени в началото...грешката е моя . Но пък съм ги виждал заключени и червени...
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #35
            От: Land Rover Discovery 3-всичко което знаем за него-+++,-----,техническа информация

            И аз си поиграх. На първите три режима (сняг, не помня какво беше и пясък) като ги включиш светват двата зелени катинара, като буксувам на тези режими средният катинар светва в червено (задният не съм забелязал да светва червено). На режим "скали", за да се включи този режим иска да включиш на бавни и след това автоматично вдига колата. При него като включиш на скорост средният катинар светва в червено (явно средният диф е постоянно заключен). Интересно, че преди не съм забелязал на режим "скали" средният диф да е постоянно заключен. Чудя се дали може да не е включвало съвсем коректно този режим, тъй като никога преди не бях го включвал преди да съм вдигнал колата и да съм включил на бавни. Също и другите режими не съм ги карал без да съм на бавни и вдигнат, дали пък няма да работят по-добре ако не съм на бавни. Някъде нещо бяха споменали за DSC, дали си опитвал дали при боксуване с него или без него работи по-добре. Явно ще си намеря пак повод да отида по горите та да тествам

            Коментар


            • #36
              От: Land Rover Discovery 3-всичко което знаем за него-+++,-----,техническа информация

              Здравейте. Диско 3 го има в два варианта на заключване на дифовете. Или само средния, което е стандарт за всички двигатели, нива на оборудване и СК, а в допълнение на задния, което е само опция за всички нива над S и с автоматик.
              В началото модела се предлагаше като база - ниво S, с окачване на пружини, 6 степенна СК и без Terain Responce. Така конфигуриран можеше да е само в това ниво. От там нагоре SE и HSE нивата са стандартно с въздушно и автоматик, респективно и Terain Responce. Последната е вързана с автоматика и затова не се предлага при ръчна СК. След 2007 на повечето европейски пазари, се появи и базово ниво, под S, където автоматика и Terrain Responce са стандарт, но не и въздушното окачване. В тези модификации реално няма режим "Скали" и възможност за блокаж на задния диф, тъй като той изисква повишен клиренс и блокажи и на двата дифа. Блокажите са ел. контролируеми между другото и нЕма как да ги включиш на "ръка", освен ако не натискаш газта с нея :-)
              С окачаване на пружини просвета до най-ниската точка на body-то на Д3 е 185мм. Тази точка е ауспуха, а този размер е валиден и за модификациите с въздушно в стандартен - пътен режим. При въздушното тази величина става 240 мм в стандартен off-road режим (отварям една скоба за въздушното. Когато се движите с над 120 км/ч в продължение на 5 мин. то автоматично влиза в режим "магистрала" и се сваля с 5мм. Автоматично излиза от този режим ако карате повече от 10 мин. с под 110 км/ч)
              Просвета под предния мост на пружини е 209 мм, а под задния диф 216 мм, баш така е и при въздушното в стандартен пътен режим. Тези величини при въздушното се променят в офроуд както следва: преден мост 258 мм, заден диф 269мм.
              Малко и за допълнителните два режима над офроуд с цитат че ме мързи "Auto 'Belly Out' lift function gives extra 35mm approx. clearance. Further 35mm approx. lift then gained by manual lift function" . Тоест макса на самовдигане на възглавниците е 160 мм. За разлика от други автомобили с въздушно окачване от типа жипка, максимума на самовдигане, не е крайното стъпало на окачването. За това, казват има две причини. Първа, търсеният ефект при офроуд е да имаш във всеки един момент възможно най-много от колелата с които разполагаш в контактна точка с повърхността, демек да имаш достъпна артикулация дори да си се вдигнал и второ от чисто английското схващане за това, че като си на офроуд не значи, че трябва да си блъскаш главата в тавана :-) от друсането.
              За блокажите казах че са ел. контролирани и затова се заключват само когато "мозъка" прецени, че трябва. Вие може да мислите, а и да сте по-доби в офроуда, но той не мисли така и затова сам си преценява. Все пак за да има какво да правите, докато той управлява колата ви в офроуд имате възможност да гледате какво и кога го прави или не на централния дисплей. За тези без централен дисплей, информацията се появява на малкия дисплей между километража и оборотомера, където също така показва на къде са насочени предните колела, когато заключи дифа/овете, тъй като предполага че може да сте затънали в кал/сняг и т.н. и може да не помните накъде и колко сте въртели докато сте давали газ и боксували :-).
              Като си издиря информацията от миналото, ще проверя и пиша тук, че може и да съм объркал някоя от цифрите горе по спомен.
              ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
              lre-bulgaria.org

              Коментар


              • #37
                От: Land Rover Discovery 3-всичко което знаем за него-+++,-----,техническа информация

                Ааа забравих за лифтването. Има си китове за вдигане с около 2" на въздушното окачване. Ето тези например са около 200 $ и казват, че напреднали юзери ги свалят и слагат за 10 мин http://johnsonrods.com/. Тоест можеш да си ги слагаш и само когато ще ходиш на разходка офф. Интересното е, че за този вариант се беше светнал един ентусиаст малко след представянето на модела през 2005 и сам си ги беше измайсторил джаджите :-)
                ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
                lre-bulgaria.org

                Коментар


                • #38
                  От: Land Rover Discovery 3-всичко което знаем за него-+++,-----,техническа информация

                  Интересна информация, Нави. Не знаех, че на магистрала сам се снижава (то това наистина ще излезе по-умно от колкото го мислех, а колко по-лесно беше със старото диско ). Хубаво "мозъкът" му преценява кога да блокира дифа, но на режим "скали" като включиш на скорост и преди да си тръгнал, показва че средният е блокиран, явно при този режим на "мозъкът" му е кеф да е с постоянно блокиран среден диференциал.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Land Rover Discovery 3-всичко което знаем за него-+++,-----,техническа информация

                    Първоначално публикуван от Navi Преглед на мнение
                    Блокажите са ел. контролируеми между другото и нЕма как да ги включиш на "ръка", освен ако не натискаш газта с нея :-)
                    За блокажите казах че са ел. контролирани и затова се заключват само когато "мозъка" прецени, че трябва. Вие може да мислите, а и да сте по-доби в офроуда, но той не мисли така и затова сам си преценява. Все пак за да има какво да правите, докато той управлява колата ви в офроуд имате възможност да гледате какво и кога го прави или не на централния дисплей.
                    Благодаря за инфото.Доста се чудих и аз кое и как става.Иначе машината като интериор е страхотно удобна и ми пасва идеално на нуждите. Обаче точно заради главния мозък,който ще решава вместо мен какво да прави,най-вече в офроуд условия никак не ме кефи.Това е за хора,които нямат опит.След като добавих и липсата на подробна техническа литература,като на предните модели,решението беше да се откажа от такава машина.Някой ден,може да си взема Диско4 за основна кола,с която да мога да ходя и на пикник по утъпкан черен път без клони(да не драскам боята).
                    Обаче все се надявам такава машина да попадне в истински разбирач на техниката,който да може да изведе управлението на блокажите на бутони.Все пак изпълнителните механизми получават само сигнал(и то дискретен) от мозъка и се задействат.Трябва да има начин този сигнал да може да се генерира с копче.Освен това не ми харесват и джантите с гумите.Иначе базата особено с налични 2 блокажа и възможностите за разгъване на окачването е направо страхотна за моделиране.Ама това е филм,за когато поефтинеят и когато някой го прежали.
                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар


                    • #40
                      От: Land Rover Discovery 3-всичко което знаем за него-+++,-----,техническа информация

                      Първоначално публикуван от Navi Преглед на мнение
                      Когато се движите с над 120 км/ч в продължение на 5 мин. то автоматично влиза в режим "магистрала" и се сваля с 5мм. Автоматично излиза от този режим ако карате повече от 10 мин. с под 110 км/ч)
                      Иване , в това сигурен ли си ? Няма никаква индикация за това...а и не съм усетил да се снижава.
                      А допълнителното повдигане как става ? Аз не успях,а не е като да не съм ръчкал копчелъците...
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #41
                        От: Land Rover Discovery 3-всичко което знаем за него-+++,-----,техническа информация

                        Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                        Благодаря за инфото.Доста се чудих и аз кое и как става.Иначе машината като интериор е страхотно удобна и ми пасва идеално на нуждите. Обаче точно заради главния мозък,който ще решава вместо мен какво да прави,най-вече в офроуд условия никак не ме кефи.Това е за хора,които нямат опит.След като добавих и липсата на подробна техническа литература,като на предните модели,решението беше да се откажа от такава машина.Някой ден,може да си взема Диско4 за основна кола,с която да мога да ходя и на пикник по утъпкан черен път без клони(да не драскам боята).
                        Обаче все се надявам такава машина да попадне в истински разбирач на техниката,който да може да изведе управлението на блокажите на бутони.Все пак изпълнителните механизми получават само сигнал(и то дискретен) от мозъка и се задействат.Трябва да има начин този сигнал да може да се генерира с копче.Освен това не ми харесват и джантите с гумите.Иначе базата особено с налични 2 блокажа и възможностите за разгъване на окачването е направо страхотна за моделиране.Ама това е филм,за когато поефтинеят и когато някой го прежали.
                        Точно така разъждават хората които не са наясно с новите (вече не са и нови де) електронни системи. И аз така разъждавах преди...
                        Истината е, че и ти Младене с многото опит не можеш да се справиш така както го може електорниката. А ако изпробваш Terain Responce 2 на новия Range Rover ще запееш съвсем друга песен.
                        Само за сведение ще ти кажа, че на Дифендъра Тракшън контрола замества напъно механичните блокажи в мостовете. Пробвай ако не вярваш.
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • #42
                          От: Land Rover Discovery 3-всичко което знаем за него-+++,-----,техническа информация

                          Марто, за магистралния режим съм сигурен, ама ето го и от "Наръчника на собственика". Между впрочем в него доста прилично е обяснено доста от автомобила.
                          "High speed heightThis feature lowers the suspension ride height by 20 mm (0.75 in), if the vehicle exceeds 160 km/h (100 mph) for longer than five seconds.
                          This action is automatic and cannot be over-ridden.
                          Ride height will return to normal when vehicle speed remains below 130 km/h (80 mph) for 30 seconds."

                          Та не го сваляло с 5мм, ами с 2 см но при по високи скорости ;-) Извинявам се ама както казах писах по спомен, та някои от цифрите съм объркал. Те няколко поредни години правиха дребни настройки на системите и променяха някои от стойностите и за Спорт и за RR които са със същото окачване, та не мога да ги помня.

                          За допълнителното вдигане и аз съм си играл едно време и да ти кажа веднъж в реални условия ми трябваше и тогава го включих, ама беше късно и бяха нужни една фадрома и един булдозер за да измъкнат 3те тона от едно лепкаво блато :-)

                          За да се задейства са необходими две, не три условия. Да си на някой от офроуд режимите, да си го окоремил и да се е включил тракшъна, демек да е избуксувал. Тогава режима автоматично се включва и колата се вдига сама с 3,5 см. Индикатора за вдигане на окачването тогава мига, а и излиза съобщение на дисплея пред волана.
                          Ако не ти е достатъчно и не можеш да излезеш от ситуацията, както аз в блатото :-) , изчакваш стрелката на индикатора за качване на окачването да спре да мига, натискаш педала на спирачката и натискаш и задържаш за 3 сек., лостчето за вдигане на окачването нагоре. Би трябвало да чуеш сигнал а стрелката за вдигане да свети, което значи че "мозъка" е решил да те уВажи и колата ще се вдигне с още 3,5 см. Трябва да се знае и и автоматичния и ръчния режим държат до 5 км/ч и ако караш по-дълго над тази скорост, ще се свали автоматично.

                          Та аз съм пробвал и на крик, ма както се сещаш не става, "мозъка" следи и други данни и като е на крик, пущиняка си спомня какво му е казал "таткото" и си знае че е на крик. Е почти винаги ;-)

                          Между другото, забелязали ли сте ако престои по-дълго на крика във въздуха колко му се издължават нозете. Е те това му е почти пълния ход и ако се наложи в гората може да си се държи на него.

                          А за колегата с питането за светещия индикатор на окачването (задника на колата с две стрелки отгоре и една двойна по средата на колата). Ако свети жълто, е записало грешка, но колата може да се движи нормално, ако свети червено или мига в червено, значи ............ трябва да отидеш в сервиз и то бавно, защото едно, колата ограничава скороста и второ, обикновенно ще друса, защото ще се спуснала най-долу и ще вози да кажем не като Диско, амиии, примерно S-класа :-).
                          Ако сега свети жълто, по добре да се прегледа, защото това е и една от първите индикации за компресора или някоя възглавница, заради която компресора не може да смогне да поддържа ниво и постоянно помпа.

                          А ето и няколко линка и файла за тези дето искат ъпгрейд или повече знания. Ако вече не ги знаете де.
                          http://www.disco3.co.uk/forum/mainte...ds-d3-vf3.html
                          http://www.disco3.co.uk/wiki/Modifications
                          http://www.disco3.co.uk/wiki/Maintenance
                          http://workshop-manuals.com/landrove...illar_removal/



                          Land Rover factory D3 air suspension description.pdfair suspension.pdf
                          Последно редактирано от Navi; 25-11-14, 10:04. Причина: допълване
                          ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
                          lre-bulgaria.org

                          Коментар


                          • #43
                            От: Land Rover Discovery 3-всичко което знаем за него-+++,-----,техническа информация

                            Много благодаря ! Вярно е че всичко си пише в книжката,ама кой да чете.... А самата книжка е като корана...дебела и подвързана с кожа...
                            Хода на окачването ,наистина всеки път след престой на подемник имам чувството че ми трябва стълба да се кача в колата .
                            Виден столичен ихтиолог

                            Коментар


                            • #44
                              От: Land Rover Discovery 3-всичко което знаем за него-+++,-----,техническа информация

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              Точно така разъждават хората които не са наясно с новите (вече не са и нови де) електронни системи. И аз така разъждавах преди...
                              Истината е, че и ти Младене с многото опит не можеш да се справиш така както го може електорниката. А ако изпробваш Terain Responce 2 на новия Range Rover ще запееш съвсем друга песен.
                              Само за сведение ще ти кажа, че на Дифендъра Тракшън контрола замества напъно механичните блокажи в мостовете. Пробвай ако не вярваш.
                              Съгласен съм,че за предназначението за което е предвиден автомобила,може би е най-доброто създавано някога.И най-вече,когато всички системи работят коректно.Тествах това,което ти ми пусна някога-един клип с Дифендър ама с ръчен централен блокаж и тракшън контрол.Мога да кажа,че наистина се изненадах от прекрасното действие на системата.И все пак,действа от после(т.е. със закъснение).Сигурно в 99% от случаите системата се справя отлично.Мога да попитам защо на Гегата още слагат ръчни блокажи,ама това вече не е за тази тема,която се разви много добре за Диско3.Можем да продължим дискусиите в друга.
                              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                              Коментар


                              • #45
                                От: Land Rover Discovery 3-всичко което знаем за него-+++,-----,техническа информация

                                Сега се сетих. Ако някой си купува/има Диско 3 от първата генерация 2004 до 2006, е добре да си направи едно лекарство за детската болест на това поколение. А именно да се силиконизират всички ел. конектори минаващи отдолу на колата. Проблема е, че в началото ползваха ел. инсталациии от доставчик на Форд, който не бе предвидили, че с този автомобил, човек може да ходи в гората и по-точно да гази във вода. Обикновено след такава ситуация се случва таблото да се "осветка" и колата влезе в транспортен режим. Оказа се, че конекторите не са добре изолирани и при излагане на вода, губят комуникация. Като изсъхне се оправя, ама...
                                ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
                                lre-bulgaria.org

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X