Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси относно някои аспекти на D7100

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Въпроси относно някои аспекти на D7100

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    И сЯ кО...няма гаранция , че няма да се набутам с две неизползваеми батерии...така ли стана...
    П.П.Някой от ползващите/ползвалите D7100 така ли не е пробвал алтернативна батерия...
    Сега виждам въпроса ти.
    На моя имах две оригинални и две НЕоригинални батерии и не съм имал никакви ядове.
    Единствено като ги поръчвах (от Ибей бяха и двете) гледах в обявата продавачът да е отбелязал че са "fully decoded".
    Успех!

    Коментар


    • #47
      От: Въпроси относно някои аспекти на D7100

      Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
      Сега виждам въпроса ти.
      На моя имах две оригинални и две НЕоригинални батерии и не съм имал никакви ядове.
      Единствено като ги поръчвах (от Ибей бяха и двете) гледах в обявата продавачът да е отбелязал че са "fully decoded".
      Успех!
      Мдааа...на някои батерии го мярнах този надпис, но за съжаление на горепоказания комплект на Vivitar няма нищо оказано по въпроса, а ми изглежда добър вариант.Направо не знам дали да рискувам или да си поръчам само грип и отделно да си търся по-изгодно оригинална батерия
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #48
        От: Въпроси относно някои аспекти на D7100

        Здравейте, преди дни се сдобих с Д7100, това ми е първият фотоапарат ДСЛР и съм новобранец в тази среда, но с желание за развитие Сега започвам да чета разни книжки за начално обучение и ако може някои да ме светне от къде мога да си изтегля ръководството за употреба на апарата на български, че моето е на английски, а тои не ми е много добър
        O898595418 - Митко

        Коментар


        • #49
          От: Въпроси относно някои аспекти на D7100

          Мисля, че срещу каса бира, можете да ги трампите с Любашки ... Ако не му трябва допълнително стимулиране, де
          По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

          Коментар


          • #50
            От: Въпроси относно някои аспекти на D7100

            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
            Мдааа...на някои батерии го мярнах този надпис, но за съжаление на горепоказания комплект на Vivitar няма нищо оказано по въпроса, а ми изглежда добър вариант.Направо не знам дали да рискувам или да си поръчам само грип и отделно да си търся по-изгодно оригинална батерия
            Не мисля, че точно с Vivitar ще имаш проблем.

            Коментар


            • #51
              От: Въпроси относно някои аспекти на D7100

              Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
              Не мисля, че точно с Vivitar ще имаш проблем.
              Чета отзиви от доволни клиенти на въпросния търговец/а те са супер много за една година има около 55000 доволни/ и за сега попадам на положителни мнения за батерии за D5200,5300 и т.н., отделно и самия търговец дава 60 дни гаранция за неудовлетвореност или пък проблем, та предвид и марката...май ще рискувам в близко бъдеще.

              Първоначално публикуван от nbaplayer Преглед на мнение
              Здравейте, преди дни се сдобих с Д7100, това ми е първият фотоапарат ДСЛР и съм новобранец в тази среда, но с желание за развитие
              Първоначално публикуван от nbaplayer Преглед на мнение
              Сега започвам да чета разни книжки за начално обучение и ако може някои да ме светне от къде мога да си изтегля ръководството за употреба на апарата на български, че моето е на английски, а тои не ми е много добър


              Колега, ръководство не знам дали ще намериш на български/хартиено надали, ама онлайн може и да откриеш нещо поне на руски/, но...можеш да се свържеш с Никон България и да попиташ как стои въпроса, дали могат да ти помогнат по някакъв начин.
              Това с което аз мога да помогна е за начало да използваш ето това...

              http://www.nikon.bg/bg_BG/learn_expl...rs/d7100.page?

              Интересно е направено.Има видео и обяснения/те са на английски, но от Никон са направили субтитри на български /.Та разгледай го...мисля, че ще ти е от полза, защото има дадени и то не само в сух текст , ами и с видео основните неща, настройки и варианти.
              Дано да съм ти помогнал поне малко.
              Поздрави,честита придобивка и както казавта в такива случаи колегите...само на фокус!
              Последно редактирано от lubashki777; 07-10-14, 06:37.
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #52
                От: Въпроси относно някои аспекти на D7100

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение


                http://www.nikon.bg/bg_BG/learn_expl...rs/d7100.page?

                Интересно е направено.Има видео и обяснения/те са на английски, но от Никон са направили субтитри на български /.Та разгледай го...мисля, че ще ти е от полза, защото има дадени и то не само в сух текст , ами и с видео основните неща, настройки и варианти.
                Дано да съм ти помогнал поне малко.
                Поздрави,честита придобивка и както казавта в такива случаи колегите...само на фокус!
                Благодаря ти, колега! Не съм го гледал това видео и като за начало ще ми бъде доста полезно. Поздрави !
                O898595418 - Митко

                Коментар


                • #53
                  От: Въпроси относно някои аспекти на D7100

                  Да задам един въпрос , който вече дискутирахме, но все още не намирам отговор на него.
                  Защо при снимане с D5100 кадъра отворен с която и да е програма си изглежда рязък, а като го уголемявам качеството пада/поне това което се вижда на декстопа/, а с D7100 кадъра отворен с която и да е програма-вкл. и тази на Никон/ дори и разпънат почти на цял екран/резол. 1920/1080/ стои не на добър фокус и имаш чувството, че при фокусирането нещо се е объркало.Само че...увеличавайки кадъра фокуса си идва и се избистря.
                  Тоест , защо кадрите от D7100 като ги отворя изглеждат по-замазани, а чак след като ги поувелича се вижда, че са си наред...
                  Давам и линк към цял размер на принт скрийн екран за какво иде реч...
                  Като отворя снимката/това е с Никонската програма и тя дори при отваряне я разпъва повече от уиндоската/, вижте надписа на капака...изглежда не на фокус и замазан

                  https://htftp.offroad-bulgaria.com/L...nenie%20-1.jpg

                  ... и след като го увелича малко нещата изведнъж се променят драстично...

                  https://htftp.offroad-bulgaria.com/L...nenie%20-2.jpg

                  Същото нещо между другото наблюдавам и на дисплея на фотоапарата.При преглед след направен кадър той изглежда трагично замазан и едва след като зумна кадъра с + поне една степен се изостря, сякаш съм го шарпнал.
                  Първо си мислех, че е заради широкия обектив и снимки на 10мм./макар , че на старото тяло такъв момент нямаше/, защото си казах, че детайла е прекалено малък и на 24 мегапикс. явно си иска леко зумване за да изкочи по-подробно.Да, ама...и с другия обектив на повече мм. пак е така положението.
                  Дайте някакво логично обяснение...
                  П.П.Със страх , че се филмирам заради проблема със Сигмата -фронт/бек фокус , започвам да предполагам, че вече може и от там да идва проблема, ама...с обектива на Никон нещата са си поне в голям процент както трябва в това отношение, а положението с прегледа на снимки и при него е същото...
                  Поздрави!
                  Последно редактирано от lubashki777; 10-10-14, 08:58.
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X