Страница 3 от 3 ПървиПърви 1 2 3
Резултати 41 до 53 от 53

Тема: Въпроси относно някои аспекти на D7100

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,538
    Точки (при гласуване)
    29

По подразбиране От: Въпроси относно някои аспекти на D7100

Цитат Мнение на a100 Преглед на публикациите
    Ама на Плейбой няма да откажеш
    хихи....на Плейбой и с телефона съм готов да снимам...пък ако може и да пипам...
    Не за друго, ама защото е казал народа "око да види, ама и ръка да пипне" , а и също..."от гледане файда няма"..., че затУй де...
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

Място
    Бургас
    Публикации
    983
    Точки (при гласуване)
    10

Абе... Тъсиш си оправдание да попипаш. Нема лошо де, дай боже всекиму...
    По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,538
    Точки (при гласуване)
    29

Продължаваме нататък със следващия аспект...
    Знам, че при D5100 се появи проблем при актуализация на софтуера и не сработваха батерии на алтернативни производители/може би не на всички, но явно на доста/.
    Някой има ли инфо как стои въпроса при D7100?
    Въпросът ми е свързан с обмисляне в близко бъдеще да придобия ето този кит на Vivitar.

Име:  $_57 (1).jpg
Прегледи: 184
Размер:  78.6 Кб

Знам , че си е откровено китайче, но пък въпросната фирма все пак е производител на доста неща/фотоапарати, телескопи и т.н./ и не е съвсем нонейм...
    Та бих ли имал някакъв проблем със сработването на батериите от този комплект?
    Поздрави приятели!
    NISSAN FOREVER

Място
    София
    Публикации
    6,166
    Точки (при гласуване)
    20

Дал съм ти линк за едни 1200 страници. Пробвай търсачката, може да ти покаже нещо. Доколкото съм запознат с никонските неволи, от известен период насам при всички нови модели "небрежно" се получава този бъг .
    Искам винаги да съм най-бързия, дори и на паркинга!
    Колин Макрий

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,538
    Точки (при гласуване)
    29

Цитат Мнение на коко келеша Преглед на публикациите
    Дал съм ти линк за едни 1200 страници. Пробвай търсачката, може да ти покаже нещо. Доколкото съм запознат с никонските неволи, от известен период насам при всички нови модели "небрежно" се получава този бъг .
    И сЯ кО...няма гаранция , че няма да се набутам с две неизползваеми батерии...така ли стана...
    П.П.Някой от ползващите/ползвалите D7100 така ли не е пробвал алтернативна батерия...
    NISSAN FOREVER

Място
    Монтана
    Публикации
    1,015
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на lubashki777 Преглед на публикациите
    И сЯ кО...няма гаранция , че няма да се набутам с две неизползваеми батерии...така ли стана...
    П.П.Някой от ползващите/ползвалите D7100 така ли не е пробвал алтернативна батерия...
    Сега виждам въпроса ти.
    На моя имах две оригинални и две НЕоригинални батерии и не съм имал никакви ядове.
    Единствено като ги поръчвах (от Ибей бяха и двете) гледах в обявата продавачът да е отбелязал че са "fully decoded".
    Успех!
    Ради Стоянов; 0885284389; radikyokushin@abv.bg

Никога не забравяй, че истинността на казаното няма отношение към компетентността на говорещия!

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,538
    Точки (при гласуване)
    29

Цитат Мнение на radikyokushin Преглед на публикациите
    Сега виждам въпроса ти.
    На моя имах две оригинални и две НЕоригинални батерии и не съм имал никакви ядове.
    Единствено като ги поръчвах (от Ибей бяха и двете) гледах в обявата продавачът да е отбелязал че са "fully decoded".
    Успех!
    Мдааа...на някои батерии го мярнах този надпис, но за съжаление на горепоказания комплект на Vivitar няма нищо оказано по въпроса, а ми изглежда добър вариант.Направо не знам дали да рискувам или да си поръчам само грип и отделно да си търся по-изгодно оригинална батерия
    NISSAN FOREVER

Място
    Добрич
    Публикации
    93
    Точки (при гласуване)
    11

Здравейте, преди дни се сдобих с Д7100, това ми е първият фотоапарат ДСЛР и съм новобранец в тази среда, но с желание за развитие Сега започвам да чета разни книжки за начално обучение и ако може някои да ме светне от къде мога да си изтегля ръководството за употреба на апарата на български, че моето е на английски, а тои не ми е много добър
    Range Rover Vogue 3.6TDV8
    Land Rover Discovery TD5
    Jeep Grand Cherokee ZJ
    O898595418 - Митко

Място
    Бургас
    Публикации
    983
    Точки (при гласуване)
    10

Мисля, че срещу каса бира, можете да ги трампите с Любашки ... Ако не му трябва допълнително стимулиране, де
    По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

Място
    Монтана
    Публикации
    1,015
    Точки (при гласуване)
    11

Мдааа...на някои батерии го мярнах този надпис, но за съжаление на горепоказания комплект на Vivitar няма нищо оказано по въпроса, а ми изглежда добър вариант.Направо не знам дали да рискувам или да си поръчам само грип и отделно да си търся по-изгодно оригинална батерия
    Не мисля, че точно с Vivitar ще имаш проблем.
    Ради Стоянов; 0885284389; radikyokushin@abv.bg

Никога не забравяй, че истинността на казаното няма отношение към компетентността на говорещия!

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,538
    Точки (при гласуване)
    29

Цитат Мнение на radikyokushin Преглед на публикациите
    Не мисля, че точно с Vivitar ще имаш проблем.
    Чета отзиви от доволни клиенти на въпросния търговец/а те са супер много за една година има около 55000 доволни/ и за сега попадам на положителни мнения за батерии за D5200,5300 и т.н., отделно и самия търговец дава 60 дни гаранция за неудовлетвореност или пък проблем, та предвид и марката...май ще рискувам в близко бъдеще.

Цитат Мнение на nbaplayer Преглед на публикациите
    Здравейте, преди дни се сдобих с Д7100, това ми е първият фотоапарат ДСЛР и съм новобранец в тази среда, но с желание за развитие
    Цитат Мнение на nbaplayer Преглед на публикациите
    Сега започвам да чета разни книжки за начално обучение и ако може някои да ме светне от къде мога да си изтегля ръководството за употреба на апарата на български, че моето е на английски, а тои не ми е много добър

Колега, ръководство не знам дали ще намериш на български/хартиено надали, ама онлайн може и да откриеш нещо поне на руски/, но...можеш да се свържеш с Никон България и да попиташ как стои въпроса, дали могат да ти помогнат по някакъв начин.
    Това с което аз мога да помогна е за начало да използваш ето това...

http://www.nikon.bg/bg_BG/learn_expl...rs/d7100.page?

Интересно е направено.Има видео и обяснения/те са на английски, но от Никон са направили субтитри на български /.Та разгледай го...мисля, че ще ти е от полза, защото има дадени и то не само в сух текст , ами и с видео основните неща, настройки и варианти.
    Дано да съм ти помогнал поне малко.
    Поздрави,честита придобивка и както казавта в такива случаи колегите...само на фокус!
    Последно редактиран от lubashki777 ; 07-10-14 в 06:37
    NISSAN FOREVER

Място
    Добрич
    Публикации
    93
    Точки (при гласуване)
    11

http://www.nikon.bg/bg_BG/learn_expl...rs/d7100.page?

Интересно е направено.Има видео и обяснения/те са на английски, но от Никон са направили субтитри на български /.Та разгледай го...мисля, че ще ти е от полза, защото има дадени и то не само в сух текст , ами и с видео основните неща, настройки и варианти.
    Дано да съм ти помогнал поне малко.
    Поздрави,честита придобивка и както казавта в такива случаи колегите...само на фокус!
    Благодаря ти, колега! Не съм го гледал това видео и като за начало ще ми бъде доста полезно. Поздрави !
    Range Rover Vogue 3.6TDV8
    Land Rover Discovery TD5
    Jeep Grand Cherokee ZJ
    O898595418 - Митко

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,538
    Точки (при гласуване)
    29

Да задам един въпрос , който вече дискутирахме, но все още не намирам отговор на него.
    Защо при снимане с D5100 кадъра отворен с която и да е програма си изглежда рязък, а като го уголемявам качеството пада/поне това което се вижда на декстопа/, а с D7100 кадъра отворен с която и да е програма-вкл. и тази на Никон/ дори и разпънат почти на цял екран/резол. 1920/1080/ стои не на добър фокус и имаш чувството, че при фокусирането нещо се е объркало.Само че...увеличавайки кадъра фокуса си идва и се избистря.
    Тоест , защо кадрите от D7100 като ги отворя изглеждат по-замазани, а чак след като ги поувелича се вижда, че са си наред...
    Давам и линк към цял размер на принт скрийн екран за какво иде реч...
    Като отворя снимката/това е с Никонската програма и тя дори при отваряне я разпъва повече от уиндоската/, вижте надписа на капака...изглежда не на фокус и замазан

http://ftp.offroad-bulgaria.com/Luba...nenie%20-1.jpg

... и след като го увелича малко нещата изведнъж се променят драстично...

http://ftp.offroad-bulgaria.com/Luba...nenie%20-2.jpg

Същото нещо между другото наблюдавам и на дисплея на фотоапарата.При преглед след направен кадър той изглежда трагично замазан и едва след като зумна кадъра с + поне една степен се изостря, сякаш съм го шарпнал.
    Първо си мислех, че е заради широкия обектив и снимки на 10мм./макар , че на старото тяло такъв момент нямаше/, защото си казах, че детайла е прекалено малък и на 24 мегапикс. явно си иска леко зумване за да изкочи по-подробно.Да, ама...и с другия обектив на повече мм. пак е така положението.
    Дайте някакво логично обяснение...
    П.П.Със страх , че се филмирам заради проблема със Сигмата -фронт/бек фокус , започвам да предполагам, че вече може и от там да идва проблема, ама...с обектива на Никон нещата са си поне в голям процент както трябва в това отношение, а положението с прегледа на снимки и при него е същото...
    Поздрави!
    Последно редактиран от lubashki777 ; 10-10-14 в 08:58
    NISSAN FOREVER

Страница 3 от 3 ПървиПърви 1 2 3

Сходни теми

1. Някои въпроси относно KJ90 D4D
    От Harka във форум TOYOTA
    Отговори: 36
    Последно мнение: 24-11-16, 17:53
  2. Въпроси относно CR-V
    От sonda във форум Honda
    Отговори: 40
    Последно мнение: 08-02-13, 10:14
  3. Отговори: 12
    Последно мнение: 10-08-12, 18:04
  4. Коментари по някои въпроси и проблеми относно експедициите "Българи зад граница"
    От Nik Nikolov във форум Проекти, планове и подготовка за пътувания
    Отговори: 19
    Последно мнение: 16-06-10, 08:40

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
"); } else { document.write(""); } } // ]]>