Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee ZJ 4.0 гасне на газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand Cherokee ZJ 4.0 гасне на газ

    Може ли някой да помогне ?
    Черокито има Landi Renzo,не е инжекцион но е чисто нова, поставяна в Англия. Работеше добре но напоследък започна да гасне като върнеш педала на газта и падат оборотите. Лошото е , че не го прави винаги, а когато си иска. И още по-лошото е, че джипа го кара жената и е автомат !
    Дали е възможно да е от скоростите ?. Комп. диагностика не показва грешки.
    Дали не трябва да се смени маслото на кутията ?
    Тук никой не може да даде компетентно мнение
    Samurai Gemax

  • #2
    От: Grand Cherokee ZJ 4.0 гасне на газ

    От опит такива симптоми ми даваше при запушено филтърче на газта, по едно време го чистех всяка седмица защото се пълнеше с някаква гняз подобна на графит, филтърчето беше едно мъничко(по-малко от ябълка) близо до ДВГ, не съм сигурен на твоя автомобил къде се намира и как изглежда.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      От: Grand Cherokee ZJ 4.0 гасне на газ

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      От опит такива симптоми ми даваше при запушено филтърче на газта, по едно време го чистех всяка седмица защото се пълнеше с някаква гняз подобна на графит, филтърчето беше едно мъничко(по-малко от ябълка) близо до ДВГ, не съм сигурен на твоя автомобил къде се намира и как изглежда.
      Ще добавя и мръсен въздушен филтър.
      НО най-напред се убедете на 1000% че на бензин не гасне, пък после ще го мислим

      Коментар


      • #4
        От: Grand Cherokee ZJ 4.0 гасне на газ

        Филтърче на газта има и в "чашката" на газовия клапан,преди изпарителя...

        Коментар


        • #5
          От: Grand Cherokee ZJ 4.0 гасне на газ

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          От опит такива симптоми ми даваше при запушено филтърче на газта, по едно време го чистех всяка седмица защото се пълнеше с някаква гняз подобна на графит, филтърчето беше едно мъничко(по-малко от ябълка) близо до ДВГ, не съм сигурен на твоя автомобил къде се намира и как изглежда.
          И на инжекциона е подобно. Провери също дали не превключва на бензин на високи обороти. Ако е така сменяй филтърчето. То и без това си иска 15-20 000 за смяна.
          в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
          Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

          Коментар


          • #6
            От: Grand Cherokee ZJ 4.0 гасне на газ

            Вече са ти писали мръсен въздушен филтър, по-малко вероятно е да е горивния на газта (обикновенно е в корпуса на газовия клапан), но.....провери всмулателния тракт за разкачени вакуми, ако има "кихалка" дали уплътнява добре.
            При спиране ли го прави или и по инерция като пуснеш? Имало ли е силен вятър когато го е правила?
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              От: Grand Cherokee ZJ 4.0 гасне на газ

              Дядо Владо те пита точните въпроси може да иска регулиране на газовото. Мен другата кола ми го правеше от много мръсен дросел, изчистих го с корселинец и се оправи.

              Коментар


              • #8
                От: Grand Cherokee ZJ 4.0 гасне на газ

                По инерция , но понякога и при спиране.
                Благодаря за точните отговори. Утре се заемам да проверя всичко. Аз си мислех да не би автомата нещо да прави
                Samurai Gemax

                Коментар


                • #9
                  От: Grand Cherokee ZJ 4.0 гасне на газ

                  Кабелите и свещите в какво състояние са? На мен Еспейса(2.2 с обикновена газова) ми правеше същите номера само, че постоянно.Оправяше се единствено като от изпарителя му пусна повече газ, но тогава започваше да не работи добре във високите обороти.Бях нарочил изпарителя и смених първо него.На връщане от сервиза докато беше студена нямаше проблем, но щом загря започна да гасне отново.Върнах се обратно при пича и се оказа, че кабела на първи цилиндър е за боклука.Смених кабелите и свещите и от тогава няма проблем, дори и разхода леко падна.
                  Идеята ми е че някой кабел може да има неизправност, която да се проявява в зависимост от това как се намести.
                  Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                  Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                  Коментар


                  • #10
                    От: Grand Cherokee ZJ 4.0 гасне на газ

                    Моя така гаснеше, какво ли не се мъчиха, накрая лекинко вдигнах оборотите на празен ход, на бензин бяха малко високи, но на газ беше супер.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Grand Cherokee ZJ 4.0 гасне на газ

                      Супер ! Поизтупах малко въздушния филтър и сега няма проблем. Веднага поръчвам новичък.
                      Благодаря на всички колеги, които взеха отношение по болния ми въпрос
                      Samurai Gemax

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X