Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимни гуми - 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Зимни гуми - 2014

    Чудя се между "Nokian WR SUV 3" и "Nokian Hakkapeliitta R2 SUV" или в краен случай "MICHELIN LATITUDE ALPIN LA2" - какво ще ме посъветвате за 225х60/R17 за градско каране в столицата и ходене на ски по зимните курорти ?

    Коментар


    • #77
      От: Зимни гуми - 2014

      Колеги,
      Някой знае ли нещо за тези гуми 265/65R17 Nokian Nordman WR SUV XL http://www.nordmantyres.com/tyres/wi...m=NORDMANWRSUV. Продават се само в една верига в Европа, която я има и в БГ, с ДОТ от тази година. Цената е доста прилична ако гумите са качествени.

      Коментар


      • #78
        От: Зимни гуми - 2014

        Първоначално публикуван от petar_mar4ev Преглед на мнение
        ...
        Размера ми е 215/65/16 .......
        На волво-то съм с този размер и миналата есен си взех Клебер - останах "видимо доволен" при "тестовете"...
        Прикачени файлове
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #79
          От: Зимни гуми - 2014

          Погледнах при моя продавач....от изброените има само Фулда в размер 215/70/16 също на подобна цена, не съм разпитвал за нея. Не е точно в моя размер, по-височка е което предполагам ще е по-добре за зимата. За Генерала и БФ Гудрич освен в шарката разликата била че Генерала бил с един подсилен борд (май беше външния) а Гудрич с подсилване и на двата борда. Миналата зима изкарах с Барум Бравурис и заблуждението че са всесезонни гуми за 4х4, нямам оплаквания (то и зима много нямаше при нас), на няколко години са, вече са поизпечени и имам намерението да ги сменям с истински зимни...

          Коментар


          • #80
            От: Зимни гуми - 2014

            за 215/70/16 дали е по-добре, зависи от 2 неща - стил на шофиране и дали няма да опират в подкалниците...
            Дори и 65 си е доста висок профил за шосе и се "гъне" при завой, но пък от друга страна комфортът е на ниво за разлика от по-новите нископрофилни размери за СУВ 50, 55...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #81
              От: Зимни гуми - 2014

              Първоначално публикуван от petar_mar4ev Преглед на мнение
              Погледнах при моя продавач....от изброените има само Фулда в размер 215/70/16 също на подобна цена,
              оказа се, че това е и моя зимен размер (летните са 225/65/17) - зимните които получих с колата се оказаха много по-големи и стари (на 7 год) от бръз поглед по сайтове и сравняване - цените, които има в момента в БГ са съпоставими с тези в D
              аз моя избор съм го направил. Nokian WR SUV3 или Dunlop SP Winter Sport 4D - зависи от цената при местния дилър, обикновенно се доплаща за монтажа по 10 Е на гума, ако не са доставени от него.

              И един бръз поглед в новите тестове само потвърждава заключението за "обичайните заподозрени" -
              премиум производители доминират в челните места, но има и няколко изненади.
              Под “Изключителни”, се нареждат Dunlop SP Winter Sport 4D - гумата победител в теста, заедно с Continental WinterContact TS 850, Michelin Alpin A4 и Nokian WR D3.
              Dunlop SP Winter Sport 4D остава най-доброто предложение в отношение цена-пробег-качество.

              Като “Препоръчителни”, са откроени далеч повече зимни гуми. Там групата водят Goodyear UltraGrip 8, Bridgestone Blizzak LM-32S, Pirelli Sottozero Series, Semperit Speed-Grip 2, Hankook Winter I * CEPT RS, Uniroyal MS плюс 77, Barum Polaris 3, Fulda Kristall Control HP, Kumho KW27 I'Zen

              Ако Ви е любопитно, кои гуми не успяват да преминат през амбициозната класация
              (някои даже са в анкетата и мненията по темата) изброявам ги по-долу:
              BF Goodrich G-Power, Sava Eskimo HP, Toyo Snowprox S953, Firestone Winterhawk 2, Kleber Krisalp HP2, Vredestein Wintrac Xtreme, Yokohama W.driveV902, Maxxis Presa Snow, Matador Sibir Snow...
              (китайските изобщо не ги споменавам)
              Мен лично ме изненада представянето на някои от моделите, вкл и на Bridgestone Blizzak LM-80 Evo.
              Направо предупреждават потребителите да държат ръцете си на разстояние, от няколко конкретни модела, под предлог, че качествата им върху заснежени и мокри настилки са наистина минимални.
              Трябва да се отчете, че има специфика в моделите за SUV и автомобили - но класациите от последните 2 години са доста сходни, въпреки това.
              Последно редактирано от ivied; 19-10-14, 13:36.

              Коментар


              • #82
                От: Зимни гуми - 2014

                Наистина ли колеги тези гуми са толкова зле,че като гледам мненията тук.Става въпрос за това
                Bf Goodrich Winter Slalom Ksi

                Коментар


                • #83
                  Оказа се, че трябва да избирам от следните гуми, какво препоръчвате:

                  Nokian: 225/65R17 106H Nokian WR SUV 3 XL
                  Vredestein: 225/65R17 102H Wintrac 4 xtreme
                  DUNLOP: 225/65R17 101Q Grandtrek SJ6
                  GOODYEAR: 225/65R17 102H Ultra Grip + SUV MS FP
                  Michelin: 225/65R17 106H XL TL LATITUDE ALPIN LA2 GRNX

                  Първоначално публикуван от gonze Преглед на мнение
                  Наистина ли колеги тези гуми са толкова зле,че като гледам мненията тук.Става въпрос за това
                  Bf Goodrich Winter Slalom Ksi
                  Да, колега така е, но в сравнение с летните може и да стават все пак.
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-10-14, 22:02.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Зимни гуми - 2014

                    Първоначално публикуван от gonze Преглед на мнение
                    Наистина ли колеги тези гуми са толкова зле,че като гледам мненията тук.Става въпрос за това
                    Bf Goodrich Winter Slalom Ksi
                    Две зими карах този модел в размер 235/75 R15 , на Хюндай Теракан. Не съм имал никакви проблеми с поведението на автомобила. Като недостатък бих посочил само това,че са доста меки(което май е характерно за марката) и трябва да се внимава,за да се пазят от удари.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Зимни гуми - 2014

                      Първоначално публикуван от vazmuten Преглед на мнение
                      Оказа се, че трябва да избирам от следните гуми, какво препоръчвате:

                      Nokian: 225/65R17 106H Nokian WR SUV 3 XL
                      Vredestein: 225/65R17 102H Wintrac 4 xtreme
                      DUNLOP: 225/65R17 101Q Grandtrek SJ6
                      GOODYEAR: 225/65R17 102H Ultra Grip + SUV MS FP
                      Michelin: 225/65R17 106H XL TL LATITUDE ALPIN LA2 GRNX
                      Nokian WR SUV 3

                      Коментар


                      • #86
                        От: Зимни гуми - 2014

                        Здравейте, бих искал да споеля впечатления от Yokohama Geolendar I/T+. Сложих ги преди 2 години в размер 265/70/16 на Nissan Patrol GR 3.0Tdi. Още преди да сложа гумите, ми направи впечатление ситния грайфер и колко всъщност е мека самата гума. Предвид факта, че Patrol-а е тежък автомобил имах опасенията, че гумата ще се изяде по-бързо. Може да греша в тази си преценка, но това си помислих. Сложих гумите и возията на този джип стана по-приятна. Все пак джип къса база си друса с каквито и да било гуми. В града на мокро нямам проблеми, но все пак е и от значение и тонажа на джипа. Първият ми сериозен досег с чист сняг беше на Витоша. Качих горе джипа да го тествам. Излезнах от пътя и почнах да карам пътеките на неотъпкан сняг и то само на задно. Впечатленията ми са, че машината си драпа сериозно. И така си изкарах само на задно без екстремни ситуации. После ходих във Велинград и там си минах по пътеката където лятото съм минавал с АТВ. Там само на 4х4 усеща се, че има леко замисляне, но пък си проправих път, докато не ме спряха две дървета, защото стана тясно и не ми се рискуваше. Т.е. на чист сняг гумите се справят много добре. Във дъжд също нямам проблеми и не съм имал оплаквания. За това дали колата харчи повече или по-малко нямам представа, защото това не е критерии при Nissan Patrol. Возят по-меко и са тихи, спрямо Bridgestone Deuler A/T. Гумите са хубави и си заслужават много. Вече открих сезона и ги сложих.
                        Nissan Patrol GR 3.0 TDi

                        Коментар


                        • #87
                          От: Зимни гуми - 2014

                          Avalanche X Treme 215 75 15 на Витара G16B дълга база се представиха отлично на срещата Стара Загора и приятели 2012г.Всички знаят какъв сняг беше.Тази година имат нов модел.Цената беше около 160 лв. на брой.
                          http://www.herculestire.com/tire-gal...winter/#loaded
                          Нека силата да бъде с нас!
                          Suzuki Grand Vitara
                          +34 642 91 4154

                          Коментар


                          • #88
                            От: Зимни гуми - 2014

                            Пиша тук, с уговорката, че ще пиша и в няколкото теми с подобна тематика.

                            Вече ми е ясно, че с един комплект "универсални" гуми няма да се мине, а и без това имам два комплекта лети джанти.

                            В момента единият вариянт ми е да купя комплект АТ-та, с които да изкарам зимата докато са меки, и да мисля по въпроса за зимните гуми за следващият сезон,
                            а другият, да взема комплект зимни сега, а АТ-та да оставя за пролетта,
                            но този избор не ми е много спешен, защото в момента съм с меки зимни гуми с нов ДОТ, но с грайфер за мъгла ,
                            които сложих за да преценя как ще се движи джипа с този размер, че лутането с аморисьори, пружини, предавателни числа и размери на гуми,
                            колкото и да беше очаквано , ми дойде в повече.

                            Въпросите ми са следните:

                            1. Трябва да избера м/у 235/75-15 и 255/70-15. Кой е по-подходящиат размер за зимна гума, за джип 2т., и защо ?

                            2. Относно шарката, каква е по-подходящата, по-едра с по-голямо разстояние м/у блокчетата, или по-ситна с по-близко разположени блокчета, и защо ?

                            и са такива, защото личият ми опит с джип е на по-малко от година.
                            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 26-10-14, 10:46.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #89
                              От: Зимни гуми - 2014

                              Винаги се е смятало, че по-тесните гуми са по-добри за зимата, заради това, че на единица площ оказват по-голям натиск.
                              Така че: 235/75/15
                              Аз бях така до миналата година:
                              Зимата 235/75/15 Мишелинки
                              Лятото: 31" МТ

                              Шарката: Ако зимата няма да излизаш извън пътя - шосейни зимни гуми. Ако ще излизаш - ще имровизираш.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Зимни гуми - 2014

                                За МТ-та, и за там където ще ми трябват, забравям, поради лични технически причини, и като ме ремонтират ще мисля за тях и подходящи забавни терени.

                                Какво се смята за единица площ и натоварването знам добре, но ме интересуват лични сравнителни впечатления ако някой има, не общи приказки.

                                Ако не излизам извин пътя ще си карам колата, а и с нея мога да попадна на неразринат и непочистен път, щото ми харесва да съм там където другите ги е страх, пък и не само на пътя.

                                А размера, вече, съм го изяснил, 235/75-15 или 255/70-15, щото ще го ползвам за всякакви експедиционни разходки без хард тиняци (надявам се де ),
                                а ако не ми уври главата ще си сътворя и нещо по-късо за 33" или 35".
                                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 26-10-14, 12:36.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X