Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с палене.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с палене.

    Здравейте колеги, от година полувина имам Санта фе 2000CRDI 2005г. И смея да твърдя, че не съм имал проблеми. Но, от скоро забелязах, че при палене стартера върти поне 3-4 секунди преди да заработи мотора. А в началото палеше от четвърт. Ходих на майстор и след проверка и диагностика ми каза, че ми е задръстен филтъра на високото налягане. Оставих колата и след няколко часа отидох да я взема. Бяха изчистили въпросния филтър, но никакъв резултат. След проверка на грешките, показа "Ниско налягане в рейката"( било 280bar вместо 310bar) Казаха ми да си взема една добавка за гориво и след като я използвам цялата да се отбия отново... Видя ми се странно,диагнозата и решението, но....нали е майстор. През това време на няколко пъти ми се случи да не иска да пали. Та, направих го това и като отидох ми заяви, че може проблема ми да е от дюзите..... Не му позволих да си експериментира..... Моля, помогнете!!?? Стана така, че трябва вече да се ходи на сервиз със солидна подготовка .

    Предварително Ви благодаря!!!

  • #2
    От: Проблем с палене.

    Това с добавката е несериозно, ако е от горивото колата ще работи нестабилно а при Вас трудно пали. Сменен ли е горивният филтър и ако да, преди колко километра. Възможно е и наистина дюзите да са заминали, но това с добавки не се решава а със сваляне, качване на стенд и дигностика. Колата на колко километра е? Възможно е ако е въртян километража, а това се прави в 90% от случайте,реално колата би трябвсло да е на около 270 - 300 хил.км. това ще рече, че е нормално дюзите да са за рециклиране или подмяна. Това е от мен, успех.
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с палене.

      Писах малко несвързано, но от телефона е много гадно!
      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
      0882 52 00 52 - Жоро

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с палене.

        Ниското налягане в рейла говори за проблем с помпата за високо налягане.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с палене.

          Привет колега, ще си позволя на Ти . Да, през този "ремонт" за почиства на филтъра на клапана смених и горивен филтър( забравих да отбележа). Колата е моя от март 2013 и я взех на близо 97000км ( за които не гарантирам). Сега е на 112200км ( навъртени от мен). На 100000км правих пълно обслужване ( по спомени юли миналата година смених ангренаж,масло, водна помпа, всички филтри и пистов ремък). Съдейки по добри външен и вътрешен вид, смятам, че не е превъртана много ...... Акумулатора е оригинален все още и от продължителното въртене понякога пада. Но, не мисля, че той е проблема.

          Благодаря за отделеното време.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с палене.

            Да, това е другата възможност.
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с палене.

              Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
              Ниското налягане в рейла говори за проблем с помпата за високо налягане.
              Напълно е възможно да има виновна дюза за пониженото налягане в рейла.Една е достатъчна.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с палене.

                Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                Ниското налягане в рейла говори за проблем с помпата за високо налягане.
                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                Напълно е възможно да има виновна дюза за пониженото налягане в рейла.Една е достатъчна.
                Ниското налягане може да говори и за проблем с регулатора за налягане а за проверка на дюзите има едни колби не е нужно гадаене.
                За трудно палене налягането трябва да е под 170 бара.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с палене.

                  Ама то излиза, че някой ни подхвърли кокалче и ние се връзваме. Ако колегата е заинтересован, защо не пише какво става? То малко е безсмислена цялата работа.
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с палене.

                    Забелязал ли си, дали нивото на маслото по щеката се покачва?
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с палене.

                      Колега, може би акумулатора е вече за смяна и не завъртва с необходимите обороти за да запали веднага. Замери напрежението на клемите му в момента на въртенето на стартерта. Ако е много под 12 в, купувай нов.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с палене.

                        Първоначално публикуван от petar55 Преглед на мнение
                        Колега, може би акумулатора е вече за смяна и не завъртва с необходимите обороти за да запали веднага. Замери напрежението на клемите му в момента на въртенето на стартерта. Ако е много под 12 в, купувай нов.
                        Това е хамалски метод. Ако няма "вилка" или друго необходим уред най-добре да отскочи някъде където продават акумулатори. Ще го замерят и ще му кажат какво да прави

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с палене.

                          Здравейте, колеги ! Извинявам се, за дето закъснях с включването. Имах малко странични проблеми. Вече съм с нов акумулатор ( 12v, 91 Ah, 740A). Стария при завъртане на стартера спада до 6-7 v. Сега върти лудо, но не пали от раз, а след 1-2 сек. Имам уговорка тази седмица да ходя на диагностика.........като ми дойде реда . Надявам се, всичко да се оправи вече. Между другото докато сменях акумулатора, свалих кората на двидателя и поогледах тук-там. Нямаше омазнено или наченки на теч от гориво. Ще проверя и подгряващите свещи за да ги изключа, като потенциален проблем.

                          Повжелавам на всички, безпроблемни автомобили.....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с палене.

                            Здравейте, банда!! Парадокса е абсурден...... Във Велико Търново в сервиза на Хюндай, нямат софтуер за Санта фе ( стария модел). След едноседмично чакане, днес бях попарен с това изявление. Може ли някой да ме насочи на специалист в региона!? Предложиха ми да ида в София, но това мисля да оставя за краен вариант.

                            Благодаря предварително.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с палене.

                              Е, това е абсурд! Какъв дилър на Хюндай са, да вземат да си скъсат договора.
                              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                              0882 52 00 52 - Жоро

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X