Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какво и от кога е това

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: какво и от кога е това

    На времето на сапьорния курс ни учеха че живота на една мина от поколението заложени през втората световна е над 100 години . Тогава не ми се вярваше но преди 6-7 години едни каналджии настъпиха немска подскачаща от втората световна някъде по гръцката граница и тя си сработи съвсем изправно. Мисля че имаше няколко човека убити .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      От: какво и от кога е това

      Здравейте, един тракторист от село каза че преди няколко години намерил снаряд от Руско -Турската с подобна големина но набразден ката противопехотните граната и сапьора който я обезвреждал с някакъв механичен метод май удар по взривателя и снаряда си гръмнал най-послушно така каза тракториста. А мините по гръцката граница са от 198... и някоя си година и са с гаранция 100 години по сведения на сапьорчета на срочна служба 88-90г. Един домакинец беше изтървал овче стадо в минното поле на някаква застава и овчи кожи летели над буките от стотина овцички само 4-5 излезли. Ако може някакви данни за оръдията ползвани през Руско-Турската война.

      Коментар


      • #18
        От: какво и от кога е това

        Мини по българо - гръцката граница има още от преди втората световна война . Минирали са гърците после и германците . Кое е извадено и взривено никой не може да ти каже със сигурност . Новите минни полета са правени с план и бяха унищожени .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X