Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Гранд Чероки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Гранд Чероки

    Здравейте колеги имам един проблем с jeep grand cherokee.И той е следния.
    Както си карам и гасне както на бензин така и на газ.Моля за съвет

  • #2
    От: Проблем с Гранд Чероки

    Не очаквай помощ без да си дал най- основните детайли за колата...
    R 727cc BB KIT
    ZJ V8
    WK2 V6

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Гранд Чероки

      Напиши кога гасне,студена или загряла,кога пали,какви грешки дава и др....?

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Гранд Чероки

        Гранд се произвежда мисля от 92ра до днес и има може би около 100 разновидности, ако беше написал само колата гасне , пак толкова информация щяхме да получим
        Иначе на Грандовете жиците не са им много хубави и най-вероятно някоя жица прекъсва или клема не дава контакт. Вземи един спрей за контакти и свали клемите на компа ги третирай, после виж разни други кабелчета и жички където се сетиш на око общо взето.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Гранд Чероки

          Хвърлих боб- излезе или ток или датчик колянов вал.
          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Гранд Чероки

            Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
            Хвърлих боб- излезе или ток или датчик колянов вал.
            Правилно. Ако не се оправя с чук и тел значи е електрически проблем.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Гранд Чероки

              Датчик на колянов вал пали ама гърми, датчик на разпределителен като запалиш и няма ядове не иска да пали при първоначално палене. Даваш 3 пъти на контакт и изчакваш и ти показва грешките

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Гранд Чероки

                По възможност да видиш какви кодове за грешка дава, ако не, другите елементарни неща които можеш да провериш са дали акумулатора е читав и дали клемите там не са разхлабени, дали всички бушончета са читави, дали катализатора не е на доизживяване, и ако си сменял наскоро масло дали е точното. Също, някаква помощна информация, двигателя звучи ли по-различно, гасне ли на място без да си в движение, други необичайни неща?

                Коментар


                • #9
                  Re: Проблем с Гранд Чероки

                  Ако го прави, когато намаляш и си почти спрял, почисти стъпковото моторче.
                  Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
                  0886/872-646

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Гранд Чероки

                    Помагайте момчета, аз имам същия проблем от вчера, двигателя е 4.7 WJ 2002 г., пали идеално, работи и върви отлично докато е в режим на ускорен празен ход, но достигне ли 40-50 градуса, започва да гасне моментално, няма никакъв празен ход, гасне дори в движение, дросел и степер са идеално почистени.

                    Започне ли да гасне, при форсиране се чуват и леки гърмежи в ауспуха, няма мощност, мъчи се, задържа ли я в обороти трепери, и започва да мирише на неизгорял бензин, не се усеща електрическо прекъсване като от свещи, работи гладко без прекъсвания, но колебливо и неравномерно.

                    Грешки не е записала никаква, гледам живите данни, всичко е ОК, горивни тримове около нулата, ламбда сонди показват идеално гориво, МАП-а е ОК, температурата на мотора и входящия въздух са коректни.

                    Единственото забелязвам в живите данни е че аванса е в занижени граници, вместо 8-12 градуса на празен ход, държи само 3-4 градуса аванс, което потвърждава предположенията ми за датчик на колянов вал.

                    Молбата ми е ако някой е имал такъв проблем, да каже как се е справил, и ако знаете къде се намира този датчик, да ми помогнете да го открия, в Рок ауто свалих снимката, изглежда ето така.

                    Зяпах доста време от канал, но не можах да го открия, дали не са го скрили над стартера ?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ДАТЧИК.jpg
Прегледи:1
Размер:10.4 КБ
ID:5645260
                    Последно редактирано от TOYO; 28-02-15, 09:11.
                    TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с Гранд Чероки

                      Над стартера (на кучИто в г$$)
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с Гранд Чероки

                        Благодаря ти приятелю, за пореден път ме спасяваш, очаквах че е добре скрит, май ще трябва да сваля стартера.

                        Говорих с Румен както ме посъветва вчера, той може да я погледне след празниците, а като ми седи в гаража върху канала, и имам четири свободни дни, ме засърбяха ръцете, и започнах проучвателни мероприятия.

                        Малкия проблем е че в Скорпион нямат наличен такъв датчик, сега ще видя в Еврото, въпреки че хич не ми се иска да слагам ментета, някаква идея къде да търся нещо оригинално ?
                        Последно редактирано от TOYO; 28-02-15, 09:20.
                        TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с Гранд Чероки

                          Пас, морги нещо.......ама не съм сигурен че е той. Аванса го дава компютъра, по-скоро МАП-а да не се шегува?
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с Гранд Чероки

                            MAP-a си дава нормални данни, на празен ход 330, в движение се повишава както трябва, дори да има някакво отклонение, то е минимално, и едва ли може да обърка толкова много аванса на колата.

                            Стигнах лесно до датчика, движи се малко в ляво-дясно, но не помръдва в посока излизане, пръсках WD40, пак не иска да излезе, страшна борба, колата се клати от напъните, а тоя неще да излиза, какво да му бая ???
                            Последно редактирано от TOYO; 28-02-15, 10:50.
                            TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с Гранд Чероки

                              На тая картинка се вижда тоя от 4.0 л.
                              Ако е същия ще ти го дам за проба.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X