Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Показанията на уредите на таблото на Киа Спортидж 99г/128к.с./2.0/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Показанията на уредите на таблото на Киа Спортидж 99г/128к.с./2.0/

    Здравейте колеги,да питам за показанията на уредите на таблото-в стандартни граници ли са?-говориме за Киа Спортидж 99г/128к.с./2.0/газ-бензин/.тези показатели са на Газ.//стрелката на температурата все там си седи???-дори и когато я карам на бавни в пресечен терен,не мърда.../като разход на дълго газ ми дава към 13л.? /множко ли е?/за обикновена газова/...
    Моля да ме извините ако по един или друг начин повтарям темата.
    Прикачени файлове
    Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
    Краси
    "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

  • #2
    От: Показанията на уредите на таблото на Киа Спортидж 99г/128к.с./2.0/

    На мен ми се струва, че не е нормално. Вероятно термостата е заседнал.
    До колкото съм чел (най-вече на Соти постове) кията имала уникално (по неговите писания) охлаждане и колкото и да я държиш в джаза, ако всичко е изправно, стрелката на температурата не мърда от средата.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: Показанията на уредите на таблото на Киа Спортидж 99г/128к.с./2.0/

      И моята стрелка стига точно до там и не мърфа. Скоро ще сменям радиатор и термостат да видим нещо ще се промени ли...

      Коментар


      • #4
        От: Показанията на уредите на таблото на Киа Спортидж 99г/128к.с./2.0/

        Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
        На мен ми се струва, че не е нормално. Вероятно термостата е заседнал.
        До колкото съм чел (най-вече на Соти постове) кията имала уникално (по неговите писания) охлаждане и колкото и да я държиш в джаза, ако всичко е изправно, стрелката на температурата не мърда от средата.
        Като не си имал такава кола, от къде знаеш дали е нормално или не?

        Там някъде си стои стрелката при загрял двигател. При мен е милиметър нагоре, ама пак под средната черта. И да, ако всичко по охлаждането е наред, стрелката не мърда. И градско и горско, и магистрално. Също така, трябва сравнително бързо да достига до тази работна температура
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          От: Показанията на уредите на таблото на Киа Спортидж 99г/128к.с./2.0/

          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
          Като не си имал такава кола, от къде знаеш дали е нормално или не?

          Там някъде си стои стрелката при загрял двигател. При мен е милиметър нагоре, ама пак под средната черта. И да, ако всичко по охлаждането е наред, стрелката не мърда. И градско и горско, и магистрално. Също така, трябва сравнително бързо да достига до тази работна температура
          Абе че не съм имал, така е ама бях мераклия, та съм поровил да видя кое-как. Ама ей на сега загледах, че вместо температурата в бързината съм видял това на горивото , ама монитора ми е 19-ка и нещо не ми излиза цялата снимка .
          Та сега го видях и ми се струва нормално. Леко недоскив съм бил рано сутринта
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • #6
            От: Показанията на уредите на таблото на Киа Спортидж 99г/128к.с./2.0/

            И при мен е така,сменен радиатор с нов,сменен термостат,нова водна помпа.В топло врме,изкачване,първа с продължение на 1 км и стрлката е на 1-2 мм под средата,зимата също

            Коментар


            • #7
              От: Показанията на уредите на таблото на Киа Спортидж 99г/128к.с./2.0/

              И при дизеловите стрелката на температурата заковава на същото място.
              БИО пчелен мед и пчелни продукти
              0888 66 59 73

              Коментар


              • #8
                От: Показанията на уредите на таблото на Киа Спортидж 99г/128к.с./2.0/

                Ей хора,много ви благодаря за отзивите!
                -за разхода ще споделите ли нещо???...или по темичката ми за хлабавите панти на вратите.
                Благодарности и хиляди безаварийни километри!
                Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                Краси
                "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                Коментар


                • #9
                  От: Показанията на уредите на таблото на Киа Спортидж 99г/128к.с./2.0/

                  Колега колко най много си и вдигал на Киа-та.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Показанията на уредите на таблото на Киа Спортидж 99г/128к.с./2.0/

                    Аз 120 съм стигал, от там нататк усещането е неприятно...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Показанията на уредите на таблото на Киа Спортидж 99г/128к.с./2.0/

                      12 литра бензин А 95 смесено каране,а за пантите очакваме решение от някой препатил

                      Коментар


                      • #12
                        От: Показанията на уредите на таблото на Киа Спортидж 99г/128к.с./2.0/

                        относно показанията на температурата .... сменил съм само термостат и системата е заредена 100% АНТИФРИЗ .... стрелката стои точно 1мм под средата ... загряването на двигателя до нормална работна температура е стряскащо бързо 3-4мин. (независимо дали е студено или топло навън)
                        разход .... от 11 до 30L/100км ГАЗ .... зависи колко ми е тежък десния крак и къде карам (и аз съм с обикновена газова)
                        topspeed .... 190 на бензин но след 120-130 нагоре наистина е весело (в крайна сметка не е залепена за асфалта като повечето таралясници)
                        Последно редактирано от ivan_dice; 24-09-14, 22:18. Причина: правописна грешка
                        LZ1ICD
                        Иван - 08девет683едно883
                        VW GOLF4 1.8 4motion.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Показанията на уредите на таблото на Киа Спортидж 99г/128к.с./2.0/

                          ггг
                          Последно редактирано от lakatnika; 26-09-14, 09:46.
                          Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                          Краси
                          "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Показанията на уредите на таблото на Киа Спортидж 99г/128к.с./2.0/

                            Първоначално публикуван от dinto0o0 Преглед на мнение
                            Колега колко най много си и вдигал на Киа-та.
                            ми 130км...съм вдигал,но наистина както пише колегата по долу,след това става малко хард...
                            Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                            Краси
                            "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Показанията на уредите на таблото на Киа Спортидж 99г/128к.с./2.0/

                              Колко е нормалната скорост на магистрала, че по принцип се оглеждам за Спортидж. Малко ме плашите с тези ниски цифри за скорост. Моята количка е малка с 1,3 дефорсиран двигател 63к.с. и на магистрала спокойно поддържам 110км./ч. на моменти ме ухапват щъркелите и стигам до 140км./ч. за по-продължително време. Максималната ми е около 150км./ч., повече не иска при натиснат педал до долу.

                              П.П. Казвам за моята кола тъй като очаквам повече от Спортиджа...
                              Последно редактирано от Иван Жоров; 26-09-14, 10:15.
                              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                              Телефон - в профила!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X