Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Восъчен молец

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Восъчен молец

    Днеска реших да си прегледам магазинните рамки и установих че тазгодишните градени рамки са проядени. Бях ги наредил един върху друг всички магазнини, но днеска ги разделих. Забелязах че и рамки само с основи имаха молец. Имам 8 основи останали и те хванали молец. До колкото знам основите не хващат молец, но явно тази година нещо има спестено в обработката. Чак ме е яд че от миналите години около 30 рамки не са бутнати, а тазгодишните 20-тина рамки са унищожени.
    С нож изрязах местата наядени с молец, където беше мъничко и ги отделих. Много нападнатите ги сложих за претопяване.

  • #2
    От: Восъчен молец

    Аз ползвам орехова шума, слагам я между питите, ти?
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • #3
      От: Восъчен молец

      Аз слагам мой коктейл от орехова шума чесън и лавандула. До сега не съм имал проблеми. Никога не ми се е случвало да ми нападне молец основи, но ето че и това се случи. Понеже си надписвам кога са слагани рамките и са нападнати само тази годишните рамки до една. От старите нямам нито една нападната. Разделих ги на 2 и ще видя какво ще спася. Предполагам че проблема е от основите.

      Коментар


      • #4
        От: Восъчен молец

        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
        Аз ползвам орехова шума, слагам я между питите, ти?
        Ореховата шума е ефективна само есента. А после?

        По тази тема сме писали много, ама трябва малко повече да се почита.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • #5
          От: Восъчен молец

          Сложил съм орехова шума. Рамките са прибрани от около 3 седмици. Исках да наблегна на проблема с новите основи и дали при вас го има.

          Коментар


          • #6
            От: Восъчен молец

            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
            Сложил съм орехова шума. Рамките са прибрани от около 3 седмици. Исках да наблегна на проблема с новите основи и дали при вас го има.
            Основите, восъчният молец не ги яде. Той обича пити, в който се е излюпвало пило.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • #7
              От: Восъчен молец

              Купи си препарат Б-401 за пръскане на питите .Виж в нета има инфо
              само бараки

              Коментар


              • #8
                От: Восъчен молец

                Брях, не ми се е случвало тая гад да напада основи или светли пити в които не е имало пило. Иначе рисковите пити ги държа върху плодника докато почнат снеговете.

                Коментар


                • #9
                  От: Восъчен молец

                  Първоначално публикуван от off mechanic Преглед на мнение
                  Купи си препарат Б-401 за пръскане на питите .Виж в нета има инфо
                  Да, изглежда добро, ама ако имаш 50 кошера излиза доста скъпо. Най-добре е с течен формалин.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Восъчен молец

                    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                    Основите, восъчният молец не ги яде. Той обича пити, в който се е излюпвало пило.
                    По останалите няколко основи не слагани имам восъчен молец. И аз се учудих на това, но е факт. От това се съмнявам че проблема е в основите. Не съм имал пило в магазините. Старите рамки нямат поражения, а само тази годишните.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Восъчен молец

                      От преди няколко години когато от 30-магазина пълни с рамки по 12-бр. пролетта ми останаха 50% от рамките годни за употреба намерих правилното решение за презимуване на магазините с изградени рамки на 100%. Ако искате и вие каквото сте прибрали есента да го ползвате пролетта може да ми се обадите да ви кажа по тел. Разберете ме не мога да го напиша тук като се чуем ще ви обясня защо.

                      0899056941-Вальо.

                      Успех на всички.

                      П.П.- също пази и от гризачи насекоми и от всичко което може да ви сасипе изградения инвентар.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X