Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Africa Twin - Електронно запалване - CDI, Вносно правено, Правено в БГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Africa Twin - Електронно запалване - CDI, Вносно правено, Правено в БГ

    Аз пък се накъсах да си търся CDI за резервен , ама в ЦЯЛА ЕВРОПА само нови.Цената в Хонда........1715,48...лв.

  • #2
    От: Africa Twin RD04 - Спукана задна капла

    За една платка ли бе.....тия се боцкат.
    Yamaha XT​M600E '98
    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

    Коментар


    • #3
      От: Africa Twin RD04 - Спукана задна капла

      Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
      За една платка ли бе.....тия се боцкат.
      Ако имах скенер щях да ти пратя офертата. Ето ти го парт-номера . Напиши само него в нета и ще видиш какво ще ти излезе . Вчера си загубих половин час да ровя и ...НИЩО ...30410-MV1-003 C.D.I. UNIT

      Коментар


      • #4
        От: Africa Twin RD04 - Спукана задна капла

        Ето ти , но е ново.

        http://www.ebay.de/itm/CDI-ECU-Honda...item4d15f46f8a
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          От: Africa Twin RD04 - Спукана задна капла

          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
          Това го видях-единствено то е ...но ...освен ,че е ново , но ми мирише на правено и не ми вдъхва доверие. Май най- добре е да се търси ударена Африка и да се вземе като донор.

          Коментар


          • #6
            Africa Twin - Електронно запалване - CDI, Вносно правено, Правено в БГ

            Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
            Това го видях-единствено то е ...но ...освен ,че е ново , но ми мирише на правено и не ми вдъхва доверие. Май най- добре е да се търси ударена Африка и да се вземе като донор.
            Що не потърсиш някой тук в БГ да ти го направи. Хем центата ще е по-добра, хем ще ти важи гаранцията. Освен това новата изработка би трябвало да е с контролер и да предлага плавно изменение на предварението спрямо оборотите, което може дори да ти подобри минимално динамиката и разхода. Ангел от Сливен май се справя добре. Може и да ти предложи различен мапинг Разпитай го.
            Ще си караш с новия модул, а ще си държиш заводския за резервен.
            Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

            Коментар


            • #7
              От: Africa Twin RD04 - Спукана задна капла

              Само това не , ако си виждал правена електроника ще ме разбереш , а цената ще е почти същата , може и по-висока. Има само едно момче което се справя професионално , но той прави само релета за зареждане , и то на много добра цена.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                От: Africa Twin RD04 - Спукана задна капла

                Тук стана интересно. Звучиш доста категорично, предполагам с основание. Какво си пробвал и колко пъти си патил?
                Някой друг пробвал ли е правена в БГ електроника, какви са впечатленията?
                Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                Коментар


                • #9
                  От: Africa Twin RD04 - Спукана задна капла

                  Виждал съм на няколко мотора , трагедия , бяха правени от известен "майстор" в София , за този в Сливен също има лоши отзиви в другия раздел , и в други форуми. Мотора пали когато той реши , ако е и с манивела има шансове , но ако е само със стартер е трагедия . Давам му ток от работещ автомобил , щом тръгне да върти на стартер , автомобила гасне от загуба на ел захранване. С дизел по става , но пак трябва да е запален и в обороти , защото 74а.ч. нов акумулатор не може да завърти двигателя с правена електроника. А за изработката нямам думи.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #10
                    От: Africa Twin RD04 - Спукана задна капла

                    Това силно ме учудва. Консумацията на самият модул на електронното запалване няма как да е по-голяма от 1-2А. Тока през бобината на запалването дори да е постоянно включена към маса също не може да е повече от 5-10 А. Само много голям консуматор като стартера (дефектен) би могъл да причини подобни проблеми.
                    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                    Коментар


                    • #11
                      От: Africa Twin RD04 - Спукана задна капла

                      Ами ...до сега не съм се занимавал с майстори на електроника по мотори. Може да се пробва нещо от сорта; Прави ми CDI-пробвам го и ако работи го оставям за резервно и си карам със заводското . Идеята е което е по- рисково да го вземам с мен само когато съм далече. И пак зависи от цената , че понякога такива малки камъчета обръщат колата(не става въпрос за Европа,където изобщо не ми пука). Ако се вземе ударена или с блокирал мотор Африка , ще има много части за малко пари, но пък риска ТОЧНО ЗА CDI пак си остава.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Africa Twin RD04 - Спукана задна капла

                        Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
                        Това силно ме учудва. Консумацията на самият модул на електронното запалване няма как да е по-голяма от 1-2А. Тока през бобината на запалването дори да е постоянно включена към маса също не може да е повече от 5-10 А. Само много голям консуматор като стартера (дефектен) би могъл да причини подобни проблеми.
                        Моторите просто не са палили заради зацапала свещ-и, и понеже собствениците не разбират нищо , са ги закарали на въпросния "майстор" , той е изрязал всичко кое е платка и работещо , с думите това е боклук , моите са супер. А за трудното въртене мисля , че идва от смяната и на релето/всичко оригинално реже/ , алтернатора дърпа ток и се пробва да върти двигателя на обратно , или действа като магнитна спирачка.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #13
                          От: Africa Twin - Електронно запалване - CDI, Вносно правено, Правено в БГ

                          Весо, пишеш глупости. Това няма как да се случи!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Africa Twin - Електронно запалване - CDI, Вносно правено, Правено в БГ

                            Не са глупости , точно на три мотора съм го виждал , и трите с правени електроники и релета , и трите при един"майстор". Единия си беше вързал кабелите постоянно към акумулатора и с тях си караше , като стар голф януари месец.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X