Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко километра се сменя ангренажна верига?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Ако едно масло фигурира в предписанието на производителя и то е м10д а ти слагаш супер някакъв си кастрол дали веригата ще изкара повече с кастрола,според мен нито подръжката нито стила на каране имат отношение към пробега,важно е предписанието на производителя.
    Владо,кия хюндай и мерцедес след 2000 г. Ти на кой залагаш ,ако ти кажа че сорентото е по добро от мл как ще реагираш,ако ти го кажат още двама, ще ти се наложи да се замислиш дали си прав.
    А ако ти кажа че хюндаи и киа са в светлинни години по добре от форд,тойота,пежо,сузуки и това въз основа на личен опит в почти целия сегмент на марките,говоря за чисто нови коли до пробег 50-100 к.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

      Все отлагам, но най-накрая отворих USER MANUAL-a. И там пише, че за бензиновите двигатели ангр. ремък се сменя на 60 000 км. или на 48 месеца. За ангр. верига няма нищо написано, което значи, че се сменя, ако има проблем, т.е няма предписание. Прикачам и копие от страница на MANUAL-a.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MT.jpg
Прегледи:1
Размер:153.3 КБ
ID:5613056

      Коментар


      • #18
        От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

        В моята книжка пишеше същото, в аутодата не пише... За това отворих темата, не съм звънял на киа по телефона защото веднъж звъннах за да попитам за диференциалното масло и отговорът не съвпадаше с ръководството за потребителя. Та не знам дали мога да им се доверя. Преди години си бях купил ново пежо и всеки път проверявах на колко километра се сменява веригата и ми казваха на 250000 това беше в Италия. Продадох колата тук в България и на човека му смениха ангренажен ремък на 150 000 реални.

        Коментар


        • #19
          От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

          В форума на киа се споменава за сорентото над 400 000 km.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

            Казват че животът на веригата на Соренто е еднакъв с този на двигателя. Но никой не го потвърди.

            Коментар


            • #21
              От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

              Ами ако не я смениш навреме,живот на двигателя може да приключи с този на веригата

              Коментар


              • #22
                От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

                Първоначално публикуван от Do6ko Преглед на мнение
                Ами ако не я смениш навреме,живот на двигателя може да приключи с този на веригата
                Явно не съм се изразил правилно - животът на веригата приключва с живота на двигателя... т.е. не се сменя - като се скъся и двигателят е бил за смяна.

                Коментар


                • #23
                  От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

                  Това НЕ Е ВЯРНО!!!Такива мнения могат жестоко да объркат други потребители на Форума,които да си потрошат двигателите...Двигателя на Соренто е високотехнологичен,като много малка разлика в дължината на някоя от 3-те вериги може да доведе до счупване на детайли по главата.
                  С 2 думи ,коляновият вал върти верига до помпата за високо налягане на горивото,а помпата,чрез друго зъбно колело и друга верига-разпределителните валове.Самите зъбчатки са с различен диаметър...вадете си изводи.
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #24
                    От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

                    Само който не е виждал и ремонтирал скъсана едноредова верига, може да каже, че не се сменя! И на МБ, въпреки, че е двуредова, и тя не е с "живота на ДВГ"!

                    ЗАМЕНА ЦЕПИ ГРМ
                    Kia Sorento замена цепи ГРМ
                    Цепь газораспределительный механизма ГРМ на автомобилях Киа Соренто рекомендуется менять на пробеге 100 тыс. км. Так то конечно цеп грм может ходить и больше 200 тыс. км. пробега. Но лучше не затягивать и при первом постороннем шуме и дребезжание в крышке цепи ГРМ обратиться в автосервис. У дизельных двигателей D4CB замена цепи ГРМ рекомендуется произвести не позднее 120 тыс. км. Даже при пробеге 70-80 тыс. Км. существует рыск что цепь может перескочить на двигателе D4CB.
                    Характерным признаком замены цепи ГРМ, как правило, является повышенный шум работы двигателя в районе крышки ГРМ. Особенно хорошо это слышно при запуске холодного двигателя. Основная причина замены - цепи растягиваются и есть риск ее слета с шестерни и как следствие встречаются клапана с поршнями, что влечет за собой более дорогостоящий ремонт.
                    Как лучше поступить-поменять полный комплект или можно заменить часть деталей? Можно воспользоваться следующей рекомендацией: если вы не планируете продавать машину в ближайшее время и вы не хотите рисковать - лучше поменять весь комплект сразу. ГРМ - это сердце автомобиля и от того, как оно будет биться, зависит многое. Ну а если вы решили в ближайшее время поменять авто - то тут только вопрос совести.
                    Замена цепи ГРМ

                    В данном фото производится замена цепи ГРМ на автомобиле Киа Соренто двигатель 2.5 дизель D4CB.

                    Двигатель 2.5 дизель D4CB, один из немногих двигателей на которых для замены цепи газораспределительного механизма, нет необходимость снятие клапанной крышки и снятие поддона двигателя. Даже для замены всей трех цепей.

                    Когда рвётся цепь, клапана гнутся потому что во время движение коленвал вращается а распредвал останавливается.


                    После замены цепи, звёздочек, успокоителей и натяжителей грм, смотрим на звездочки распредвалов. На них расположены метки, которые должны смотреть на цепь с отметкой оранжевого цвета, так же первый цилиндр должен находится в верхней мертвой точке.

                    Запчасти которые заменили от автомобиля Киа Соренто (Kia Sorento) - цеп ГРМ 3шт., башмак 7 шт., натяжител 3 шт., звездочки 6 шт.


                    Коментар


                    • #25
                      От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

                      Много благодаря за отговора.

                      Коментар


                      • #26
                        От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        ......
                        Владо,кия хюндай и мерцедес след 2000 г. Ти на кой залагаш ,ако ти кажа че сорентото е по добро от мл как ще реагираш,ако ти го кажат още двама, ще ти се наложи да се замислиш дали си прав.
                        .....
                        След горните мнения вече сме в спама , та да уточним : за Мерцедес изобщо ли говорим , или за МЛ конкретно ? И като казваш "по-добро" , за двигатели ли говорим конкретно или конструкция като цяло ?

                        А да си призная , впечатленията ми от Киа са доста вяли . Изразяват се в наблюденията ми върху един двигател на който правеха основен ремонт малко след като беше навъртял гаранционния пробег . Монтьорите непрекъснато си помагажа с "...мамата!" От там нататък изгубих интерес .

                        Иначе аз за добро или лошо съм заложил от над 20 години на марката "Мерцедес" , така че мнението ми е пристрастно

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        В форума на киа се споменава за сорентото над 400 000 km.
                        Е при Соренто това може и да е повод за гордост . То аз ъм виждал и Лада 1500 на 400 000 км. без да е пипано нищо по двигателя.

                        А пък при Мерцедес - по принцип на тези километри тъкмо му идва силата

                        Пак се извинявам за спама , но понеже поназнайвам малко от галови вериги , хем теоретичино , хем от горчив личен опит със скъсана верига на мотоциклета ми преди доста години , та винаги си имам едно на ум . ...при все че в техниката има едно понятие " коефициент на преосигуряване" .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #27
                          От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

                          Виждам, че темата е поостаряла, но моята верига май е засмяна. Някой сменял ли я е реално и къде? Цени евентуално?

                          Коментар


                          • #28
                            От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

                            Да,в София,на няколко Соренто...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #29
                              От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

                              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                              Да,в София,на няколко Соренто...
                              Ако е възможно цени за части и труд?

                              Коментар


                              • #30
                                От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

                                Това което виждам е велосипедна / едноредова/ верига монтирана на двигател, то бива ширпотреба, ама това надминава очакванията.....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X