Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Africa Twin RD04 - Спукана задна капла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Africa Twin RD04 - Спукана задна капла

    Трябва му капла. Няма причина да ремонтира нещо, което е намираемо на вменяема цена.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #17
      От: Africa Twin RD04 - Спукана задна капла



      Тези спици ще се скъсат при опит да се отвият или завият ниплите , пукнатината е тръгнала и в друга посока , може да има и още. Този мотор е стоял дълго време на открито с тази част на каплата към земята.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #18
        От: Africa Twin RD04 - Спукана задна капла

        Каплата одавна е за билкантото . Натисната е от алуминиевата чума и спасение няма . Свали вътрешната гума , махни пояса под него , разчагъркай с нещо твърдо и ще се уплашиш !

        Коментар


        • #19
          От: Africa Twin RD04 - Спукана задна капла

          Търся в интернет и под 250€ за капла и спици не намирам. Проблема е , че всички са Excel 17x2.5 32 и ги дават за Африка но RD07 (a). Моята както се вижда от снимките е 2.7.
          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

          Коментар


          • #20
            От: Africa Twin RD04 - Спукана задна капла

            Това няма значение , може да сложиш от 2.50 до 3.50. Първо трябва да решиш какво ще го правиш този мотор , защото все по-често ще се случват подобни неща , годините не прощават.
            Може да го разглобиш и реставрираш ,като монтираш нови капли или почти нови от друг модел.
            Може да ползваш капла от друг мотор , Трансалп , Доминатор , FMX650 , може директно да стане , може да трябват фланци.
            Или всички африканци си купувате един донор на партия и го почвате откъм капла и електроника.

            Намерих ти две капли за Африка в БГ , но кутията ти е пълна и няма как да ти ги пратя , а тук ще е реклама.
            Последно редактирано от motor_men; 21-09-14, 18:08. Причина: допълнение
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #21
              От: Africa Twin RD04 - Спукана задна капла

              Нарочно зададох въпроса ЗАЩО? Значи всичко дето го пишете за смяна , донор и т.н. е вярно . Че времето не прощава също е вярно . Но според мен в тоя стар мотор НЕ СИ СТРУВА да се наливат ТОЛКОВА ПАРИ за нови части, при положение , че Мартин се чудеше по-горе какво да го прави и дали да не го продава . Ако си решил да го имаш МНОГО ДЪЛГО ВРЕМЕ(както аз за моя), може би трябва да се направи точно така -нова капла и спици или донор и готово. Но в тоя случай и при положение , че това е мотор , който не се блъска постоянно в камънаците в гората, а е предимно за асфалтово туристическо каране из Европа....не знам. Аз бих направил следното: Свалям , нося на кадърен заварчик, посля шкуря корозиралите места , боядисвам и продължавам да карам. Знам , че е компромис и звучи все едно да ловиш с трици маймуни , но .....още няколко години са в кърпа вързани.
              ПП Хванах се да възстановявам един MZ и преди седмица някъде му разглобих и двете капли ,като спиците бяха В ПО-ОКАЯНО състояние от тия на Африката. Ами .....развиха се всичките след достатъчно киснене с WD40. Така , че не съм сигурен ако се подходи правилно дали и тия няма да се развият без проблем. Понякога външният вид лъже много , а и моите на Африката изглеждаха подобно преди 4г. , а им нямаше нищо. Просто от много стоене почерняват. Ако се кара повече от праха и пясъка по пътищата започват да изглеждат по- добре.

              Коментар


              • #22
                От: Africa Twin RD04 - Спукана задна капла

                Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                Нарочно зададох въпроса ЗАЩО? Значи всичко дето го пишете за смяна , донор и т.н. е вярно . Че времето не прощава също е вярно . Но според мен в тоя стар мотор НЕ СИ СТРУВА да се наливат ТОЛКОВА ПАРИ за нови части, при положение , че Мартин се чудеше по-горе какво да го прави и дали да не го продава . Ако си решил да го имаш МНОГО ДЪЛГО ВРЕМЕ(както аз за моя), може би трябва да се направи точно така -нова капла и спици или донор и готово. Но в тоя случай и при положение , че това е мотор , който не се блъска постоянно в камънаците в гората, а е предимно за асфалтово туристическо каране из Европа....не знам. Аз бих направил следното: Свалям , нося на кадърен заварчик, посля шкуря корозиралите места , боядисвам и продължавам да карам. Знам , че е компромис и звучи все едно да ловиш с трици маймуни , но .....още няколко години са в кърпа вързани.
                ПП Хванах се да възстановявам един MZ и преди седмица някъде му разглобих и двете капли ,като спиците бяха В ПО-ОКАЯНО състояние от тия на Африката. Ами .....развиха се всичките след достатъчно киснене с WD40. Така , че не съм сигурен ако се подходи правилно дали и тия няма да се развият без проблем. Понякога външният вид лъже много , а и моите на Африката изглеждаха подобно преди 4г. , а им нямаше нищо. Просто от много стоене почерняват. Ако се кара повече от праха и пясъка по пътищата започват да изглеждат по- добре.
                Той мотора ще си е мой , сигурно за още доста време. Вече търся гаражче някъде около мен да си го човъркам. Най-евтините задни капли които намерих са 190€ , намерих и 2ра употреба от Transalp за около 150€. Май ще е нова каплата ... ще ги прежаля тия 250 . Без това идва зима, ако намеря къде да го прибера (то има къде, но няма как да стои разглобен там) така или иначе съм замислил цялостно боядисване , някой преправки и тнт. Догодина може повече да го карам
                Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                Коментар


                • #23
                  От: Africa Twin RD04 - Спукана задна капла

                  This seems to be a real problem, at least on golden rims. I never heard of this problem on a silver rim. It begins with slight bumps, appearing on the outside of the rim, most likely in the near of spoke hole or in the near of the valve hole. You can't do too much against it, you may try to grind it und paint it with some golden rim colour, but taht will help only for a short time, because the problem is on the inner side of the rim. Thus, if changing tires next time, have a deeper look at your rim!

                  Това е цитат от страницата на Deti,тук обаче става въпрос за Трансалп.....изглежда е често срещан проблем при "златните" D.I.D. капли!
                  Kawasaki Klr 600 '91

                  Коментар


                  • #24
                    От: Africa Twin RD04 - Спукана задна капла

                    Еее колега на мен пък ми спукана предната капла,точно като твоята,но до винтила моята е бял DID RD07.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X