Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужда от помощ за Hyunday Starex 4x4 2,4 - 2001

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нужда от помощ за Hyunday Starex 4x4 2,4 - 2001

    Здравейте. Новобранец съм във форума и моля да ме извините ако съм нарушил някое от правилата. Ще си понеса последствията.
    Имам Hyndai Starex H1 2,4 бензин 2001 производство. След като го взех съм му направил ремонти на скоростна кутия, заден диференцял, смених каретата на кардана и какво ли още не по трансмисията. Реших, че имам недеждна кола, но уви не. Изминах 700 километра и маслото на раздатката изтече предполагам от неизправен лагер и високата температура развита от него. Утре ще свалям раздатката и ще проверим дали подлежи на ремонт, който да не струва цял чувал с пари. Бих искал да попитам за съвет - знаете ли от къде бих могъл да намеря раздатка втора употреба, защото цената на нова е 8300 лв ? Проверих на Симеон и там ударих на камък, те твърдят, че става от митсубиши, но на мен не ми се вярва защото моето 4х4 е на моторче, а не на лост. Моля ако някой има идея как да спася положението да сподели. Благодаря предварително.

  • #2
    От: Нужда от помощ за Hyunday Starex 4x4 2,4 - 2001

    Тази гробница подарък ли ти е или си спал като си я взимал ? Това не е ли подобно на L-300 на Митсубиши ?

    Коментар


    • #3
      От: Нужда от помощ за Hyunday Starex 4x4 2,4 - 2001

      Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
      Тази гробница подарък ли ти е или си спал като си я взимал ? Това не е ли подобно на L-300 на Митсубиши ?
      Не е подобно...подобно е на L400...
      За съжаление е само подобно .
      п.П.Преди две години и аз исках да взема такова.Супер универсален семеен автомобил, особено ако сте любители на разходки и преспиване сред природата.
      Принципно не са лоши машинки, но явно въпросната бройка е излезнала проблемна.
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #4
        От: Нужда от помощ за Hyunday Starex 4x4 2,4 - 2001

        Да, наистина е много удобна кола, но проблемите нямат край. Най-вероятно предишният собственик е бил голям безхаберник, а и продавачът беше успял да прикрие много умело всички неизправности. Както и да е. Демонтирах кардана и извадих опашката на раздатката, която ги свързва...там видях от къде е идвало цялото стържене-въпросната ос има вътрешна накатка, в която влиза оста на раздатката. Оста е стържела в корпуса на кутията и е развила висока температура (личи си по цвета й - синьо-лилав), от където е изгорял и крайния семереинг. Предполагам това е само част от проблема, защото най вероятно има и друго навътре. Когато това стана ми изчезна и спидометъра - все още не знам от къде идва това. Между другото се оказа, че тази раздатка е същата с тази на Landrover. Номерът и е "EI972". Предстои да открия кое точно е причинило триенето или кое е кривия елемент. Ако имате предложения моля пишете.

        Коментар


        • #5
          От: Нужда от помощ за Hyunday Starex 4x4 2,4 - 2001

          Щом е сигурно, че е Landrover-ска раздатката, тогава твоят човек за въпроси е targa.
          Ако не знае, поне знае, къде да те насочи.
          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

          Коментар


          • #6
            От: Нужда от помощ за Hyunday Starex 4x4 2,4 - 2001

            Първоначално публикуван от mitarashki Преглед на мнение
            Ако имате предложения моля пишете.
            Пъ взънни.......
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X