Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метеорология

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Метеорология

    Предполагам от доста време зад всички тези сайтове стои софтуер за автоматична обработка на данни от метеостанции из цял свят, и генериране на прогнози...
    Първата прогнозата за Варна с бурите я смъкнах от AccuWeather
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #17
      От: Метеорология

      Темата се разви добре, което пък леко ми гъделичка егото . За братята е ясно, те трябва да издадат учебник. Благодаря и на Венци за авиационната метеорология и на всички останали за линковета! Пишете момчета, това ще помогне на много хора. Моя брат пък трябва тия дни да тръгне от Ирландия за Малта или при хипитата в Трицония с едно Хърли 22. Честно казано, мисля че вече е изтървал сезона за подобен преход, още повече, че ще е сам. Довечера ще му се накарам защо още не се е регнал, че да почерпи малко опит от тук, та дано му дойде акъла. Но за целта май трябва да отворя друга тема, че да не омажем тази. Ай наздрай

      Коментар


      • #18
        От: Метеорология

        www.wunderground.com ?

        Коментар


        • #19
          От: Метеорология

          Www.ilmeteo.it

          Коментар


          • #20
            От: Метеорология

            http://www.stringmeteo.com/

            това може би е най-доброто място в България, където обсъждат времето.
            Има връзки към автоматични станции, радари и сайтове с прогнозни модели.
            Ами всичко за времето- в момента и кратки прогнози.
            Да допълня, при наводненията даваха изключително точни данни за количествата валежи както и радарни прогнози на къде се насочват облаците.

            пп. руссев, ако ти хареса сложи връзката в първото мнение, заслужават популяризиране

            Коментар


            • #21
              От: Метеорология

              Аз следя метеорологичните модели тук: westwind.ch
              гледам AVN GFS и BOLAM
              И колегите в РВД на летището тях гледат
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #22
                От: Метеорология

                Първоначално публикуван от russev Преглед на мнение
                Пишете момчета, това ще помогне на много хора. Моя брат пък трябва тия дни да тръгне от Ирландия за Малта или при хипитата в Трицония с едно Хърли 22. Честно казано, мисля че вече е изтървал сезона за подобен преход, още повече, че ще е сам. Довечера ще му се накарам защо още не се е регнал, че да почерпи малко опит от тук, та дано му дойде акъла. Но за целта май трябва да отворя друга тема, че да не омажем тази. Ай наздрай
                САМ,от Англия,СЕГА,с 22 фута???

                Я ми дай брат ти
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  От: Метеорология

                  Не мога. В момента кара една Halcion 27 от Портсмут до Дъблин и му се прецака таблета. До няколко дни, като се върне, ще го накарам да се регистрира и почете малко тук

                  Коментар


                  • #24
                    От: Метеорология

                    Той да не е от нашите?С това ли се занимава?

                    Че имаше един въпрос от тук до там с лодка ма ние сме заети пък и взимам като за трима и не излиза сметката.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      От: Метеорология

                      според мен му е рано за такъв преход. Иначе е дърводелец и художник Купи си един Фолкбот в Дъблин, ремонтира го, натъкми го, сложи панели, лед и т.н. и после за куриоз я продаде обратно на стария собственик доста по-скъпо. Сега си е взел споменатото Хърли и иска да иде по на юг. Търси работа по марините в Средиземноморието. Учил е занаята при Райчо във Веслец. Инак си е русенче. По настоящем е в Балбриган, до Дъблин. Че и аз се запалих по това, ама си нямам лодка . Ама съм хвърлил око на една Лагун 450 . Знам какво ще кажеш сега за катамараните...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Метеорология

                        Щом знаеш няма да казвам ма да си знаеш де.

                        При нас бачка един много свестен родом от Силистра та ако и брата е на половината свестен колко тоя пич с мен......направо го пращай.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          От: Метеорология

                          ха ха, хора разни, критерии различни. Като се регне, се разбирайте на лични. Само да пристигне в Дъблин с онова корито, че почвам да го мисля...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Метеорология

                            В момента около Дъблин 15 възла Юг
                            след 48 часа 30 възла Юг с дьж,ще го натисне предната част на система голяма колко 2 Англии,за 2-3 часа може до 45 да го пердашат.

                            Не го знам точно къде е,но е добре да го чуеш близките 24 часа.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              От: Метеорология

                              Благодаря! Току що го чух. Тъкмо е пристигнал благополучно в Балбриган. И той и яхтата са добре. Започва ирландско празнуване с щастливия нов собственик. Не знам как пият в Ирландия...но се надявам да се представи добре

                              Коментар


                              • #30
                                От: Метеорология

                                А пий едно и ти да не си капо пък неговото лесно.Другия път му кажи,че ще му пращам прогнози ,той само да си приготви приемник някакъв,да видим дали познавам на пернати облачета.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X