Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Румъния 2014. Трансалпина, Трансфагараш.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Румъния 2014. Трансалпина, Трансфагараш.

    "И така напуснах магистралата и подкарах нататък. Появиха се табели за Враца. Абе аз през Враца не съм си прекарвал маршрута?!?! Спрях, извадих картата и разбрах, че съм се объркал. Слезнал съм от магистралата поне 50-60 км преди отбивката за моят маршрут. Сега трябваше да мина през Мездра, Враца и Борован за Оряхово. Тръгнах пак нататък."
    Влади, не си се объркал много и по-добре си направил Кнежа-Оряхово не е най-добрия път, особено след дъждовете.
    Аз мисля да спим в
    Curtea de arges (Куртеа де аржеш). Нещо да кажеш за там?

    Коментар


    • #32
      От: Румъния 2014. Трансалпина, Трансфагараш.

      Е щях да го пробвам, ако го бях уцелил този път, ама не било писано.
      Куртя де Арджеш е малък град. Някъде тридесетина хиляди души население. Видя ми се малко мизерно и селско в сравнение със Сибиу и особено Крайова. Но може и да греша, защото всичките ми впечатления от там са от най-много половин час при транзитното ни преминаване през града. Във всеки случай сигурно е, че там планината свършва, (или започва, зависи в каква посока караш). Пътищата бяха сравнително добри с добър асфалт. Най-лошият асфалт там беше, около стената на язовира Видрару.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #33
        От: Румъния 2014. Трансалпина, Трансфагараш.

        Благодаря. Жив и здрав. Като мина през Пазарджик ще черпя.

        Коментар


        • #34
          От: Румъния 2014. Трансалпина, Трансфагараш.

          "Аз мисля да спим в Curtea de arges (Куртеа де аржеш). Нещо да кажеш за там?"
          През 2010 год. нощувахме в
          Curtea de arges. В градчето има интересна каменна църква - камъка е обработен все едно е дантела. Църквата е разположена в добре поддържан парк. Спахме в хотелче в близост до северният изход на града / по пътя за прохода Трансфагаршан. На пътя от ляво по посоката на движение имаше табела "Къмпинг", но предлагаха и хотелска част, и при цената от около 15 лв. на легло, въобще не разпъвахме палатките. Ядохме в ресторантче на центъра - вкусно и евтино. Даже посетихме концерт на местна рокгрупа в клуба срещу ресторантчето. Изкарахме весело.

          Коментар


          • #35
            От: Румъния 2014. Трансалпина, Трансфагараш.

            Благодаря. Излизам още от една бира.

            Коментар


            • #36
              От: Румъния 2014. Трансалпина, Трансфагараш.

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              Ха, аз минах на следващия ден /вчера/ след вас през Трансфагараш и пак от север на юг! Горе беше 5 градуса в 11 часа, времето беше слънчево и чудесно. Бях с кола, но нагоре ме подмина група чешки мотористи.
              Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
              Това лято минахме от там . В момента го ремонтират и за ендуро е нормално проходим. Но единият колега с когото ходихме беше с Ямаха тъндъркат(спорт -турист) и тия 20 км се поозори, но е търпимо. За кола няма проблем.
              ПП Владич, поздравления за пътеписа. Виждам , че сте имали късмет и на двата прохода. Ние в средата на август брахме такъв студ , а и на двата прохода ни валя почти нон стоп. Исках да ги покажа на две приятелчета от Варна , ама май повече мръзнаха отколкото да се кефиха. Но там ВИНАГИ СИ Е ГОТИНО. Миналата година ходих и с жена ми и дъщеря ми с кола около 15.10. Валеше суграшица(Трансфагараш беше пред затваряне), ама пак имаше хора. За догодина съм се замислил да си взема бунгало долу след стената и три дена да карам само от Лукойла на Авриг и обратно до стената по 2 пъти на ден . Ще е яко и на мен няма да ми омръзне
              Емо, преходът беше уникален. Дори вече ми се иска през тази година да повторим!
              Факт е обаче, че Влади и Сие са имали голям късмет с времето. Мен така не ме е валял дъжд, дори карайки лека кола, но въпреки всичко беше уникално красиво.
              Само да напомня и на другите колеги на които им предстои да се качат по тези места в бъдеще, че ако са решили да спят на открито, задължително трябва да обърнат внимание на табелите предупреждаващи за мечки. Ние за малко да пропуснем и после да разправяме неудобни вицове за срещи с мечки и опциите пред които са поставяни представителите на нашия биологичен вид ....

              Карайте внимателно и пазете природата, за да ни пази и тя!

              Коментар


              • #37
                От: Румъния 2014. Трансалпина, Трансфагараш.

                Та...имам колега Румънец, разправям му аз за Трансфагараш, как ми е мечта, а той вика, "минавал съм от там веднъж, карам един служебен бус, пълен с компютри, по едно време две мацки, стопаджийки, спирам, мятам ги отзад и продължавам. Започва спускане, разговарят се, как той ще ги води при негов приятел с хотел някъде наблизо да пренощуват, те аха, аха и се навили,в този момент натиснал спирачките и... отказали или прегряли или така и не разбрах, но буса в дерето, компютрите на компот, той и мацките живи и много уплашени, ходенето на хотел се отложило...
                Владич, по-леко с тези пътеписи, че ракията свърши и ако отворя уискито, ще изкарам мотора в снега и после ти ще си виновен.
                The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                Коментар


                • #38
                  От: Румъния 2014. Трансалпина, Трансфагараш.

                  Да ви кажа хора, много силно впечатление ми направи там това, че румънките бяха мнооого красиви жени. Не е, като да не съм походил по света и да не съм виждал красиви жени, но румънките определено ме изненадаха с красотата си. И то навсякъде, а не само на едно определено място, град, или село. Имайте го в предвид това. Единствената румънка, която познавах преди това пътешествие е женена за един мой приятел парапланерист от Пловдив. Тя също е много елегантна и красива жена, но аз си мислех. че е някакво изключение. Определено се убедих, че не е никакво изключение след пътуването си из Румъния.
                  А иначе приказките за красивите гъркини са абсолютен мит и лъжа.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #39
                    От: Румъния 2014. Трансалпина, Трансфагараш.

                    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                    Да ви кажа хора, много силно впечатление ми направи там това, че румънките бяха мнооого красиви жени. Не е, като да не съм походил по света и да не съм виждал красиви жени, но румънките определено ме изненадаха с красотата си. И то навсякъде, а не само на едно определено място, град, или село. Имайте го в предвид това. Единствената румънка, която познавах преди това пътешествие е женена за един мой приятел парапланерист от Пловдив. Тя също е много елегантна и красива жена, но аз си мислех. че е някакво изключение. Определено се убедих, че не е никакво изключение след пътуването си из Румъния.
                    А иначе приказките за красивите гъркини са абсолютен мит и лъжа.
                    Щом е така - да не взимам жената в Румъния. . Но за красивите жени....... така си мислиш, защото рядко минаваш към Плевен.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Румъния 2014. Трансалпина, Трансфагараш.

                      България отдавна съм я обиколил надлъж и нашир, а в Плевен служих една година в школата. Общо взето средна хубост е навсякъде из България. В смисъл, че има на много места красиви българки, но чак пък толкова... И определено в по-големите градове у нас има по-красиви и по-нагласени жени. Виж в Румъния и в най-смотаното и забутано село можеш да видиш такава красива циганка и то без да е намазана с 2 кила грим, че направо да ти увисне ченето. За това бях изненадан. Но щом ще ходиш с жена си там това не те интересува...Ще гледаш други работи в Румъния...
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #41
                        От: Румъния 2014. Трансалпина, Трансфагараш.

                        Само да попитам: какво е положението вътре в тунелите: състояние на пътната настилка и осветени ли са?
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #42
                          От: Румъния 2014. Трансалпина, Трансфагараш.

                          Ами то там тунели няма... Има само два почти на самата връхна част на Трансфагараша от юг, но те са къси по 100-200 метра и май бяха неосветени и двата. Не е, като в Черна гора, където минахме през поне 50 тунела с най-различна дължина...
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #43
                            От: Румъния 2014. Трансалпина, Трансфагараш.

                            Ние катерихме от южната страна.
                            Спряхме на кота 2000м.н.в. и тогава колега от групата,който бе чел предварителна информация ни предупреди,че в тунела е тъмно и мокро.Да бъдем внимателни и да караме по-бавно.То бързо и да искаш,не може.
                            Да наистина така беше.
                            Дори в посоката в която се движихме имаше огромна дупка пълна с вода.Аз успях да я избегна понеже отражението от стоповете на колата пред мен се отразяваше много хубаво в мократа настилка,но единият от големите мотори се е натресъл вътре.Каза,че не било толкова страшно,но го изненадало.
                            Дупка с вода
                            "Не е важно дали котката е бяла или черна, стига да лови мишки"
                            ---------------------------------------------------------->Дън Сяопин

                            Коментар


                            • #44
                              От: Румъния 2014. Трансалпина, Трансфагараш.

                              Използвахме почивните дни да се повозим малко, но честно казано не останах особено впечетлен - прекалено много път за толкова каране... демек 800+ км скука по пътищата за 300 км завои.. ако пак се връщам там сигурно ще е за поне 2-3 нощувки "на терен" и няколко дена тигели напред-назад, така че да изравня пътя с карането .
                              А и Румъния нещо никак не ми хареса - всичко извън планинте смърдеше.. ама буквално. Имат си индустрия хората, като с нея вървят както позитивите, така и негативите ( един, от които беше и всеобщата смрад ). Повечето им жени обаче бяха арни . Качеството на храната също ми се стори по-високо от при нас.

                              Та на кратко - 3 дена, 2 нощувки - София - Трансалпина - Трансфагарашан - София.
                              На отиване ( София - Навачи ) върло жега. На следващата сутрин облаци, димка и студен асфалт. На всичко отгоре високата част на Трансалпина беше доста добре... наторена. Видехме, че няма да може да покараме като хората, та решихме поне снимки да направим.
                              В ниската част пътят беше мокър, като новият асфалт беше като лед в сравнения със стария. "Прекият път" към Сибиу беше баш в облака ( 700 - 1000м.н.в ). Заради неприятните условия и постоянното спиране за снимки във въсоката част на алпината, стигнахме Карцишоара прекалено късно за да катерим фагарашан, пък и прогнозата за времето за следващия ден беше по-добра.
                              На следващия ден подкарахме Трансфагарашен, като в горската част пътят беше на мокри петна, та пак използвахме момента да поснимаме. В алпийската част вече го беше изсушило. На фибите, най-накрая успях да покарам като хората и изчистя ръбовете на гумите. Макар да имаше слънце, асфалтът не беше много топъл, но пък държеше прилично. Само на няколко места го усетих да приплъзва. Частта с фибите за съжаление се оказа доста къса и човек тамън влезе в серия и то свършило. Хубаво поне, че беше работен ден за мамалигарите, та нямаше много хора. Спомням си като карах Стелвио в края на Август... мазало.... та поне откъм трафик извадихме късмет.
                              В тунелът не видях дупки ( макар да бях чел, че имало ).
                              Южната горска част ( до стената ) беше отсечката, в която успях най-много да се накарам. Приличен асфалт, хубави завои - от бързи до фиби, почти никакъв трафик ( като изключим полу-сляпите, полу-заспали немски пенсионери с рентови дачии ). След стената пътят беше в доста окаяно състояние... и от там само скука и прави пътища през смрадливите долини.

                              Ето и част от снимковия материал:

                              .
                              .

















                              Последно редактирано от _kalata_; 23-09-15, 09:20.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Румъния 2014. Трансалпина, Трансфагараш.

                                На вкус и на цвет...... След разклона за Петрошани на север към Хатцег пътя през гората как е ? Свършили ли са с ремонтите?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X