Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Честито на никонаджиите - D750

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Честито на никонаджиите - D750

    http://www.youtube.com/watch?v=QeZaOPymxOs

    Честно казано - потекоха ми лигите... Според мен - добре направено тяло с читава (на фона на останалите) цена!
    Вашето мнение, колеги??!
    По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

  • #2
    От: Честито на никонаджиите - D750

    Истинския наследник на д700, което си е наистина за честитка.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: Честито на никонаджиите - D750

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Истинския наследник на д700, което си е наистина за честитка.
      Ти бъзикаш ли се?
      От няколкото клипа и спецификациите прочетени в диагонал, за мен това е някакъв франкенщайн. Нищо общо с достойнствата на D700, макар да е дядо на повече от 7г.
      Много по-точна номерация на модела би била D650.

      Коментар


      • #4
        От: Честито на никонаджиите - D750

        Ммм не съм се заглеждал в Никоните, но ми стана интересно видеото.
        51 фокусни точки не са ли вече твърде малко?
        Или първичен поглед на Sony a7s, го бие по бързина, Iso/тук мисля коментра е излишен, който не е гледал тестове да разгледа/ и естествено компактност. Но последното не е от значение, след като гледаме D серията.
        Не го бие по цена, заблудил съм се.

        Последно редактирано от Вико; 25-09-14, 12:50.

        Коментар


        • #5
          От: Честито на никонаджиите - D750

          Репортаж от представянето на Nikon D750 при нас с впечатления от професионални фотографи. Надяваме се скоро да можем да направим и по-задълбочено ревю.

          Коментар


          • #6
            От: Честито на никонаджиите - D750

            От изгледаните ревюта и изчетените коментари, мисля че открих заместник на Д7100. При Д810, цената е доста по - голяма и от тези 36МП нямам никаква нужда. При Д750 само скоростта на снимане ме притеснява, която е ограничена до 1/4000 - Как ще е при ярко слънце на 1.6 или 1.8 бленда. Подвижния дисплей също, не ми допада, нооооо пълно щастие няма...
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • #7
              От: Честито на никонаджиите - D750

              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              Ти бъзикаш ли се?
              От няколкото клипа и спецификациите прочетени в диагонал, за мен това е някакъв франкенщайн. Нищо общо с достойнствата на D700, макар да е дядо на повече от 7г.
              Много по-точна номерация на модела би била D650.
              Е какво не му е седемстотско ?
              Не е д7ххх с голяма матрица като 600ките, а д8хх с по-нормална матрица. Възвръща си по-бързите откоси на 700ката (почти) и е универсален като нея, като също като нея има най-добрия за момента в марката АФ модул и прочее последен квик електроника. Баш наследник на 700ката си е. Нещо което нито 6хх нито 8хх бяха.

              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
              ...Подвижния дисплей също, не ми допада, нооооо пълно щастие няма...
              Хелмут, прости им, те не знаят какво говорят
              Последно редактирано от Goblin; 15-10-14, 16:05.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                От: Честито на никонаджиите - D750

                Ми просто няма да ми трябва, видеото също няма да ми трябва. Не разбирам какво толкова блъскат тия видео качества във фотоапарат??! Който иска, нека си купи камера... Околяра защо не е кръгъл??! Това копченце за управление на режимите ми е като от потребителския клас... На Д7100 са същите, поне съм им свикнал. Видеото и дисплея, нека си ги има, не значи, че като не ги ползвам са нещо лошо. Просто незнам при ярко слънце как ще се снима на 1.6, 1.8 бленда с тази скорост, ограничена на 1/4000, не че някога снимам на такава и по - голяма скорост, но биват и изключения. Ама пък от Д810 няма смисъл, поне при мен...
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • #9
                  От: Честито на никонаджиите - D750

                  Няма да ти трябва подвижния дисплей просто понеже до сега си се лишавал от цели клонове фотография. Като почнеш да гониш буболечки и цветенца долу в ниското или снимки от високо изпънати ръце - друга песен ще запееш
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #10
                    От: Честито на никонаджиите - D750

                    Еееми, така е, прав си. Да видим как ще се наложи. Ще изскочат ли децки болешки и скрити дефекти, че при Д810, не липсваха... Та ще наръчаме нещо на Дядо коледа, ама ще се почудя още какво да е...
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • #11
                      От: Честито на никонаджиите - D750

                      При д810 до тук няма грам болежка. Имаше при д800 и при д600, при който късметлиите които си го купиха евтино поради лошата слава намазаха когато Никон реши да обнови вече продадените модели с комплекта клетка/огледало/затвор на д610.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        От: Честито на никонаджиите - D750

                        А кога 1/4000 е недостатъчно? Проблема е, че понякога обектива и матрицата на фотоапарата са с по-добри качества от "камерата". Много видео се снима с фото.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Честито на никонаджиите - D750

                          А на мен как само ми липсва подвижния дисплей на d5100 сега при d7100...
                          Голямо чекнене и коленете ми винаги са мръсни и мокри...както и лактите доста често...
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Честито на никонаджиите - D750

                            Да, неможе да се отрече, че е благинка, предполагам ще свикна да го използвам, на хубавото лесно се свиква. Гледам, че има и двато режима като при Д7100 У1 и У2, които също използвам и са ми полезни. Така и така съм свикнал на квадратен околяр, няма да ми е проблем, пък и да не се уча на много хубаво с кръглия . На мен лично ми изглежда като надграждане на Д7100, с ФФ и произтичащите от ФФ благинки. От изгледаните ревюта се вижда да е читава машинка Д750. Определено той ще е следващия. Незнам до колко цветоподаването и остротата ще е като при Д810, но ще видим. Детайлите също, ама цената, пък и тия 36МП на Д810 ми идват в повече, та на мен и 24 са ми много...
                            Последно редактирано от ivodianov1992; 16-10-14, 20:15.
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • #15
                              От: Честито на никонаджиите - D750

                              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                              ...пък и тия 36МП на Д810 ми идват в повече, та на мен и 24 са ми много...
                              Забравяш че 8хх-ките имат кроп режими в които в общи линии се превръщат в 7100ки с благини в плюс. Не ги закопавай. Хитри машинки са
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X