Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Портретна фотография

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Портретна фотография

    Ами да. Не може така да им изглеждат краката. Гледам сега лявото момиче и то с ниска резолюция и на таблет. На старата снимка положението беше същото...
    По принцип, ако ме мързи и има такива "артефакти" за оправяне просто ги правя b/w действа...

    Коментар


    • От: Портретна фотография

      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
      Ами да. Не може така да им изглеждат краката. Гледам сега лявото момиче и то с ниска резолюция и на таблет. На старата снимка положението беше същото...
      По принцип, ако ме мързи и има такива "артефакти" за оправяне просто ги правя b/w действа...
      Интересно ще ми е да я видя през твоят поглед, довечера ще ти пратя оригинала - Ако не те затруднявам
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • От: Портретна фотография

        Ок, ще намеря време покрай абитуриентките

        Коментар


        • От: Портретна фотография

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9524-hide-brand.jpg
Прегледи:1
Размер:871.6 КБ
ID:5753253
          Като стана въпрос, ето на моите абитуриентки как са краката. Вярно не съм ги святкал, но и с светкавица не ми се е получавал подобен ефект. Да не си взел някаква рентгенова

          Коментар


          • От: Портретна фотография

            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
            Като стана въпрос, ето на моите абитуриентки как са краката. Вярно не съм ги святкал, но и с светкавица не ми се е получавал подобен ефект. Да не си взел някаква рентгенова
            Бая се позачудих, за тези крака! Доста снимки превъртях и стигнах до извода, че краката и са такива-забравих да спомена, че съм и внесъл известна корекция! Явно им е било студеничко Виж на тази как стоят без да съм коригирал като ретуш;



            П.С.
            А и светкавиците на Пентакс, са две в едно, използват се не само за фотография но и в медицината
            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

            Коментар


            • От: Портретна фотография

              Да тези са добре, но защо хората са ти толкова патешко оранжеви. Да не си светнал с оранжев дефузьор или при обработката си го усилил..
              (Гледам на таблет)...

              Коментар


              • От: Портретна фотография

                Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                Да тези са добре, но защо хората са ти толкова патешко оранжеви. Да не си светнал с оранжев дефузьор или при обработката си го усилил..
                (Гледам на таблет)...
                Калибрирах си монитора преди 2-месеца, обаче нещо взе да бъгва - един път зарежда негов си профил, после друг! В бъдеще ще трябва да си купувам калибратор, а и виждам много голямо затруднение при обработката на FF-кадри на лаптопа си, от там идват големите разлики (при мен изглеждат точно като твоите-говорим за цвят на кожата с малко засилени цветове)! С голяма матрица си иска и по сериозна техника за обработка! На служебният комп пък доста жълтеят - луда работа!
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • От: Портретна фотография

                  Цветовете са добре, но директната светкавица в челото продължава да дразни. Ако ще снимаш по баловете, замисли се за нещо от рода на такъв двойнодействащ чадър със стойка и комплект китайски синхронизатори.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:OD9kmfGzBp8rGFanGryTUWLwLFv4TJmI.jpg
Прегледи:1
Размер:254.5 КБ
ID:5753313

                  Може и самоделен софтбокс. Аз имам два бокса 70/120, купени от разпродажба и преработени за ръчни светкавици, но са по-трудно преносими за външно ползване. Имай предвид, че едно такова представление вдига имиджа на фотографа.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Портретна фотография

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090673.jpg
Прегледи:1
Размер:836.3 КБ
ID:5753331
                    Ето така изглеждат на таблета ми
                    Иначе на монитор са добре. Щом си ги правил на калибриран монитор, няма страшно...

                    Коментар


                    • От: Портретна фотография

                      Много ти са в оранжево Калибрирай си таблета
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • От: Портретна фотография

                        Ще. Ама сега се замислих защо точно тази твоя снимка ми я дава така. По горната моита я виждам 1:1 с монитора. В фейсбук снимките също... Мисля, че и другите с тези девойки ги виждах така, но тази беше върха

                        Коментар


                        • От: Портретна фотография

                          С s8 и g4 си ги виждам нормално. Супер са си и сигурно 20 идеи по - добре от 90%от фотографите, които снимат по баловете с Д40.
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • От: Портретна фотография

                            Венци дали нещо не е писал по темата Калибрация, експорт на файлове? Неговите снимки в това отношение са много добри...

                            Коментар


                            • От: Портретна фотография

                              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                              С s8 и g4 си ги виждам нормално. Супер са си и сигурно 20 идеи по - добре от 90%от фотографите, които снимат по баловете с Д40.
                              Ти снимал ли си с Д40? Щото може да ти се прииска да метнеш Д810 там, където не минават хора.

                              П.П. Това е единствения апарат, който снима на 1/4000 с ръчна светкавица в обувката.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Портретна фотография

                                Не съм, само с д40х съм снимал закратко
                                Иначе снимките, наистина са си добре. Чудя се за д200 или д300 сега за второ тяло, с варио обектив, може и д40
                                Ако е машина, нека бъде немска!
                                XJR 1200
                                ETZ 150
                                Kawasaki Ninja ZX10R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X