Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Frontera B въпрос за гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Frontera B въпрос за гуми

    Първоначално публикуван от vladi 1981 Преглед на мнение
    Съвсем се омотах,какъв размер може да влезе във въпросната кола,та дори с малко натягане на торсионите.
    (245/75х16) са си 31".
    Напред и нагоре
    Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
    0886769809-Юлиян
    kiko00@abv.bg

    Коментар


    • #17
      От: Frontera B въпрос за гуми

      Не знам дали разбрахте но колата е с 15 цола джанти,та моят размер да разбирам ли че е 26575R15

      Коментар


      • #18
        От: Frontera B въпрос за гуми

        Първоначално публикуван от vladi 1981 Преглед на мнение
        Не знам дали разбрахте но колата е с 15 цола джанти,та моят размер да разбирам ли че е 26575R15
        Да бе верно ама ето гледай и избирай .

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0719.PNG
Прегледи:3
Размер:19.0 КБ
ID:5641350
        Напред и нагоре
        Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
        0886769809-Юлиян
        kiko00@abv.bg

        Коментар


        • #19
          От: Frontera B въпрос за гуми

          Здравейте,взех гумите Good Year duratrac 31ци,и при пълен ляв и пълен десен гумата сериозно закача в под калника като го махна се забива и в калника,торсионите са натегнати с 5 пълни оборота.Някой има ли идея в какво може да е проблема , то е ясно утре ще се реже калника в долния край,ако съм пропуснал или не разбрал нещо,моля да ме поправите.

          Коментар


          • #20
            От: Frontera B въпрос за гуми

            Навивай торсионите докато спре да упира. Калобраните махна ли?
            а 31" на 15" или 31" на 16? кой точно размер си сложил? при 245/75/16 не опира с 5 см. повдигане от торсионите. Даже калобраните не съм махнал.
            no signature no problems

            Коментар


            • #21
              От: Frontera B въпрос за гуми

              Първоначално публикуван от vladi 1981 Преглед на мнение
              Здравейте,взех гумите Good Year duratrac 31ци,и при пълен ляв и пълен десен гумата сериозно закача в под калника като го махна се забива и в калника,торсионите са натегнати с 5 пълни оборота.Някой има ли идея в какво може да е проблема , то е ясно утре ще се реже калника в долния край,ако съм пропуснал или не разбрал нещо,моля да ме поправите.
              Ами пропуснал си, че 245/75 х 16 се вкарват трудно без да опират (моите и при натегнати торсиони леко стържат в калобрана). Вече при 265 на същия диаметър положението се влошава от по-широката гума. Та така... кажи дали и как си се справил с опирането - по възможност със снимков материал
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #22
                От: Frontera B въпрос за гуми

                Снимки няма да качвам защото не съм правил,та какво направихме (бяхме двама) за да не опира в калника,изрязахме парче от проблемната най долна част на калника 1 на 6 сантиметра 1 широко и 6 дълго.Нагряхме с горещ въздух подкалника в долния край и го моделирахме така да се каже по новия калник,трябва само да се запълни малката пролука която остана между калника и подкалника,която е не повече от 6-8мм и дълго 4-5 сантиметра.Почти,да не кажа хич не се забелязва отрязаното парче,като се запълни със силикон мисля че няма да се вижда въобще.Калобрана естествено вече е премахнат и колата се цапа доста повече от преди,и в крайна сметка при пълен десен докосва съвсем малко в подкалника.Гумите са леко излезли извън арката на калника,леко леко около 6 сантиметра,това е от мен,ако има нещо неясно питайте

                Коментар


                • #23
                  От: Frontera B въпрос за гуми

                  Така на око може ли да кажеш, ако се ореже още, дали има шанс да влезе гума 32" (грубо с 1" по-голям диаметър от твоите)?
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #24
                    От: Frontera B въпрос за гуми

                    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                    Навивай торсионите докато спре да упира. Калобраните махна ли?
                    а 31" на 15" или 31" на 16? кой точно размер си сложил? при 245/75/16 не опира с 5 см. повдигане от торсионите. Даже калобраните не съм махнал.
                    Не посмях да натягам повече от 5 оборота торсионите,гумите са 15 цола,калобраните премахнах първо но не стана,първоначално подпираше така че при опит да тръгна повдигаше колата,граиферът се врязваше в калника.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Frontera B въпрос за гуми

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Така на око може ли да кажеш, ако се ореже още, дали има шанс да влезе гума 32" (грубо с 1" по-голям диаметър от твоите)?
                      Според мен не,размерът на гумата е 77см,така го измерих аз,по таблицата назад в темата трябва да е 77.9см за 31.10.50r15.Ако се опиташ да сложиш 32ка гума,според мен ще трябва да се реже и от предната броня, моята минава на 1см ,и от самото купе(за което се захваща калника) те са успоредни.Друго за което се сещам,много ще изхвръкне така да се каже гумата от калника,при мен е около 7-8см а при теб поне 10см ще бъде може би.Нищо няма да ти коства да свалиш подкалника и да измериш и прецениш,дали ще се получи това което си намислил.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Frontera B въпрос за гуми

                        Баси - тия таблици и размери на гумите явно са доста пожелателни! Моя размер според таблиците е 774 мм, тоест почти колкото твоя, но ако го премеря трябва да дойде под 770 защото при мен дори и калобраните не съм махал...

                        Това, че гумите ти стърчат 7-8 см. от калника не е от гумите а от ЕТ-то на джантите!
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #27
                          От: Frontera B въпрос за гуми

                          Колеги да ви кажа само че и аз съм с Фронтера Б 3.2 къса база и съм с гуми 285/75/16 няма нещо което да не се събира зависи до къде ви стига въображението, все още е със сток джантите но като сложа ет -40 леко че се реже.
                          [I][B][FONT=Georgia][COLOR=Red]Лудницата ми е спонсор!!![/COLOR][/FONT][/B][/I]:twisted::twisted::twisted:

                          Коментар


                          • #28
                            От: Frontera B въпрос за гуми

                            Първоначално публикуван от RADARA Преглед на мнение
                            Колеги да ви кажа само че и аз съм с Фронтера Б 3.2 къса база
                            Честита да ти е колега, това е моя фаворит 3.2 мотор и то фабрично на къса база, такива заводски фронтери съм виждал само по немското мобиле, същински вълк в овча кожа, да си я караш с кеф

                            п.с. Автомат ли е или ръчка, ако е и с ръчни скорости цена няма тази фронтера
                            Последно редактирано от Еделвайс; 20-02-15, 09:37. Причина: правописна грешка

                            Коментар


                            • #29
                              От: Frontera B въпрос за гуми

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              .....Баси - тия таблици и размери на гумите явно са доста пожелателни! .....
                              Аз затова таблици не гледам . Опъвам рулетката по външния диаметър на реална гума , меря в сантиметри , деля на 2,54 и получавам реалните инчове . Тук е истината !
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Frontera B въпрос за гуми

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                Баси - тия таблици и размери на гумите явно са доста пожелателни! Моя размер според таблиците е 774 мм, тоест почти колкото твоя, но ако го премеря трябва да дойде под 770 защото при мен дори и калобраните не съм махал...

                                Това, че гумите ти стърчат 7-8 см. от калника не е от гумите а от ЕТ-то на джантите!
                                дам... щом е на 15 кой знае с какви джанти е. Аз съм пробвал 15 джанти от най-изнесените от старата къса база и опират от всякъде каквото и да правиш точно с 31" БФГ-та. Сега 2-рия въпрос е какви гуми слага, защото регенератите и МАКСИС-а на 31" са реално 32. Та въпросителни колкото искаш....
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X