Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да се похваля...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Да се похваля...

    Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
    Любчо, честито!! След 40минутният ни разговор вчера, разбрах, че това бижу наистина си заслужава!! Със здраве да си го ползваш, и само на фокус!!
    Благодаря братле!
    Дано имаме и физическата възможност по-често да фокусираме и композираме през обективите!
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #17
      От: Да се похваля...

      Честито,тялото никак не е лошо. С читави стъкла се получават доста добри резултати
      Поздрави и със здраве!
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #18
        От: Да се похваля...

        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
        Честито,тялото никак не е лошо. С читави стъкла се получават доста добри резултати
        Поздрави и със здраве!
        Благодаря!
        Тялото поне до момента е върха на кроп матрицата на Никон.Знам, че истината е в FF, но за фотографията като мое любителско хоби няма да имам възможност /пък и няма особен смисъл/, да вкарам едни големи/е поне за моя скромен бюджет де/ пари, като в цялата работа тяло на FF ще е най-евтиното нещо.
        Та...за мен това ще е крайната точка в ъпгрейда.Най-доброто от кроп телата.Разбира се напред във времето Никон вероятно ще изкарат още по-добро тяло с кроп матрица, но ще видим кога и дали ще си заслужава да се подменя D7100...
        За сега това ще е...поне за няколко годинки напред...
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #19
          От: Да се похваля...

          Здравейте приятели.Дойде още един момент на радост при мен.От този ден съм собственик на едно страхотно стъкло произведено от Никон...
          17-55 F2.8 - прахо и водозащитен.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17-55mmLens-18.jpg
Прегледи:1
Размер:25.5 КБ
ID:5636456

          Обектива е втора употреба/нов не се пипа при цена от 2499лв. /, но е добре запазен и функционира идеално.
          Много умувах какъв по-всекидневен обектив да замени досегашния 18-105/който ще отиде при новия собственик на старото ми тяло d5100/.Концепцията ми беше някакво много качествено и светло стъкло с подходящ фокусен диапазон,който използвам най-често.Първо се бях спрял на 24-70 F2.8, като евентуална подготовка за минаване един щастлив ден/за съжаление незнайно кога , но със сигурност не и скоро/към система на ФФ.След като размислих обаче...твърдо щеше да ми липсва широкия край от 17-18 до 24мм. и за мен този липсващ диапазон беше по-важен от разликата 55-70мм., която щях да получа при 24-70.Това сложи край на двоумението и след консултации дали си заслужава да се дадат едни 500-600лв. отгоре за обектив втора употреба, но на Никон, спрямо бюджетните алтернативи на Тамрон и Сигма/същите варират нови на цени от 740-840лв./ и отговорът на всички беше твърдо "ДА", и отделно като сложих на кантара факта, че с този обектив ще получа една изцяло прахо и водозащитена система/говоря и тяло и обектив/, везната се наклони много в негова полза и...пристъпих и към реализация.
          Първо попаднах на проблемна бройка и за съжаление сделката пропадна/ценово беше много изгодно, но...това е късмета/.Последва днес втори опит и...нещата се случиха.
          Първи впечатления:
          1. Тежичък е доста
          2.Фокусира доста бързо и точно
          3.До момента не съм забелязал наличие на фронт или бек фокус/поне и да има нещо не е фрапиращо и дразнещо/
          4.Постоянното f2.8 си е благинка и особено след като рязкостта се запазва при това стъкло дори и на тази бленда!
          5.Не забелязвам хроматични аберации
          6.Изкривяванията са минимални на 17мм. и не са въобще предмет на обсъждане като някакъв проблем
          Та с няколко думи това е!
          Искрено се надявам да се опознаем с новата придобивка и да творим хубави кадри за напред!
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #20
            От: Да се похваля...

            Ееее, честито ! На пейзажите ще трепеш ...

            Улучи с тоя Д7100, като се има предвид, че Никон изтегля обратно доста бройки от последните модели - Д750 и Д800...

            А аз се точа на ... http://translate.google.bg/translate...earch:mrgreen:
            Последно редактирано от n960; 20-01-15, 20:00.

            Коментар


            • #21
              От: Да се похваля...

              Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
              Ееее, честито ! На пейзажите ще трепеш ...
              Благодаря...и искрено се надявам да стават пейзажи...трепач...
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #22
                От: Да се похваля...

                Честито и от мен Любашки

                Коментар


                • #23
                  От: Да се похваля...

                  Честито и от мен!
                  Много добро стъкло. Най-добрия зум на Никон за кроп.
                  Ще останеш много доволен. Гарантирам.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Да се похваля...

                    Още веднъж, честито и от мен!
                    Чакаме и първите споделени емоции със него.
                    П.П. Дано не ни караш да чакаме много.
                    Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                    Коментар


                    • #25
                      От: Да се похваля...

                      Честито, Любо!
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Да се похваля...

                        Благодаря ви приятели!
                        Искрено се надявам, да има съвсем скоро снимки с новата придобивка извън тестовите от днес на бързо притеснен от куриера...
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Да се похваля...

                          БРАВО!! Честито! Да го ползваш със здраве! За една бройка да ти завидя
                          По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Да се похваля...

                            Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
                            БРАВО!! Честито! Да го ползваш със здраве! За една бройка да ти завидя
                            Благодаря...
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Да се похваля...

                              Знам, че темата е в раздела за Никон, ама пък...преди време я кръстих със заглавие, което предполага да се похвалвам с различни придобивки откъм фототехника, та ще я използвам...
                              Най-после се сдобих с дългоочаквания неутрален градиент
                              Производителя е един от най-добрите- LEE, а филтъра е със затъмнение от 4-стопа изпълнение Soft/т.е с плавен преход от светлата към тъмната част/, което като затъмнение от 4-ри стопа де факто не се внася от вносителя на марката в БГ.
                              Ето и една -две снимки на придобивката...





                              А ето и няколко първи опита с филтъра.
                              Първата снимка е с по-натиснат надолу филтър или...затъмнен повече от половината кадър.Интересното е, че...тази според мен се получи най-добра.



                              Следващия кадър е отново с филтъра, но по-изваден нагоре или...половината кадър е в светлата му част.
                              Резултата според мен е сходен, но...определено първата ми изглежда по-добре...



                              И третата е...естествено без филтър.
                              Мисля, че разликата е очевадна.Лош детайл долу, лош детайл горе, както и доста по-малка наситеност...



                              Всички кадри са снимани от ръка и нямат никаква обработка , освен намаляване до размера за постване тук!
                              Мисля, че дори и от първия опит, разликата е очевадна и не съжалявам за вложението.
                              Кефещо е кадъра да се получава в доста по-готов вид, без да се налага да се чудиш как да го изпомпиш от Raw формата, или пък...да го сглобяваш като HDR.
                              В крайна сметка...нали все се стремим да имаме максимално добър изходен материал и да не висим пред компа по 2часа за обработка.Мисля, че тази стъпка ме доближава доста до това!
                              Поздрави!
                              Последно редактирано от lubashki777; 22-06-15, 21:05.
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Да се похваля...

                                Честито Любо, влезе във филма.
                                Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X