Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Течащ радиатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Течащ радиатор

    Защо. Мен ми се струва нормално радиатор на 15 г да сдаде багажа. Още повече, че не е ясно преди мен кои какво е слагал в радиатора...

    Радиатора няма да е китаиски. За сега съм се спрял на Самсунг [emoji2]

    Коментар


    • #17
      От: Течащ радиатор

      Същата работа е и при мен.
      Радиатора ми е оригиналния на "Самсунг" и губя антифриз.
      По него,че има влажни участъци-има,но за теч поне видим не се забелязва и се чудя дали от него е възможно на 600-700км. охл. с-ма да ми гълта 0.5л. антифриз?!
      За сега карам тъй и доливам,че цената нещо не ме кефи,а и като не съм сигурен в крайния резултат....
      Като чета по Форумите всяка 3-та КИА с пукната глава,ама така е,хората не гледат ни виско-перки,ни радиатори,ни течащи маркучи,попретоплят ги и айде на пазара....-патрамани.
      Последно редактирано от Янко Желязков; 13-09-14, 19:27.

      Коментар


      • #18
        От: Течащ радиатор

        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
        Същата работа е и при мен.
        Радиатора ми е оригиналния на "Самсунг" и губя антифриз.
        По него,че има влажни участъци-има,но за теч поне видимо не тече и се чудя дали от него е възможно на 600-700км. да ми гълта 0.5л. антифриз?!
        За сега карам тъй и доливам,че цената нещо не ме кефи,а и като не съм сигурен в крайния резултат....
        Малко е даже . Съхне от обдухването.Колко да съм против бих пробвал добавка.

        Коментар


        • #19
          От: Течащ радиатор

          О не-мразя добавки,еле пък в охлаждането на КИА.
          Карам така за сега с доливане.
          Като ми писне-нов радиатор и ще се разберат нещата.

          Коментар


          • #20
            Преди време и на мен ми губеше антифриз. И понеже ми беше вносен, и трудно се намираше, сложих добавка на лики моли с сребърни люспи. Сложих 20% от шишенцето и от тогава около година антифриза си седи...

            Коментар


            • #21
              От: Течащ радиатор

              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
              О не-мразя добавки,еле пък в охлаждането на КИА.
              Карам така за сега с доливане.
              Като ми писне-нов радиатор и ще се разберат нещата.
              И аз ги мразя, но скоро ми прокапа радиатора и сложих 100гр. За сега спря теча,ако има проблем варианта отива на нов радиатор.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #22
                От: Течащ радиатор

                И аз недолюбвам тези препарати, ама наскоро наляхме в радиатора на една гега препарат на Бардал. Течен е, няма никакви твърди частици, и наистина спря теча.
                Сегя, доколко няма да задръсти други места по системата не знам, ама човека не се е оплаквал.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Течащ радиатор

                  Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                  И аз ги мразя, но скоро ми прокапа радиатора и сложих 100гр. За сега спря теча,ако има проблем варианта отива на нов радиатор.
                  Това е сложено преди три месеца, не знам лятото дали няма да грее мотора?
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #24
                    От: Течащ радиатор

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    И аз недолюбвам тези препарати, ама наскоро наляхме в радиатора на една гега препарат на Бардал. Течен е, няма никакви твърди частици, и наистина спря теча.
                    Сегя, доколко няма да задръсти други места по системата не знам, ама човека не се е оплаквал.
                    Е яйца за вас няма ли
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Течащ радиатор

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Е яйца за вас няма ли
                      Това е вариант за сериозен теч, с който се прибираш и после не знам.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #26
                        От: Течащ радиатор

                        преди 2-3 дена минах покрай бокса на едни приятели. Нещо попрегрели джипа и тъкмо бяха направили дисекция на радиатора. Тъжна картинка. Ей така, за експеримента, си бяха играли да го промиват - варовика и прочее обичайна гняз си излизат, обаче остатъците от препарата за запушване на теч си стоят. Не знам що за гадост е това чудо, но дори и с отверка се изчопля трудно. А образува налепи точно на най-гадното масто - края на тръбичките. Предполагам, че точно там се получава завихряне.
                        Съжалявам, че не снимах, но все пак - внимателно с препаратите, те са временно решение. После... после стават бели...
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Течащ радиатор

                          Така е, но това е крайния вариант, ако започнат проблеми отивам на нов радиатор.Предполагам че всеки който слага такива неща е на това мнение.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #28
                            От: Течащ радиатор

                            На Киата в охладителната система и по-точно в цилиндровата глава има едни доста тесни отвори, където "трябва" да минава вода. При слагането на такива добавки, тези отвори се запушват и от там спира циркулацията на вода, това води рано или късно до смяна на глава . Лично купих преди време една 2.0 16v със спукана глава, на която беше сипвана такава добавка, заради теч от радиаторчето на парното. Имах даже и снимки някъде на тези запушени отвори, но не ги откривам. Най-лошото е, че след като се отстрани повредата и дори и да промиваш системата след това, с каквото и да е, гадостта си остава. Моето мнение е да не се слагат такива химии- последствията понякога са трагични. Две лъжички горчица, ще свършат същата работа, разликата е че се промива после
                            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X