Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4 и после ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 4х4 и после ?

    Да събудим темата, за съжаление.
    4х4 са включи и не иска да се изключи. Сега съм свалил кардана и съм на 2WD. давайте идеи. Маслото е като сълза. нивото е точно.
    Симтоми:
    Потеглям и колаата едвам са влачи
    спирам на наклон и колата спира и стои на едно място
    Дигам задна лява гума и въртя на ръка, кардана се върти и иска да мести цялата кола понеже е на скорост.

    Чета в мануала, пише че щом е така хидромуфата е за ремонт.
    Чакам предложения
    -------Honda CR-V 128к.с.--------
    "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

    Коментар


    • #17
      От: 4х4 и после ?

      Добавям и развитие, Нещо колата няма инерция никаква, даже и без кардан. Педала на спирачките стана твърд, то още предната вечер стана така, и аз първо набедих спирачките, ама сутринта бедала беше норманен. През деня беше сагата със свалянето на кардана и си рекох открих го кусура, но не би. Сега си мисля че и нещо спирачките правят. Дисковете не се пипат кат спрях след 4 км. Колата сама спира по наклон. Задните барабани са студени.


      Помагай те със съвети
      -------Honda CR-V 128к.с.--------
      "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

      Коментар


      • #18
        От: 4х4 и после ?

        Звучи, като да са блокирали предните спирачки.
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • #19
          От: 4х4 и после ?

          Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
          Звучи, като да са блокирали предните спирачки.
          И на мен така ми се струва, ама сутрин са ок и кат натисна няколко пъти и затягат все повече.
          А за хидропомпата какво ще кажеш кат спец, без кардан
          -------Honda CR-V 128к.с.--------
          "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

          Коментар


          • #20
            От: 4х4 и после ?

            Нямам представа, 3г. карах без кардан, обаче не съм питал DPS-а, как се чувства
            Съжалявам, че изхвърлих задния диф, а не си го оставих, е така, да го отворя с учебна цел.

            И двата предни диска ли са горещи?! Ако са и двата, или са се прецакали заедно, по едно и също време (малко вероятно), или някъде по спирачната система нещо е блокирало и сп.цилиндри задържат.
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • #21
              От: 4х4 и после ?

              Да и двата диска са горещи.
              Някой може ли да ми каже дали карето на задния диф трябва да се върти на ръка, защото при мен не мога да го помръдна като е спряла колата?
              -------Honda CR-V 128к.с.--------
              "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

              Коментар


              • #22
                От: 4х4 и после ?

                Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                Добавям и развитие, Нещо колата няма инерция никаква, даже и без кардан. Педала на спирачките стана твърд, то още предната вечер стана така, и аз първо набедих спирачките, ама сутринта бедала беше норманен. През деня беше сагата със свалянето на кардана и си рекох открих го кусура, но не би. Сега си мисля че и нещо спирачките правят. Дисковете не се пипат кат спрях след 4 км. Колата сама спира по наклон. Задните барабани са студени.


                Помагай те със съвети
                То, че задържат спирачките е ясно, ама я първо кажи, нещо правил ли си по системата, преди да се появи проблема?
                Питам, защото може да са много работи, като почнеш от ,спирачната помпа, лоша течност, клеясали буталца и водачи на спирачни апарати, заминали /запушени/ тръбички и спирачни маркучи и не на последно място-самото серво.
                Самото "удървяне" на педала веднага след първото натискане ли се получава и след втвърдяването му какъв му е хода?
                Обезвъздушил ли си системата добре?
                Като се вдърви педала, ако освободиш налягането от пробката за обезвъздушаване на някое от колелата, или от някоя тръбичка на помпата, омеква ли педала и за какъв период?
                Вакума на сервото как е, маркуча и клапана също - защото може самото серво, само да си натиска помпата и от там да ти се задействат спирачките?
                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                Коментар


                • #23
                  От: 4х4 и после ?

                  Значи нищо не бях пипал. Педала не се втвърдява веднага ами постепенно. първо колата върви и после постепенно с натискането, започва да губи инерция и по някое време педала става твърди кове докато го пипна. Днес свалях помпата, разглобявах сглобявах, обезвуздушавах сменях течност.С голям зор обезвъздуших помпата,( с пълнене на ръка). не искаше да си засмуче сама течност в единия кръг(този който е към сервото). Накрая стана но докато обезвъздушавах, педала не се втвърди. Като постоя педала стана нормално твърд. Колата спира нормално, но след 10 км пак понаха да греят дисковете и да няма инерция. Сервото незнам къде му е клапана.

                  Кажете какъв е реда за обезвъздушаване да не греша нещо, да не би да има някой чалъм. Разпределителя имали нещо специално като клапани, обезвъздушава ли се?
                  -------Honda CR-V 128к.с.--------
                  "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                  Коментар


                  • #24
                    От: 4х4 и после ?

                    Значи при Хондата, обезвъздушаването го дават да се прави на кръст и се почва от най-далечното от помпата - при нормална дирекция, първо задно дясно, предно ляво, задно ляво, предно дясно /макар че сигурно ще стане и от най-далечното, до най- близкото/.
                    Обезвъздуши хубаво, покарай докато усетиш задържането, спри и освободи налягането от някоя от пробките на сп.цилиндри /примерно на по-топлото колело/ - ако се оправи временно, значи твърде възможно е да имаш проблем със спирачните маркучи. С времето се прецакват и стават като един вид клапан - като натискаш спирачката пропускат течност към сп.апарат, но след отпускане на педала не дават възможност на течността, да се върне в обратна посока.
                    След като педала ти се удърви, а спирачките ти ковът , според мен сервото си работи и не би трябвало проблема да е от него.
                    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                    Коментар


                    • #25
                      От: 4х4 и после ?

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:1
Размер:110.7 КБ
ID:5621652Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:143.4 КБ
ID:5621653
                      „В двете ръководства,руското и английското ,го дават по различен начин. Предно ляво,предно дясно,задно дясно ,задно ляво. В руското е за дясна дирекция на волана, а другото за лява ,но и в двете е еднаква последователността.
                      Последно редактирано от gecata1059; 09-11-14, 08:58.
                      CR-V 2.0i RVSi 147PS

                      Коментар


                      • #26
                        От: 4х4 и после ?

                        Може и да съм се заблудил, понеже бях чел, че при някои модели на Хонда , се обезвъздушава на кръст.
                        Сега погледнах в книжката на 2-ра генерация и там го дават по този начин : 1 предно ляво, 2 предно дясно, 3 задно дясно, 4 задно ляво.
                        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                        Коментар


                        • #27
                          От: 4х4 и после ?

                          И аз така обезвъздушавах, значи остават маркучите. Ще пробвам с изпускане на течност, но си мисля че най добре е да сменя маркучите и накладките че са към 4-5 мм. Нищо няма да загубя. Мисля че маркучите са оригинални - от 1998г. километрите са неизвестни : по киллометраж 195567км
                          -------Honda CR-V 128к.с.--------
                          "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                          Коментар


                          • #28
                            От: 4х4 и после ?

                            Вчера смених накладките, имаха около 4мм феродо, пищялките не опитаха в дисковете, но вътрешните накладки бяха оръждивили в местата на контакт с пластинчатите пружини и излязоха с голям зор. Предполагам че те са задържали. Ховите влязоха доста леко и си мърдат в гнездата. Може би от там е идвало задържането а също и излезлите доста цилиндърчета. Сега сякаш е добре, но не съм карал на повече от 7км. Ще тествам и ще напиша.

                            Остава въпроса ми за хидропомпата и съединителя за задното. Трябва ли да се върти свобоно при спрял автомобил? Или евентуално с какво усилие( не мога да го завъртя на повече от 5-10 градуса).
                            П.П. сега съм без кардан, а идва зима.

                            поздрави
                            -------Honda CR-V 128к.с.--------
                            "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                            Коментар


                            • #29
                              От: 4х4 и после ?

                              Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение

                              Остава въпроса ми за хидропомпата и съединителя за задното. Трябва ли да се върти свобоно при спрял автомобил? Или евентуално с какво усилие( не мога да го завъртя на повече от 5-10 градуса).
                              П.П. сега съм без кардан, а идва зима.

                              поздрави
                              Колеги след смяната на накладките,спирачките се оправиха
                              Някой не знае ли за хидропомпата кво да правя, да слагам ли кардана или да разглобявам
                              -------Honda CR-V 128к.с.--------
                              "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                              Коментар


                              • #30
                                От: 4х4 и после ?

                                Добре е ,че си оправил проблема със спирачките, обаче за другото не мога да ти дам съвет.
                                Не знам и някой да го е разглобявал и ремонтирал - обаче сега като се замисля, се сещам за един колега със СРВ-2г. в Хонда форума /имаше една тема за това преди 2г./ нещо го разглобява, прави го, ама май пред това сложи първо друг, втора употреба.Потърси я и виж.
                                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X