Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Санта фе-вече е мое

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Санта фе-вече е мое

    Здравейте.
    От 24 часа съм собственик на дизелово 4x4 Санта Фе 2004 г. с автомат.Още съм с транзитните номера.Нищо не знам за машината защото до сега съм карал бензинови малолитражки.Освен масло и ремъци какво друго трябва да се гледа/сменя.

  • #2
    От: Санта фе-вече е мое

    Филтри! Горивен и въздушен. Ако има и филтър-купе.

    Коментар


    • #3
      От: Санта фе-вече е мое

      Със кой двигател е и на колко хиляди километра.
      Ако е с двулитровия дизел- със ангренажния темък е добре да се смени и водната помпа.
      И при вземането от сервиза провери всички течности- не ме питай защо.
      Антифриза- задължително за алЮминови глави.
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • #4
        Това чудо какво 4Х4 е.Чувал съм,че не може да се влачи или бута.Ами как ще минава прегледи като го качат на валците.
        Пропуснах-двигателя е 2.0 и на километраж 120500-сигурно не е толкова ама...
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-09-14, 18:47.

        Коментар


        • #5
          От: Санта фе-вече е мое

          Първоначално публикуван от dizo Преглед на мнение
          Това чудо какво 4Х4 е.Чувал съм,че не може да се влачи или бута.Ами как ще минава прегледи като го качат на валците.
          Пропуснах-двигателя е 2.0 и на километраж 120500-сигурно не е толкова ама...
          Фул тайм 4х4 е и на хлъзгав терен и сняг се държи много добре, до колкото знам не се дърпа и бута. За прегледа при преминаване на валовете колегите с автоматици казват, че трябва кутията да е на N. Добре е обаче някой с конкретния модел да потвърди, аз нямам личен опит с автоматична кутия - да не стане сакатлък .

          Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
          Филтри! Горивен и въздушен. Ако има и филтър-купе.
          Филтър купе има, намира се зад жапката в модула за парното - между вентилатора и "питата", два филтъра са един над друг, вкарват се като чекмеджета. Първо излиза горния.
          Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

          Коментар


          • #6
            От: Санта фе-вече е мое

            Честито, със здраве да го караш.
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X