Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УМЗ 414 със скорости Мерцедес 208-207

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • УМЗ 414 със скорости Мерцедес 208-207

    Имам няколко въпроса,тъй като предстои,смяната . Коя да избера, 5 или 4 степенна.За 5 степенните знам че има бърза и бавна ,на бързата пр.числа са почти като нашите 5-та е повишаваща,бавната 5-та е 1;1 1-ва е 6,-- ,фактически това е кутия 4 предавки и една понижаваща. Скоростите са с едър шлиц ,феродов диск става и от Волга,жук,Хънтр -УАЗ .Кжуха на съединителя се демонтира-алуминиев,кутията е чугун. За 4-степенните,не съм намерил информациа за предавателните числа,конструкцията е същата.Проблем ще е по късия първичен вал ,явно е по къс от уазовия ,при смяна на Умз 414 с мерцедес м-унашата кутия оставят 15-20 мм плоча,обратното не съм виждал,не съм открил информация . Двигател Умз с кутия Мерцедес. Причината е че не ми се сменя двигател ,проблемна ми е кутията. Давайте идеи,съвети.

  • #2
    От: УМЗ 414 със скорости Мерцедес 208-207

    4степенна синхронизирана Уазова и работата приключва, защо трябва да си усложняваш живота, освен ако не го правиш с цел хоби. А и какво ти е проблемно на сегашната кутия?

    Аз съм мислил за газков осмак мотор да се присъди такава кутия и го бях поизмислил на теория като бях снел размерите от МБ-кутия и камбана, значи и на УМЗ ще стане по принцип. А раздатка в случей че стане кутията?


    П.С. - сега се сетих че кутията която бях взел за мерки беше с капак за щанги отстрани, на 208 май е дирекно с лоста отгоре?
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • #3
      От: УМЗ 414 със скорости Мерцедес 208-207

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2086_5849802261955.jpg
Прегледи:1
Размер:43.9 КБ
ID:5608686Всички са с щанги,и редач монтиран отгоре,изключение са новите спринтери. Раздатка имам от ГАЗ 69 и още една 469, която може да стане самостоятелен агрегат. Да не говорим че и кутия имам от старите 3-4 синхронизирани.Сегашната е била синхронизирана, мисля ,защото капака не става от старата. Но е убита от стария собственик,вече е несинхрониззирана и на 4-тирите предавки,залепна и лоста изкочи,смених го с друг ,от напъване се счупи под ябълката,смених го-скъсаха се два от четирите болта, и винаги на кръстовища та,ми писна.Уаз си ми е хобито,а това с кутията ме дразни и ми разваля удоволствието от шофирането,и без това едва ми остава време да покарам. Просто искам нормална кутия.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X