Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DACIA DUSTER 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: DACIA DUSTER 4x4

    Пропуснах да уточня,става дума за бензиновите мотори
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #47
      От: DACIA DUSTER 4x4

      Хора,помощ,трябва ми блокируем заден диф за Дъстър.Дайте някакви координати на екипа правил дифовете на този за Бреслау."Сделано"не ме интересува!!!
      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

      Коментар


      • #48
        От: DACIA DUSTER 4x4

        Това:
        http://mudstershop.com/ro/diferential-autoblocant-spate
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #49
          От: DACIA DUSTER 4x4

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Говорих вече с тях.Тези всичките са "сделани"
          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

          Коментар


          • #50
            От: DACIA DUSTER 4x4

            Ясно.
            Добре де, тоя задния диф не е ли от някой нисан? Вероятно терано?
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #51
              От: DACIA DUSTER 4x4

              Х трейл,мурано,кашкай.Ама и на тях им слагат Руски.Тераното съвсем друга бира.
              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

              Коментар


              • #52
                От: DACIA DUSTER 4x4

                R51 имах предвид.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #53
                  От: DACIA DUSTER 4x4

                  Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                  Малко история: BRESLAU BALKAN 2013
                  Задвижването е 4х4, модифицирано чрез замяната на стандартната система със спортен диференциал SADEV с ограничено приплъзване.
                  Отстранени са системите ABS и ESP.
                  Според мен смяната на диференциала се налага защото са изскубали ESP-то, оттам няма и тракшън контрола.
                  Днес успях да говоря с Димитър Илиев и той лично ми каза,че въобще не са променяли задвижването 4х4 и не са слагали SADEV диференциал.Изключили са ЕСП,но като се опитали да изключат ABS и 4х4 не искало да се включва,та заради това са я оставили да си работи.Никакви ЛСД не са монтирали нито отпред,нито отзад и колата се е справила над очакванията им.Така че и аз като начало ще пробвам без ЛСД.
                  2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                  Коментар


                  • #54
                    От: DACIA DUSTER 4x4

                    Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                    Днес успях да говоря с Димитър Илиев и той лично ми каза,че въобще не са променяли задвижването 4х4 и не са слагали SADEV диференциал.Изключили са ЕСП,но като се опитали да изключат ABS и 4х4 не искало да се включва,та заради това са я оставили да си работи.Никакви ЛСД не са монтирали нито отпред,нито отзад и колата се е справила над очакванията им.Така че и аз като начало ще пробвам без ЛСД.
                    това намерих и аз вчера из едни форуми. Най-добрия режим за извън пътя казват е 4WD с изключен ESP. До колкото разбрах ABS-а тогава включва в "off-road" ражим т.е. се държи като електронно заключване на диференциалите (EDL) т.е. ако улови, че някъде е голяма разликата в оборотите компенсира.

                    Има разни филмчета по тубата....

                    https://www.youtube.com/watch?v=LlTlwMlJctU

                    https://www.youtube.com/watch?v=84PjPTjPtNA

                    Като го възседнеш ще разкажеш, че и аз планирам подобна да поръчам. Ама с АТ гуми.....

                    ПП Чудя се, дали да мисля някое защитно фолио да му пази боята....или за това купувам дачия да не я мисля....сега има чисто защитни фолия с 5 и 7 години гаранция..(какво означава това ако го надера в клонака?)

                    ППП Пусни снимки като я вземеш и кажи горе долу колко е дигната от земята. Пружините ги дават, че повдигат с 30мм, гумите и те са около 30-тина мм лифт т.е. би трявало да е 27 сантиметра просвета! Това е бая!
                    Последно редактирано от hotsnail; 01-02-17, 23:54.

                    Коментар


                    • #55
                      От: DACIA DUSTER 4x4

                      Най-добрия режим за извън пътя казват е 4WD с изключен ESP.
                      Тъй-като все пак Дъстъра е с нисанската 4WD, изпитана в Кашкай и Х-трейл, наистина е така - с кашкая съм го пробвал...
                      При нисан системата се наричаше ABLS и за включване трябваше да се включи 4WD и изключи ESP...
                      Муфата към задния мост се командва от компютъра, който взема информация от АБС и още няколко датчика... Затова ако искаш да изключиш АБС, то навярно трябва да конструираш нов компютър, който на база на някаква друга информация да командва тока към муфата...
                      Или да смениш механичното предаване към задния мост...
                      Да, навярно можеш да направиш и просто решение - статичен ток към актуатора (съответно - що годе равномерен процент към задния мост), но предполагам при активно шофиране това ще доведе до много бързо прегряване и/или износване на фрикционите в муфата..
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #56
                        От: DACIA DUSTER 4x4

                        Не ми е ясно, защо трябва да се надига с 6-7 сантиметра? Това значи, че се отказваме от бързите завои ....
                        На дъстъра това му е хубавото - върви що годе прилично навсякъде. Само за гората има много по удачни и евтини возила втора ръка (и няма да ми е жал за боята).
                        А да правиш дъстър "само за гората", това не го разбирам.
                        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                        Коментар


                        • #57
                          От: DACIA DUSTER 4x4

                          Ми главно за излети сред природата е,а местата на които обича да се разхожда и почива моето семейство са малко дивички и трудно достижими.Когато се състезавах,почти2 години живях в гаража и ми писна от алтернативи втора употреба,та за това реших нов.И да ,отказвам се от изпълненията по асфалта и бързото шофиране за сметка на проходимост.Освн това,Дъстъра е 3та чисто нова кола в семейството и за шосейно пътуване имаме доста по-добри опции от него.А като нов автомобил за целите,за които е купен Дъстъра няма алтернатива като цена/способности.
                          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                          Коментар


                          • #58
                            От: DACIA DUSTER 4x4

                            http://m.mobile.bg/details/21487452085585987


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Коментар


                            • #59
                              От: DACIA DUSTER 4x4

                              Поздрави на феновете!

                              https://www.youtube.com/watch?v=mXZcfPLAi4U
                              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X