Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Родопи 2014г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Родопи 2014г.

    Здравейте! Както обещах на колегата Любашки, ще разкажа и за моите девет дена, последни за 2014г. в Родопите. Снимките са направени с обикновен любителски фотоапарат, но... все пак природата се вижда. По време на отпуската осъзнах, колко е важно да имаш качествена техника, за да пресъздадеш максимално от красотата на природата. Въпреки, че 50% от работата ми е сред природата, поради забързаното ежедневие, гонене на служебните задачи и време, нямаш възможност да възприемеш красотата, да я осъзнаеш. Да, ама сега имам време - девет дена. Не съм вярвал, а и не съм го правил - да карам и да спра за да снимам. Но стига обяснения.
    И така - тръгваме на 23.08.2014г., с краен срок 31.08.2014. Багажа е приготвен предварително няколко дена, аз не трая много. Отбиваме от главния път и се почва по черния път, който е ето това:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2759.jpg
Прегледи:1
Размер:153.2 КБ
ID:6066427

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2763.jpg
Прегледи:1
Размер:97.4 КБ
ID:6066428

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2773.jpg
Прегледи:1
Размер:291.5 КБ
ID:6066429
    От страни на пътя имаше и това:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2758.jpg
Прегледи:1
Размер:113.4 КБ
ID:6066430
    За първи път през живота си спирах за да снимам , но имаше защо:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2760.jpg
Прегледи:1
Размер:228.8 КБ
ID:6066431
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2761.jpg
Прегледи:1
Размер:116.3 КБ
ID:6066432
    горски ягоди:

    и червена боровинка (кокози)
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2765.jpg
Прегледи:1
Размер:302.4 КБ
ID:6066385
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2766.jpg
Прегледи:1
Размер:303.6 КБ
ID:6066386
    и ....
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2767.jpg
Прегледи:1
Размер:296.3 КБ
ID:6066387


    А тук, колкото и да не Ви се вярва има пъстърва - Балканка. Но трябва да си майстор с ръцете или въдицата:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2772.jpg
Прегледи:1
Размер:295.7 КБ
ID:6066392
    Това е поредното ни спиране
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2771.jpg
Прегледи:1
Размер:176.8 КБ
ID:6066397
    при което решаваме аз и дъщерята да продължим последните 3-4км. с велосипедите, а съпругата след нас с караваната
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2775.jpg
Прегледи:1
Размер:289.5 КБ
ID:6066399
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2779.jpg
Прегледи:1
Размер:267.3 КБ
ID:6066400
    Не след дълго пристигаме на ето това магнетично място с н.в. 1396м.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2796.jpg
Прегледи:1
Размер:248.0 КБ
ID:6066401
    Колкото е високо тук
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2791.jpg
Прегледи:1
Размер:194.3 КБ
ID:6066402
    толкова е дълбоко тук
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2790.jpg
Прегледи:1
Размер:104.3 КБ
ID:6066403
    А ето и нашия лагер
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2792.jpg
Прегледи:1
Размер:217.0 КБ
ID:6066404

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2797.jpg
Прегледи:1
Размер:197.8 КБ
ID:6066405

    Вечер (съжалявам но снимкта е с обикновен фотоапарат, направена от непрофесионалист)

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2811.jpg
Прегледи:1
Размер:56.9 КБ
ID:6066406

    На следващия ден разходка с колелетата, а после в гората, където имаше гъби, но щом не са обрани, значи не са и за нас
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2798.jpg
Прегледи:1
Размер:224.3 КБ
ID:6066407
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2799.jpg
Прегледи:1
Размер:224.2 КБ
ID:6066408
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2800.jpg
Прегледи:1
Размер:177.0 КБ
ID:6066409
    Госпожицата от горната снимка после се качи на красавеца от долната снимка, снимките им са в телефона, сори
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2801.jpg
Прегледи:1
Размер:154.9 КБ
ID:6066410

    Релаксирахме активно,

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2837.jpg
Прегледи:1
Размер:128.1 КБ
ID:6066412
    спортувахме с дъщерята колоездене, а съпругата ми се грижеше през това време за обяда с въдицата, резултата

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2832.jpg
Прегледи:1
Размер:144.3 КБ
ID:6066411
    Достатъчно от времето си помогнах с ето това
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2839.jpg
Прегледи:1
Размер:149.3 КБ
ID:6066413

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2835.jpg
Прегледи:1
Размер:162.1 КБ
ID:6066414

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2836.jpg
Прегледи:1
Размер:183.4 КБ
ID:6066415

    Дните се изнизваха бързо. Всеки ден се събуждах все по - късно, вземах въдиците в ръка и се насочвах към носа, където слънцето ме огряваше рано и ме стопляше при сутрешни температури от три градуса, но вече се събличах по къс ръкав. След като се събудеше детето, вече с направено кафе идваха с майката при мен на слънце, а кефалите влизаха в живарника, а съответно те бяха за обедната бира. Риболава е до 10ч., а после чистене на рибката, бира , обяд. Оставям половинката да почива и отново колоспорт. Интересното е, че първите вечери под форселта (допълнителния навес към караваната) бе доста студено и си палехме газовата пита. Но минахме на вариант "В", при който си стоях до 22ч. по къс ръкав.
    Вариант "В" :
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2804.jpg
Прегледи:1
Размер:142.2 КБ
ID:6066416

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2805.jpg
Прегледи:1
Размер:210.1 КБ
ID:6066417

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2806.jpg
Прегледи:1
Размер:95.4 КБ
ID:6066418
    Красотата на Родопи е неоспорима

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2823.jpg
Прегледи:1
Размер:272.8 КБ
ID:6066419

    разбара се , и като нас

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2822.jpg
Прегледи:1
Размер:128.9 КБ
ID:6066420

    А даровете на природата са прекрасни
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2819.jpg
Прегледи:1
Размер:210.4 КБ
ID:6066421

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2824.jpg
Прегледи:1
Размер:152.6 КБ
ID:6066422

    Детето изяде толкова много горски плодове, че явно я хвана мързела да бере и каза - Тате болят ме вече ръцете да бера, и последва това
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2826.jpg
Прегледи:1
Размер:120.4 КБ
ID:6066423

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2827.jpg
Прегледи:1
Размер:106.0 КБ
ID:6066424
    Познайте кой кара тук с кеф през локвите ?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2814.jpg
Прегледи:1
Размер:109.9 КБ
ID:6066425

    А тук аз съм фотографа, а жената е от дясно на шофьора, забележете гумите в локвата!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2831.jpg
Прегледи:1
Размер:153.7 КБ
ID:6066426

    Преди да ме упрекнете за младия шофьор да се оправдая - последните три години кормува в скута ми, но вече е голяма и си пречим. Реших, запалих, натисни левия педал(аз съм в дясно), включвам на първа, отпускай бавно (стана), и тръгна с газ. Кефеше се през големите локви. На първа кара, казвам засили, натисни левия педал, включвам и втора, пускай левия. Държи си пътя, дори заобикаля големите камъни. Но спирането за сега е само със спирачка.
    Изкарахме едни невероятни дни сред природата САМИ, небеозпокоявани от нищо, освен от тишината или полъха на ветреца сред вековните смърчове. Дневната температура беше 16-18 градуса, но се криехме на сянка, явно се усеща поне като 25, а вечер 10-12 градуса. Съжалявам, че съм пропуснал това място последните две години!!!



    п.п. снимките са лаптоп със седмица, надявам се ако ги преместя от една папка в друга, да не изчезнат от поста - съвет?!
    Последно редактирано от Mil68; 02-09-14, 21:07.
    Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

  • #2
    От: Родопи 2014г.

    Хубава разходка сте си направили браво на вас, обожавам Родопите благодаря за споделянето

    Коментар


    • #3
      От: Родопи 2014г.

      Благодаря за споделянето

      п.п. мести ги,няма да изчезнат.
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #4
        От: Родопи 2014г.

        Аз се чувствам щастлив когато зарадвам някой, или съм бил полезен с нещо. Важното е да бъдем добри и безкористни един към друг.
        Благодаря!
        Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

        Коментар


        • #5
          От: Родопи 2014г.

          Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение

          п.п. мести ги,няма да изчезнат.
          Мерси!
          Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

          Коментар


          • #6
            От: Родопи 2014г.

            Чудесна почивка! Благодаря за хубавите снимки!
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #7
              От: Родопи 2014г.

              Страхотна семейна почивка сте си спретнали.Това място ми е добре познато.Стената на яз. Тошков чарк.
              Синалата година изкарахме едни невероятни 4-ри дни на този язовир.Само, че, ние се завряхме в дъното където се вливат две рекички в него/продължаваш по стената и след това по черния път само направо/.Мястото там е вълшебно, но...за съжаление не става да го достигнеш с каравана.В язовира има доста риба/освен стандартния за тия високопланински язовири костур, хванахме и солидни екземпляри каракуда, кефал и червеноперка/.Само пъстърва не успяхме да хванем, а на стената колко воблери и блесни оставих...направо не е истина
              Беше готино...
              Благодаря за спазеното обещание.Беше ми готино тази сутрин да се заредя с кадри от Родопите!
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #8
                От: Родопи 2014г.

                Точно така - това е мястото. А снимките с малините са от мястото където си бил ти - цели плантации с малини. Там ходехме с велосипедите с малката - хем разходка, малини и малко риболов. Харесва ми, че е единствения (може би) водоем без слънчева риба.
                Дано следващата година, като отидеш на почивка, да е август месец, а ако видиш караваната там, поспри и си почини на раздумка при мен. Поздрави!
                Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                Коментар


                • #9
                  От: Родопи 2014г.

                  За съжаление от години излизаме отпуска все м. юли/дори в началото му/.Не знам защо се оформи такава традиция, но е факт/отдавам го, че май не ни се чака след като дойде лятото и нетърпението да се потопим в природата ни тласка да бързаме с отпуските.../
                  Както и да е може пък и да се променят нещата...знае ли се.
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Родопи 2014г.

                    Направо ви завидях !!!!!!!!! Този язовир ми е любимото място . Както виждам от снимките тази година нивото му е било високо и съжалявам , че пропуснах , но така се стекоха обстоятелствата . Мисля че и друг път съм я виждал тази каравана там , но не беше ли от другата страна ? Там е доста ветровито и има едно гадно течение .. Мисля че отсреща , на запад от помпената станция е по-доброто място за каравани .. Там ранно изпича и е много приятно да усетиш утринните ласки на слънцето с чаша чай в ръка . Но ние сме с палатки и затова търсим рано Райчо , че там си е студено .. Догодина дано се засечем .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Родопи 2014г.

                      Първоначално публикуван от mi6emorkov Преглед на мнение
                      Направо ви завидях !!!!!!!!! Този язовир ми е любимото място . Както виждам от снимките тази година нивото му е било високо и съжалявам , че пропуснах , но така се стекоха обстоятелствата . Мисля че и друг път съм я виждал тази каравана там , но не беше ли от другата страна ? Там е доста ветровито и има едно гадно течение .. Мисля че отсреща , на запад от помпената станция е по-доброто място за каравани .. Там ранно изпича и е много приятно да усетиш утринните ласки на слънцето с чаша чай в ръка . Но ние сме с палатки и затова търсим рано Райчо , че там си е студено .. Догодина дано се засечем .
                      Там е трудно за вреждане, а и влизането и излизането ще ми е трудно. Там съм си добре. Вярно преди бях отсам пътя, преди стената. Дано се засечем.
                      Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                      Коментар


                      • #12
                        От: Родопи 2014г.

                        Знаех си аз !!!!!!!! Аз от 2009 съм там но тогава бях на развъдника при Кольо Урумов .... И от тогава всяка година съм там , жалко за тази ...Но има време ........

                        Коментар


                        • #13
                          От: Родопи 2014г.

                          Браво!Истинска почивка.Обикалял съм целия Беглик и Широка поляна,наистина е голяма красота.
                          Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
                          Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

                          Коментар


                          • #14
                            Завиждам ти благородно, колега, за почивката, която си подарил на твоето семейство. С такъв ентусиазъм запечатваш приказната хубост на Родопа. Истински поет.

                            И все пак сте набрали гъбки.
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-01-15, 15:32.
                            WR 250 F, KLX 450 R

                            Нито съм вреден,
                            нито излишен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Родопи 2014г.

                              Да, гъби има предостатъчно . За тази година съм си обещал да прекарам там по голяма част от лятото - м.Юли и м.Август.
                              Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X