Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

    Измери и ключа на сегментите в цилиндъра, за да видиш тяхното състояние.
    Derbi Senda 50/70 1997 --> Suzuki RMX 250 1994 --> Suzuki RM 125 1991 --> KTM EXC 125 1998

    Коментар


    • #17
      От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

      Първоначално публикуван от Мир0 Преглед на мнение
      Измери и ключа на сегментите в цилиндъра, за да видиш тяхното състояние.
      И до там ще стигна, само че сега проблема ми, е че немога да намеря лагерна шайба с размер 20/30/0.75 или 0.85мм (всъщност незнам дори колко трябва да е дебела) та ако може някой да даде съвет и за аксиалния луфт, колко трябва да бъде,в момента без шайба е малко над 0.8мм. Във всички магазини за лагери имат само 20/35/1мм, външния диаметър не е проблем, може да се намали, обаче незнам с какво да я шлайфам (на камък за шмиргел нестава).

      Коментар


      • #18
        От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

        Виж в "Евроболт" там съм виждал да продават калибровани-шайби....или в някой друг магазин за крепежни елементи.
        Другия вариант е в представителството на Хуск.. ако има такова в България. Иначе може и с водна шкурка примерно 400 да намлиш наличната шайба,ама ще падне търкане...макар че ще се изкриви някоя стотна,ама това на късмет де.

        Коментар


        • #19
          От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

          Първоначално публикуван от pecoo Преглед на мнение
          ... обаче не знам с какво да я шлайфам (на камък за шмиргел нестава).
          На плосък шлайф се прави това.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #20
            От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

            Аз от евроболт не бих си взел в никакъв случай,каквото съм си купил,или е ръждясало,или се е сплескало,много съм недоволен от тях,оригинална от нета най-добре според мен.

            Коментар


            • #21
              От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

              Здр.
              Дотук всичко е точно - намерих точната шайба (подложка за клапан с дебелина 0.8мм) сглобих почти всичко, само немога да намеря никъде карбон за клапите. Размера, който ми трябва е 11/8 см и дебелина м/у 0.4/0.6мм. Ако някой има за продаване или знае откъде мога да си поръчам ще съм много благодарен.

              Коментар


              • #22
                От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

                Вече намерих и карбон, обаче е 0.3мм дебел, а моя е 0.55мм. Да очаквам ли някакви съществени разлики в поведението на мАтора?

                Коментар


                • #23
                  От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

                  Здравейте колеги! Извинявам се, че ползвам темата на колегата, но проблема при сина ми е почти същия.
                  Днеска при смяна на маслото излезе парче метал, залепено на болта, (понеже е магнитен) обаче при нашия случай имаме шум от двигателя,
                  нещо като стържене. Шума го има от около 100-150к., но преди беше само след паленето, но вчера и по време на каране почна да се чува.
                  Реших да сменям маслото, без туй му беше времето (измина 1000км.) и след отварянето на пробката.......
                  Мотора е Gilera SMT 50 2008г.
                  Дали е парче от сигмент или ?
                  Какво бихте ми препоръчали при този случай ?

                  Ето и няколко снимки от парчето:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:52313909_561450971039077_206419297931624448_n.jpg
Прегледи:1
Размер:45.7 КБ
ID:5809252 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:52706489_2045486075519827_2824107530181935104_n.jpg
Прегледи:1
Размер:34.6 КБ
ID:5809253 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:52599132_1290540464445498_4189125768384610304_n.jpg
Прегледи:1
Размер:63.9 КБ
ID:5809254

                  Коментар


                  • #24
                    От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

                    Не е парче сегмент. Мотора е двутактов , сменил си маслото на скоростите. Така като го гледам е парче от някоя дистанционна шайба , фиксираща пластина , сепаратор на лагер , ... Минало е и през зъбни колела които са го деформирали. Задължително отвори поне капака съединителя , там има доста места от където може да е.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #25
                      От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

                      Шума е свързано с него нали ?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

                        Най-вероятно е причина за шума , и най-вероятно ще намериш още парчета в двигателя.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #27
                          От: Парче метал в маслото на скоростите на Husqvarna 250

                          Показах го на един, видя и парчето каза, че е било от пружината на манивелата,
                          тези дни предстои да отворим капака, тогава нещата ще се изяснят.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X