Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет за проблем

    Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
    Не стърже на желязо,но и не спира?
    Вкокалени / мазни / износени накладки. Абе досущ като автомобилите, ама ония по-дъртите дето нямат серво.

    Коментар


    • #17
      От: Съвет за проблем

      Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
      ... Никакъв шанс няма да карам що-годе безопасно,ако задната откаже.
      Оправяй предната спирачка, щото и с най- изправната задна, шансовете са ти никакви. И, не я натягай много (предната) че 100 оки как са премятат през кормило, да не ти обяснявам.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #18
        От: Съвет за проблем

        Следващото идва от само себе си-някой да предложи накладки за модела?
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #19
          От: Съвет за проблем

          Майстора.

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за проблем

            Майсторе ,пиши
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #21
              От: Съвет за проблем

              Здравей,

              масовите модели накладки са два модела за този промакс, ако не е е нещо съвсем извън серийното производство. Свали ги, дай снимка или размери за да се види точно за кои става на въпрос. Или дай точният модел на апарата, от долната или задната страна трябва да има номер на серията.


              Като алтернативен вариант,понеже и диска по снимка не ми се вижда в цветущо здраве, виждам, че вилката има възможност за монтаж на Ви-брейк спирачки / каквато ти е на задната капла/. К-т рамена с прилични калодки, ще ти свърши перфектна работа.
              Последно редактирано от paksss; 05-09-14, 21:57. Причина: Допълване
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #22
                От: Съвет за проблем

                Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение


                Като алтернативен вариант,понеже и диска по снимка не ми се вижда в цветущо здраве, виждам, че вилката има възможност за монтаж на Ви-брейк спирачки / каквато ти е на задната капла/. К-т рамена с прилични калодки, ще ти свърши перфектна работа.
                Taка е! Но ако каплата има леки кривини, доста трудно ще накара В-брейка (обикновените спирачки) да спират като хората без да има дразнещи жуления и прескачания. Ако мисли да кара, най-добре да инвестира в едно предно дисково Шимано и да се кротне

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет за проблем

                  За негов тип каране, според мен, Ви-брейкови спирачки ще са повече от достатъчни, колкото и да е крива предната капла.
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет за проблем

                    Ок,щом разглобя и сваля размери ще пиша.
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за проблем

                      Така,днес се справих и с това. 25мм диаметър,с дръжки като хилки за тенис на маса . Обаче ще се въздържа от смяна за сега. Свалих апарата,разглобих,смазах,регулирах и сега спира задоволително. Е,никакъв шанс да се науча да карам на предна гума нямам,но поне няма да си счупя главата. Препоръчвам за отказали цигарите и рЕзко напълняли. И днес врътнах 10-ина км. и се чувствам чудесно.
                      Темата може да се счита за приключена.
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет за проблем

                        Хайде и аз с моят проблем.
                        Задният ми дерайльор при превлючване мисли половин до един оборот. При превлючване на ниските скорости се движи отчетливо, но при големите започва все по-мудно и незабележимо да се движи. На 9-ти венец изобщо не може да включи. Ако е от значение модела е Shimano LX.
                        Къде да търся проблема и как да го реша?
                        Нарочно не казвам къде се съмнявам да не влияя на мненията.
                        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет за проблем

                          Шареният боб показва засъхнала смазка по жилото или омаляла/ зацапана пружина. Това е, ако под "големи скорости" имаш предвид малките венци!! Там дерайльора разчита на пружината. При "катеренето" по големите венци, дерайльорът разчита на опъна на жилото и ако става дума за това... съм пас, засега.
                          П.П. При всички положения, едно накисване в нафта на целия дерайльор, с последващо почистване с четка за зъби, ще даде резултат. Имаме навик да клепаме грес с лопатата, но в комбинация с прахоляка, тая грес става на гряз.
                          Последно редактирано от Тропчо; 03-02-16, 19:28.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет за проблем

                            Мерси! И аз в пружината се съмнявах. Ама не ми се искаше. Ще се слага нов деайльор.
                            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет за проблем

                              Абе, ти пробвай първо с почистване. Нов можеш да си купиш винаги. Тия пружини ги правят от желязо с почти никаква памет, освен ако не е някакъв тотален ментак... на какъвто, пък, можеш да попаднеш, ако си купиш нов.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет за проблем

                                Почистен, смазан, с ново жило. Баш за смяна си е, но да се надявам, че може и да се раздвижи.
                                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X