Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Излезе книга за бившия завод „Чавдар”

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Излезе книга за бившия завод „Чавдар”

    Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
    ......Винаги ми е бил смешен тоя плач по миналите славни времена ...

    ...
    Къде видя рев в тази тема ?! И някой от писалите , да е определил въпросните минали времена като "славни" ?
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #17
      От: Излезе книга за бившия завод „Чавдар”

      Темата за българското транспортно машиностроене винаги ми е била интересна.
      Вчера се видях с автора на книгата и я купих. Иван Колев е може би единствения български специалист по автомобилна история. Като добавим уменията му да рисува и изключителния перфекционизъм, предполагах, че книгата ще бъде на ниво.
      Прибрах се, сипах си биричка и почнах да чета. Е, тази книга, надмина всичките ми очаквания. Това е подробна, много прецизна монография, в която е проследено развитието на производството на автобуси в Ботевград както от историческа, така и от техническа и технологична гледна точка. Аз, който редовно купувам американски, английски и руски съвременни автомобилни книги, смея да заявя, че това, което Иван е направил, е на наистина отлично ниво.

      Коментар


      • #18
        От: Излезе книга за бившия завод „Чавдар”

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Къде видя рев в тази тема ?! И някой от писалите , да е определил въпросните минали времена като "славни" ?
        На реквиемите обикновено се плаче.

        Обобщил съм малко повече от обикновено в темата, но не това е важното в поста ми.

        Доколкото съм чел други твои публикации мисля, че сме от една и съща страна на барикадата в реалния живот всъщност.
        ______2
        Е = MZ

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X