Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лондон - България - Лондон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лондон - България - Лондон

    Здравейте,

    Тук в тази тема ще се опитам да опиша първото ми по-голямо пътешествие.
    Темата произлиза от тук: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=184626
    В момента пътешествието не е завършено, но направо ще пиша тук и допълвам поради ред причини.



    Идеята се породи в началото на годината. За целта ми трябваше мотор. Бях си продал стария, защото нямах време да го карам.
    Последните три месеца преди да го продам бях минал около 50 мили.
    Но явно тази "болест" няма лекуване и си купих следващия - покупката е описана тук: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=184060

    Успях да "открадна" около 30 дена отпуска и започнах да планирам.
    Планирам е силна дума, тей като в това пътуване има твърде много неща за пръв път: това ми е първо дълго пътуване, първо пътуване в повече от една страна, първо пътуване в непознати пътища, страни и т.н.

    Основната цел на това пътуване е пътуването БЕЗ план - Имам посока - България. Трябва да стигна до България по някакъв път - решавам си по пътя откъде, къде да спра и къде да спя.
    Освен това искам да се тествам, за да видя колко мога да издържа на подобен тип пътуване и дълго каране.
    Идеята е, че ми се иска да пътувам дълги разстояния, затова искам да видя как ще издържа.
    Предвидените километри за това пътуване не са много - може би около 9000 км., но като за първо по-голямо пътуване няма смисъл от повече.

    Уговорих се с Мишоци да ме приюти за една нощ във Франция.
    Говорих и с Митко от Италия (тук от форума), но бързах да се прибера и не можах да посетя Италия.

    Закупих си билет за влакът под Ламанша за 11 август, 08:20 и започнах да събирам багажа - естествено вечерта преди да тръгна.
    В последния момент почти да забравя да си взема някакви обувки, но се сетих

    Естествено не успях да спя в нощта пред 11. Спах, ставах, пуших и така няколко пъти. Накрая си направих кафе и започнах да качвам багажа.
    Тръгнах доста по-рано от планираното - около 4 сутринта.


    Хелга преди да тръгна:



    Отидох до близката бензиностанция, заредих до горе, напомпах гумите и тръгнах.
    Забравих да спомена, че гумите ми изпускат поради някаква причина - може би е от джантите.
    Тук ми искаха около 90 паунда да проверят и решат проблема - сметнах, че ще си ги помпя от време на време по пътя.
    Маслото мисля, че беше ок/ Вода и други течности не съм гледал.
    Добре, че си носих малко масло с мен, както ще стане ясно по-нататък
    Километраж: 86 815 мили

    На бензиностанцията в 4 сутринта:





    Но да се върнем на пътя - стигнах на една бензиностанция около 6 часа, 5 мили преди мястото за качване във влака. Спрях, допълних 4-5 литра, кафенце и цигарка:


    Тръгнах след 10-15 мин и около 06:30 бях на бариерите. Взех си билета, потеглих - никакви проверки или нещо такова. Наредих се на опашката и ме пуснаха с по-ранен влак, понеже имаше места.
    Влакът е много странен, хубав и като фантастичен филм Може би защото нямам много опит с подобни пътувания.

    Влакът:





    Влакът отвътре:




    Влакът отвътре. Вратата, през която влязох:




    Евакуационната схема на стената:



    Пътуването до Франция е около 35 мин, бързо и удобно.
    Мислех, че ще пристегнат мотора с някакви въжета, но просто ми казаха да го оставя на степенката. Не падна




    Пристигнах във Франция
    Нямах особени проблеми да свикна с дясното движение, но то с мотор си е по-лесно.
    Пуснах си Интернет, пуснах си и навигацията - чувствах се като загубен - непознато място, непозната страна, никой не познаваш, всички говорят само френски...
    Зададох адресът на Мишоци и започнах да карам.
    Само че за пръв път използвам навигация в чужда страна. И бях задал да избягва магистрали и такси.
    И като ме прекара през едни малки села с едни малки тесни пътища... Хората ме гледат странно и аз ги гледам странно
    И бензиностанции няма.



    Някъде между селцата:


    После се усетих, че има и магистрали, които не са платени, че си коригирах грешката. Вече беше по-добре.
    Франция е голяма. доста
    Отделно 5 минути валеше и следващите 5 мин печеше слънце.
    Явно да не ми е скучно.
    Странното е, че разбираха Английски като им говоря, но винаги отговаряха на френски - тяхна си работа.

    Но поне в малките селца видях провинцията - много е красиво, цветенца, цветно, подредено.
    И много обработват земите си - много трактори, ниви...
    Също така видях и много кемпери.


    На поредната бензиностанция:


    От сега казвам, че нямам много снимки. Бързах. Отделно от толкова много нови неща, държави, дъжд и пак дъжд не съм спирал много много.



    По средата а нищото


    Стигнах до Мишоци. Оказа се, че не ме е пратил за зелен хайвер и дойде
    Готина вечер, готини хора. Хапнахме, пийнахме (аз безалкохолно) и разбрах, че като се изкъпеш ставаш друг човек.

    Километри за деня - около 600 км, но карането като общо време с почивките си беше 14 часа

    12 Август 2014
    На другия ден вече наспал се, със свежи сили продължих.
    Тръгнах около 10:30
    Споменах ли, е Франция е голяма ?



    Някъде по пътя:



    Пак разни малки селца, цветенца и цветове навсякъде.


    Ето такива ниви и бали имаше навсякъде:


    Но гледах да спирам за цигарка, кафе и бензин само, че исках да се прибера до България по-бързо, а и път е все пак не знаеш колко ще отнеме - трябваше да съм в БГ е петък по план.


    Поредното малко селце. По-точно краят му. Тези хора садят цветя навсякъде :





    Orléans, France:






    И пак същото място:




    Крайната цел за деня беше да стигна Германия - къде ще спя реших да го мисля като се стъмни.
    Доста бавно се нижеха километрите, заради малките пътища и селцата, но пък го нямаше еднообразието на магистралата и беше интересно.

    Общо взето нямаше много дъжд и си беше главно каране - няколко почивки, зареждания и към края на деня приближавах Германия.


    Това е залезът по пътя, някъде близко до Страсбург:





    И тук пак :


    Влязох в Германия бе да се усетя, само по табелата разбрах - беше около полунощ.
    Намерих една голяма бензиностанция ТИР паркинг малко след Карлсруе и реших, че тук ще се нощува.
    Заредих, оказа се че човека работещ в тоалетната е българин, заприказвахме се.
    Обясни ми за района и в един момент просто го оставих, защото едвам гледах.
    Разпънах си палатката в една тревиста зона до тировете.
    Малко трудно се оказа спането - от едната страна един камион и двигателя се включваше всеки 20-30 мин (предполагам печка ?), от другата страна някакъв турчин обикаляше половината нощ и си говореше сам на висок тон. Мисля, че се караше на себе си нещо. Абе странни хора

    Километри за деня: около 700 км, на пътя около 14 часа.

    13 Август 2014
    На сутринта станах, освежих се на чешмата в тоалетната, кафенце, шоколад и потеглих към Виена.


    Следва продължение...
    .

  • #2
    От: Лондон - България - Лондон

    Ех че готино! Умирам за такива пътувания. Няма замъци и забележителности, няма музеи, няма запазен хотел един месец предварително еди къде си... Само ти, мотора и пътя... Кеф...
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #3
      От: Лондон - България - Лондон

      Много интересно и увлекателно!

      С нетърпение чакам продължението!
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #4
        От: Лондон - България - Лондон

        Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
        Много интересно и увлекателно!

        С нетърпение чакам продължението!
        +1
        0887 246718

        Коментар


        • #5
          От: Лондон - България - Лондон

          Браво, мерси за споделянето чакам продължението с нетърпение

          Коментар


          • #6
            От: Лондон - България - Лондон

            Благодаря.

            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
            Ех че готино! Умирам за такива пътувания. Няма замъци и забележителности, няма музеи, няма запазен хотел един месец предварително еди къде си... Само ти, мотора и пътя... Кеф...
            Да, реално това беше идеята - просто да избягам за около месец. някъде, като имам само посока.


            Между другото реших да остана още няколко дена в България и ще намина от понеделник за 2-3 дена на оффроад събора в Приморско. Стига да го намеря разбира се



            Та, да продължим:

            13 Август 2014
            Сега забелязах на снимките, които съм качил във Фейсбук, че локацията на бензиностанцията е около Niefern, Baden-Wurttemberg, Germany.
            Снимките са с лошо качество, защото са от телефона. Нямаше как да вадя всеки път апарата, около 2 кг. и особено в дъжда. Малко неудобен ми е за туризъм.
            Явно ще трябва да се взима някакъв малък твърд обектив, или просто по-малко апаратче за разходки.

            Ето вечерта, точно като пристигнах там на 12.08:




            И сутринта с кафенцето на 13.08 точно преди да тръгна:




            Тръгнах към Виена.
            Историята с Виена е интересна.
            Първоначално не мислех да се отбивам там.
            Публикувах албума със пътуването, снимките и примерна карта във фейсбук и започнах да го обновявам "на живо".
            И един приятел се свърза с мен, с който не бяхме се виждали от 13-14 години.
            Предложи ми да го посетя и да остана там за една вечер.
            Аз не отказах.
            Така че никога не знаеш кой и къде може да се появи и да помогне

            Но да се върнем на пътя.
            Започна да вали. И тировете допълнително вдигаха още вода като се движеха.
            Естествено аз нямах дъждобран. Почти забравих да си взема обувки, както остава за нещо повече
            И по едно време ми светна лампата за маслото насред нищото.
            Добре че си носих малко масло, ей така за всеки случай.
            Спрях на аварийната лента, и долях около 0.5 литра.
            Бях минал около 2000 мили откакто бях взел мотора и за пръв път доливах.
            Мисля, че е нормално да си гори масло, след като е стара машина.

            От този ден нямам почти никакви снимки, само една две с телефона.
            11 часа дъжд на магистралата до Виена и просто нямах никакво настроение да снимам.

            Между Щутгарт и Мюнхен:




            И тук вече наближавам Австрия, около Irschenberg, Germany:



            Около 9:30 вечерта пристигна във Виена. Толкова мокър, че отвсякъде течеше вода.
            Чухме се по телефона и се отправих към центъра на Виена:


            Намерихме се.
            Пак разбрах колко хубаво човек може да се чувства на топло, след гореща баня
            Хапнахме пийнахме и заспах веднага.



            ***
            Между другото, ако някой от вас познава надежден майстор из България, който да може да ми помогне - искам да си сменя маслото преди да тръгна от тук + маслен филтър ще съм много благодарен.
            ***

            Следва...
            .

            Коментар


            • #7
              От: Лондон - България - Лондон

              И снимките добри както винаги и писането ги допълва успешно! Като искаш обектив за пътуване, погледни 40/2.8. Не могат да го нахвалят по форумите. Естествено ако не търсиш нещо светло и широко, но там парите и обема са други .
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Лондон - България - Лондон

                То хубаво да го смениш,ама за къде по точно говориш,когато казваш ТУК!!

                Можеш да ползваш за по лесно и телефона в подписа!
                Иво (таксито) Андреев
                0988 91 80 50
                Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                Коментар


                • #9
                  От: Лондон - България - Лондон

                  Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                  То хубаво да го смениш,ама за къде по точно говориш,когато казваш ТУК!!
                  ***
                  Тук е България. Все още съм в БГ и ще се отбия на събора от понеделник за 2-3 дена.
                  Трябва ми човек, който може да смени маслото и да си купя и маслен филтър, защото трябва един по-специален ключ да се развие филтъра (може би ще стане и без него ? ) и един друг инструмент, за да се премери нивото на масло на другите две места по кардана.
                  ***


                  14.08.2014, Виена - София
                  Станахме сутринта. Свеж като репичка, всичко изсъхнало и аз щастлив.
                  Отидохме до St. Stephen's Cathedral да пийнем по едно кафенце преди да тръгна.

                  Ето няколко снимки от там:




                  и пак Катедралата, снимал съм на 24мм:




                  Локалните "таксита" до катедралата:




                  И странни превозни средства:




                  Конете и техните "шапки":




                  Дойде време за тръгване.
                  Забравих да отбележа че във вчерашния ден (който беше изцяло дъждовен) разбрах, че навигацията не може да работи когато е пълна с вода. И така останах без навигация. Което се оказа не чак толкова голям минус
                  Та моя човек ме изпрати и аз тръгнах.
                  Запътих се към Унгария.

                  Ето една снимка от поредната спирка за зареждане, кафе и цигара:


                  Идеята беше да спя там, но нещо ми се видя много къса страната и реших да вляза в Сърбия.
                  На границата ми провериха само личната карта. Нищо повече. Няма застраховка, няма зелена карта, нищо.

                  Влязох в Сърбия и започнах да карам. Нямах идея къде се плащат магистралите, но бързо ми обясниха на първата бензиностанция.

                  Имаше доста ремонти по пътя, но определено ще е за добре.
                  Отделно имаше 3 путарини (ако не бъркам името), т.е. места за плащане по магистралата.
                  На мен ми взеха 1,5 +1,5 +3,5 = 6.5 евро за целия път.
                  Неприятният момент е, когато трябва да спреш мотора, да свалиш каската, да свалиш ръкавиците, да намериш дребни евро, да се разбереш със сръбския служител и да платиш.И отзад става една опашка... както сърбите въобще ама въобще не бързат...
                  Но всичко си беше наред.
                  Общо взето вече в Сърбия се чувствах много близо до България и реших този ден да е каране. И само каране.

                  Поредната спирка за познатите вече гориво, цигара и кафе:


                  И пак каране, каране...
                  Малко преди полунощ се озовах на едно странно и интересно място.
                  Това беше последното ми спиране за зареждане в Сърбия - една леко сумрачна синя бензиностанция до Пирот. Мисля, че е това: Gas Station "Blue Petrol and LPG" ,E80 1.12 Highway Nish-Pirot-Sofija

                  Много хора, бензинджията веднага ми предложи дори винетка за мотора за България (аз бях толкова уморен, че дори не зацепих, че в БГ няма винетки за мотор)
                  Влизаш вътре в помещението на бензиностанцията и все едно се пренасяш в 80-те години - вътре се пуши навсякъде по масите, едни много много стари сепарета, които са били кремави навремето, едни лелки с парцали минават насам натам. И много хора в полунощ, всеки тръгнал нанякъде.

                  Починах малко там и тръгнах.
                  На гранцита пак ми поискаха само личната карта и ми казаха да се махам
                  Може би защото вече изглеждах адски уморен.
                  Влязох в България и от другата страна на границата имаше около 7 километра опашка от коли. Може би над 1000. В полунощ. Интересно, че голяма част от тях бяха с D регистрация. Може би тези "гастербайтери" които се прибират от Турция.
                  Успях да се добера до София. Успях да се уредя да спя на легло, дори с баня

                  Толкова бях уморен, че изпуснах мотора докато паркирах.
                  Опитах се да го вдигна но неправилно и... кръста още ме боли, дори сега като пиша.
                  Но ще мине.


                  Километраж във Виена: 88035
                  Километраж в София: 88661
                  Разстояние за деня: 1002 км, около 14 часа каране
                  Разход на гориво до тук около 5л /100 км

                  Лондон - София 1846 мили, около 2955 км.


                  Между другото почти навсякъде плащах с дебитна карта и нямах никакъв проблем, дори по тези странни малки бензиностанции във Франция (където се обслужваш сам, пъхаш си картата, пин кода, след това я махаш, зареждаш и тогава то ти взима колкото си заредил)


                  Следва продължение...
                  .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лондон - България - Лондон

                    Бензиностанцията е много интересна,като от стар сръбски филм.Като се прибирах от Монако пихме кафе,и пак през късните часове,пак имаше хора ,всеки някъде отива мисли си своите работи,абе интересно е такова пътуване!Тогава го изпробвах!
                    Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лондон - България - Лондон

                      Браво, супер пътуване си спретнал.
                      Благородно завиждам на възможността човек да си пътува един месец на воля с мотора. Ще ми се и на мен.
                      А тази сръбска бензиностанция на снимката ми е позната и аз спирах там, когато пътувах към България с мотора.
                      Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лондон - България - Лондон

                        Браво за пътеписа, аз така и не успях да се накарам да спирам за снимки по пътя. Явно съм голям егоист. Иначе филма го гледах на живо преди месец :-) София - Нюкасъл през тунела за три дена :-) без план, без резервации, без багаж. Три дена само каране по 12-14 часа, като последната отсечка (Щутгарт - Нюкасъл ) беше 1400 км и 20 часа на мотора . Просто нямах време защото бях на работа в понеделник. Завиждам ти за 30 дена отпуска и времето което си имал
                        Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                        Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                        Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лондон - България - Лондон

                          Още не е свършило

                          Благодаря за коментарите.

                          Сега на гости на Митьо Питона и Павлин в Берлин. Ще има и още доста снимки, но като се прибера.

                          Поздрави,
                          Калин
                          .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лондон - България - Лондон

                            Да продължа малко с писането.

                            След като се прибрах в България останах при приятели в София.
                            В петък се обадих на познати и се оказа че има Мото събор в Павел Баня.
                            Та запалих Хелга в петък късния следобяд и поех за Павел Баня.
                            Естествено пак ме валя, стигнах в късната вечер.
                            Направих грешката да мина по магистралата - много неприятно е станало пътуването и качеството на асфалта доста е западнало.

                            Откарах два дена в Павел Баня на събора. Малък събор. Нови контакти. Пиене. Позната история
                            И там валя
                            Само тази снимка имам от там:


                            В неделя по обяд поех към Дряново и минах през връх Шипка. Както винаги валеше. Направо си мисля, че дъжда си го носех с мен от Лондон:


                            Та за какво отивах в Дряново?
                            Кандидатствах за Бодиграфия и ме одобриха за участие.
                            Това е фотографски пленер, който се провежда веднъж в годината.
                            Хотел в Дряново.
                            25 фотографа от няколко страни
                            6 професионални моделки
                            И седмица в която ходиш да снимаш голи модели по разни изоставени училища, водопади, фабрики и където още се уговорите наоколо.

                            Седмицата в Дряново мина неусетно и много бързо.
                            Събитието беше на много високо ниво - научих страшно много, видях много нови неща, създадох доста нови приятели и контакти.
                            Много се радвам, че одобриха 3 мои кадъра за изложбата която беше във Велико Търново, сега е на Фотоваканция в Приморско и другия месец ако не се лъжа ще е в София.

                            Ето един мой кадър, в който няма толкова голота и може да се публикува тук (от изложбата) :


                            Бодиграфия свърши на 22 Август. Оказа се че наблизо се провежда Мото рок фест във Велико Търново.
                            Имах палатка, имах мотор, значи отивам

                            Намерих къде се намира. Оказа се много голям събор и страшно много хора.
                            Както и голям проблем да си намериш място къде да си разпънеш палатката - всеки си запазил някое местенце.
                            Не е лошо местенце и събор, като изключим факта че имаше хора, които си форсираха моторите до сутринта и това леко смущаваше опитите ми да заспя
                            Но издържах една вечер.

                            Ето малко снимки от събора:



                            Имаше и доста малки мотористи:




                            Добре организирано стънт шоу:




                            и още от шоуто:



                            Мястото, където ме приютиха едни мотористи от Монтана и Берковица (носеха тениски "Резил", ако има тук такива от групата - благодаря)



                            Още от стънт шоуто:



                            и още малки мотористи:



                            Доста народ, всичко беше пълно:




                            И всякакви превозни средства:




                            BMW K100 с газова уредба:



                            В памет на...




                            Отново стънт шоу:




                            И постоянно пристигаха нови хора:




                            И стънт шоуто продължаваше:




                            И още от шоуто:



                            Стънт шоу:




                            И отново. Започна да вали по малко:















                            Aprilia Caponord x2:




                            И рок концерт около полунощ в планината:



                            След това се прибрах в Казанлък за около седмица.
                            Ходих да си правя нов паспорт, да се видя с малко познати и поне няколко дена да почина.
                            Честно казано мислях да намина на оффроад събора и на Фотоваканция в Приморско, но трябваше да стоя още една седмица в България, което щеше да удължи моето пътуване доста.

                            Следва продължение...

                            П.С. Може да отворите снимките с десен бутон в нов прозорец - по-големи са.
                            Последно редактирано от darkrose; 12-09-14, 01:05.
                            .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лондон - България - Лондон

                              Да продължа малко.

                              След като прецених, че времето няма да ми стигне за още една седмица в БГ реших да тръгна обратно.
                              31 Август бях в София. Останах при приятели вечерта и на другия ден реших да тръгна обратно.

                              1 Септември 2014
                              Километраж от София: 89 511
                              Тръгване: 10:12 сутринта

                              На места съм си водил бележки, на места съм забравил. Определено следващия път ще бъда по-детайлен и ще записвам повече неща.

                              Реших този път да изляза от България през Румъния и по-точно през Дунав мост 2.
                              Излязох от София по Ломско шосе и тръгнах към Видин.
                              Стигнах полека лека до Видин и продължих за моста. Трябваше да заредя някъде. Няколко километра преди моста минах покрай една бензиностанция и си мислех, че ще има още някоя докато напусна България, но се бях объркал.
                              И затова точно преди моста направих обратен завой и хайде обратно. Заредих и потеглих.
                              Минах по моста.
                              На граничния пункт от Румънска страна ми провериха отново само 9 годишната лична карта без нищо друго да искат.
                              Беше 14:39 следобед вече.
                              Започнах да си карам през Румъния. Пътя си беше ок, нов асфалт на много места, но много селца и ограничения. Спазвах си ги всичките, защото нямах излишни пари за глоби.
                              Заредих на две три места в Румъния и честно казано малко съмнителни ми се видяха някои от бензиностанциите. Отказваха да говорят английски. И на едната бензиностанция май ме метнаха малко със сметката.
                              Но, така се случило.
                              Между другото плащах навсякъде с VISA debit и нямах никъде проблеми в цяла Европа.

                              Това е някъде по Дунава от Румънска страна. Доста красиво и пътя беше добър:



                              и тук пак на същото място, но поглед към другата посока. Ако не се лъжа това би трябвало да е "Железни врата".
                              Опитах се да снимам там като бях до това съоръжение, но беше забранено, имаше и полиция и на жеста за апарат, просто казаха че е забранено.




                              Малко по-нататък по същият път:





                              Започна да се стъмва, а аз все още бях в Румъния, някъде по една магистрала:




                              Доста бавна средна скорост. заради населените места. Не ми се оставаше там затова просто продължих.
                              Стигнах до Унгарската граница по тъмно - някъде след 9 вечерта.
                              Прередих се доколкото можах и започнах да чакам.
                              Минах границата без никакви особени проблеми, провериха ми пак само личната карта.

                              Тук снимката е точно на границата, като минах:




                              Продължих още да карам като се оглеждах някъде където да мога да спя.
                              Видях доста голяма бензиностанция и спрях там. Заредих, взех си кафе, вода и попитах дали мога да остана за през нощта там и да си разпъна палатка.
                              Момчето, което работеше там се оказа доста отзивчиво. Говореше английски добре и ми показа къде мога да си разпъна палатката за през нощта - на една тревиста площ отстрани до паркинга.
                              Беше 22: 34 вече и бях доста уморен.
                              Разпънах палатката, починах малко и след няколко цигари просто легнах да спя:


                              Извинявам се, че някой от снимките са с доста ниско качестево, но на много места снимах с телефона - просто на места не беше удобно с голямата камера поради ред причини.

                              2 Септември
                              Станах сутринта, всичко беше ок.
                              Пооправих се и реших да тръгвам.
                              Будапеща беше на 150 км и щеше да е жалко да не я посетя, поне за час, два.
                              Въртях се, въртях се из центъра и намерих къде да спра под един прозоред на тротоара.
                              Естествено веднага се показа един човек и каза, че не мога да оставям мотора там.
                              След известни преговори се разбрахме да го оставя там само за час, за да направя една обиколка наоколо.
                              Оказа се доста красив град, и ще му отделя време някой друг път по-обстойно.


                              Това е една пекарна в центъра на Будапеща:




                              Пак центъра там:




                              Доста е красиво там покрай реката:




                              И един от мостовете:



                              Помотах се малко насам натам и реших да тръгвам. За днес трябваше да стигна до Виена. Случайно се оказа, че една позната живее там в центъра, пък и беше горе долу по път, затова защо не.
                              По пътя за Виена естествено заваля пак, но това вече просто не ми правеше впечатление.
                              Стигнах там по някое време следобяда и паркирах някъде там из уличките в центъра.
                              Навсякъде из Европа май може да си спираш мотора където си поискаш, стига да не е на забранена площ, и разбира се да не пречиш на движението.
                              Е, не и в Лондон, тук просто така са измислили нещата, че дори и с мотор да плащаш на много места. Но това е друга тема.

                              Общо взето нямаше какво много да се прави, защото валеше почти от сутринта и това ми уби настроението да обикалям из града.
                              Така че просто го писах дъждовен и почивен до края на деня.


                              3 Септември 2014
                              Станах по някое време, опаковах се и реших да потеглям от Виена.
                              Целта за деня беше на север, 700 км до Берлин, през Чехия.

                              Това е от сутринта във Виена, уличката където бях оставил мотора:






                              Не съм правил други снимки там, просто бързах да потегля, защото трябваше да направя Австрия - Чехия - Германия до Берлин за един ден по път, който не знам и карам за пръв път.
                              Всичко се оказа ок.

                              Тук там по пътя си валеше, но аз вече приемах наличието на дъжд като наличието на въздуха, а и Хелга не се притесняваше

                              Това е някъде из Чехия, която се оказа доста красива, или поне от там откъдето минах:



                              А тук е пак Чехия, но почти до Германската граница.
                              Карах си и като видях това място реших да спра. На моста.
                              За цигарка и естествено да направя някоя снимка:



                              Направих две три снимки и започнах да си свивам цигарка (пуша тютюн).
                              И разбрах какво се случва като фотограф остане за 3-4 мин на такова място
                              Дойде полиция. На заден ход. Отнякъде.
                              Бяха любезни и ме питаха всички наред ли е и т.н. Било забранено да се спира там. Възможно е.
                              Казаха ми ако снимам да снимам и да тръгвам:


                              И не тръгнаха докато и аз не тръгнах
                              Качих се и продължих.
                              Влязох в Германия.
                              Имах уговорка да се видя с Митьо Питона и да ме приюти за ден два в Берлин.

                              Пристигнах почти в 18:00. Митьо ме чакаше малко преди това с Пустинния кораб (мотора му), за да може да се водим.
                              Тук искам да благодаря много на Митьо Питона за оказаното съдействие, помощ, легло, баня и храна
                              Също така и на Павлин, негов приятел там, който също е участник тук във форума.
                              Много точни хора ! Как ме изтърпяха два дена не знам

                              Седнахме с Митьо на кафенце да изчакаме Павлин и се почуствах много добре - да имаш някоя луда глава наоколо която да те разбира защо искаш да обикаляш сам по странни държави без особен план - безценно

                              Ето ги и тях:



                              а тук сме тримата:



                              а ето и къде нощува Хелга, до Пустинния кораб:



                              Напазарувахме, прибрахеме се, сготвихме, и разбрах че като се изкъпеш и изпереш ставаш друг човек
                              Това беше за този ден.

                              Следва...
                              .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X