Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лондон - България - Лондон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лондон - България - Лондон

    Чудесен пътепис !!! Би ли ми казал марка и модел на фотоапарата и палатката . Благодаря .

    Коментар


    • #17
      От: Лондон - България - Лондон

      Първоначално публикуван от pepito Преглед на мнение
      Чудесен пътепис !!! Би ли ми казал марка и модел на фотоапарата и палатката . Благодаря .
      Благодаря
      Имам още малко да дописвам, но след някой друг ден.

      Апаратът е Canon 6D, обективът който взех на това пътуване е Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM.
      Палатката е Karrimor Xlite 2 - 2 местна, но но за двама ще е малко тясна с багажа. Иначе е компактна.
      .

      Коментар


      • #18
        От: Лондон - България - Лондон

        Браво, чудесен пътепис, много готино е станало. Всичко много увлекателно написано, снимките много добре допълват преживяното. Чувството да си на път е страхотно, особено с моторетката съм сигурен че е неописуемо, наистина добре оползотворена отпуска . Прочетох го на един дъх от самото начало. Ако не е тайна сподели дрехите които си ползвал за пътуването - яке, панталони в това дъждовно време с нещо по-специално ли си карал?

        Поздрави!
        LZ1NIM/P
        B pos

        Коментар


        • #19
          От: Лондон - България - Лондон

          Първоначално публикуван от NiksZh Преглед на мнение
          Браво, чудесен пътепис, много готино е станало. Всичко много увлекателно написано, снимките много добре допълват преживяното. Чувството да си на път е страхотно, особено с моторетката съм сигурен че е неописуемо, наистина добре оползотворена отпуска . Прочетох го на един дъх от самото начало. Ако не е тайна сподели дрехите които си ползвал за пътуването - яке, панталони в това дъждовно време с нещо по-специално ли си карал?

          Поздрави!
          Благодаря.
          Има още малко за довършване, но ще гледам да намеря малко време следващата седмица.
          Ами за дрехите... честно казано нямаше особена подготовка: Черното яке на снимките е промазана материя и текстил, най-обикновено.
          Едно кафяво кожено дебело яко - нормално без протектори.
          Кожен дебел панталон, без протектори.
          Кожени туристически бутуши.
          Повечето време така си ме валя дъжда с тези дрехи - един приятел ми подари дъждобран (долнище и горнище) на връщане, но ги позлвах много рядко.
          Общо взето никаква сериозна подготовка - дори не знаех от къде ще мина и коя ще е следващата държава, решавах по време на пътя.

          Важно е желанието. И да намираш горещ душ

          Поздрави,
          Калин
          .

          Коментар


          • #20
            От: Лондон - България - Лондон

            Да продължа малко.
            На другия ден станахме много рано.
            Оказа се че в Германия хората не си губят много много времето и стават рано за работа.

            Моите домакини ме убедиха, че е хубаво да си сменя маслото на мотора и ми бяха намерили магазин за маслото и масления филтър, както и запазили час за мен в сервиз, за да ми го сменят.
            Ескортираха ме до центъра, купихме масло и филтър, намерихме сервизът и отидоха да си вършат работата като мен ме оставиха на произвола на съдбата
            Разбрах се с хората от сервизът, обещаха на развален англисйки да намеря мотора като се върна, оставих Хелга и отидох да обикалям.

            Честно казано от всички градове в Европа Берлин ми хареса най-много. Много чисто, всичко подредено и доста за обикаляне. Беше един много слънчев и горещ ден. Целия ден.
            Имах около два часа да обикалям преди да си взема моторът.
            Сервизът беше много близко до Райстага и аз имаше какво да правя.

            Ето тук се погрижиха за Хелга:


            Това е от сутринта, Victory Column (Колоната на победителите? ) Извинявам се, ако не ги пиша правилно забележителностите на БГ:


            Това е едно магазинче за закуски. Определено Германиците имат хубави закуски


            Райхстага:



            И пак там:



            Бранденбургската врата:



            Часто от хората наоколо:



            Много туристи, много нещо. И аз като тях, обикалям, снимам, питам...



            Пак там:



            И пак там:




            Тук намерих и някой да ми позира



            Една от правителствените сгради. Зад нея намерих няколко паркирани мотора и напълно естествено оставих Хелга между тях да им прави компания :



            Това са някои от сградите около Райхстага:



            Това мисля, че беше задната част на Райхстага:



            Това място го открих случайно, докато се мотах по страничните улички в центъра. Ако не се лъжа е нещо като трезор и отчита колко данъци са събрани досега, или нещо подобно:
            Имаше един гид обясняващ нещо точно в този момент, но си говореше на немски... :



            Някъде из централните малки улички на Берлин:



            Postdamer Platz:



            Това е пак там но съм с гръб към площада и това което се вижда е един магазин за сладолед. Ако ходите в Берлин - посетете магазина за сладолед. Огромни порции и много вкусен



            Sony Center:



            Това е пак там, само че от вътрешната страна:



            Оказа се, че има изложбда послучай 25 години от падането на Берлинската стена:



            Пак там на изложбата:



            Това е била първоначалната стена:




            А това е известният Check point Charlie:



            Вечерта се прибрах, видяхме се с Питона и Павлин. Хапване, малко пийване и по леглата.
            Много добри домакини. С удоволствие бих им досаждал пак


            На следващия ден, 5 септември реших че достатъчно време съм бил в Берлин и тръгнах пак на запад.
            Оказа се, че имам приятел живееш в Белгия. Видял във фейсбук, че пътувам и ме покани за една вечер да му гостувам.
            Хубава причина да посетя Белгия и защо не

            Почти 800 км, разбира се отново по пътища които не съм минавал никога и без навигация.
            Да си призная малко послъгвах, защото имах Google maps на телефона и от време на време като зареждах гледах да не съм се изгубил много. Но пътуването е лесно, като знаеш големите градове, просто си следиш табелите по магистралите.
            Аз със Хелга с моите скромни 120-130 км в час бяхме като пенсионери по германските магистрали, но пък си беше весело
            Пътя за Брюксел минаваше през Холандия за малко и беше интересно.
            Странното за мен беше, че като влязох в Белгия и доста дълго време нямаше бензиностанция. Чак преди Брюксел имаше една голяма и добре, че я имаше.

            Тук точно пристигнах вече при моят приятел и с огромно удоволствие съм разхвърлял почти всичко:



            Душ, храна и нов човек, готов за обикаляне из района.


            След това (по препоръка от приятел) предложих да отидем до Leuven. Това е малко градче, близко до Брюксел. Доста живописно, красиво и пълно с млади хора. Причината е, че има университет (или може би повече от един ? )
            Много хубава атмосфера. Ето малко снимки от там:





            Това е кметството, ако не се лъжа:



            Някъде из центъра на градчето:



            Тук имаше нещо като малко площадче:



            Уличките през нощта:



            И пак там някъде:


            Определно ще отида пак до това градче, твърде много интересни малки улички, архитектура, кафенца и хора.


            След това отидохме до Брюксел за да видим Atomium.
            Аз не знах нищо за него, но доста се впечатлих.
            Ето една снимка от там:



            Оказа се, че има някакво музикално представление на центъра на Брюксел:


            Нещо като музика и различни светлини танцуващи по сградите наоколо. Е, и много шатри с бира


            Тук направих и портретът на двамата полицаи, които се съгласиха да ми позират:



            След това обикаляхме малко наоколо, но твърде много народ, твърде много магазинчета, врява и туристи
            Едно магазинче за сладки изкушения, храни, бонбони и други вредни неща:



            Пак там:



            Това пък е от съседното магазинче и те да не останат назад



            Вече бях доста уморен и просто предложих да се прибираме, защото стана късно а и бях пътувал целия ден.
            (снимките са доста големи, може да ги видите с десен бутон на мишката -> отвори в нов прозорец)

            Следва продължение...
            .

            Коментар


            • #21
              От: Лондон - България - Лондон

              Браво, както винаги! Май ще ставам пак моторджия.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #22
                От: Лондон - България - Лондон

                Първоначално публикуван от darkrose Преглед на мнение
                ................ Нямаше как да вадя всеки път апарата, около 2 кг. и особено в дъжда. Малко неудобен ми е за туризъм.

                ...
                А всъщност какъв е двукилограмовия апарат ? Снимките са впечатлителни

                Коментар


                • #23
                  От: Лондон - България - Лондон

                  Първоначално публикуван от Sotislav Преглед на мнение
                  А всъщност какъв е двукилограмовия апарат ? Снимките са впечатлителни
                  Виж пост №17.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лондон - България - Лондон

                    На 6-ти септември сутринта тръгнах отново.
                    Целта беше на север - Амстердам.
                    Всичко нормално. Пътувах си без проблеми.
                    Влязох си в Амстердам. Естествено се загубих малко, но с помощта на Гугъл всичко си дойде на мястото. Намерих си място в центъра, където да си оставя мотора и се гмурнах из уличките наоколо с удоволствие.
                    Амстердам е много интересен град. Много улички навсякъде. И определено си иска повече от 1-2 дена, за да го разгледаш обстойно. Аз прекарах там няколко часа.
                    Хареса ми и бих се върнал пак там, особено вечер.

                    Ето малко снимки от уличките и каналите в Амстердам:



                    Определено много колела и всеки хвърчи насам натам:


                    Хубави цветни кафенце навсякъде. Чисто. И много туристи:




                    Много канали, наистина много и запазена стара архитектура:




                    И лодки, навсякъде:




                    И отново колела във всички посоки:



                    Поредния канал и хубава гледка:




                    Красиво си е:




                    Hermitage, Amsterdam:





                    Отново каналите:




                    Кафенца, туристи от всички краища на света и усмивки:




                    И всеизвестните Coffee Shop, където хората не пият кафе




                    Всякакви превозни средства из реката:




                    Част от магията на Амстердам:




                    И разбира се селфита:




                    И пак туристи:



                    И модата с катинарчетата:



                    Постоях, обиколих доста наоколо и по едно време просто ми беше достатъчно. И уморено от толкова вървене.
                    Не бях предвиждал да остана, а и бързах да се прибера. Беше около 14:00 следобяд и реших, че е добра идея да хвана някакъв ферибот до Англия. Не бях пътувал с ферибот досега и защо не.
                    Видя, че има ферибот от Дънкирк (Dunkerque) до Dover в 20:00 и реших, че мога да се пробвам да го хвана.

                    Следва продължение...
                    Последно редактирано от darkrose; 16-11-14, 18:03.
                    .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лондон - България - Лондон

                      Разкошни снимки, Калинка! Майстор си! Поклон!
                      Ако беше останал до обяд поне щях да те заведа да разгледаш замъка Chambord

                      https://www.google.fr/search?q=chate...ed=0CAcQ_AUoAg

                      само на 20-ина км от мене е .......

                      ПП - Цяла вечер Калинката ми се извиняваше /предварително/, че много хърка, поради което упорито отказа да спи в стаята, а остана в кухнята на едно импровизирано, невиждано дотогава легло . През нощта ставах няколко пъти - я до хладилника, я до ве-цето, обаче нито веднъж не чух някой да хърка откъм кухнята.
                      Калинка, всичко е ток и жици брат, нема лабаво!
                      Последно редактирано от мишоци; 16-11-14, 19:27.
                      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                      Само DIESEL !!!

                      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лондон - България - Лондон

                        Браво! Уникално! Напълни ми душата! Чакаме продължение...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лондон - България - Лондон

                          Браво,....страхотен пътепис,а снимките са уникални.....съжалявам,че не можа да минеш през Италия да се видим.....живот и здраве и това ще стане!Между другото на Търновският събор бях там,как не сме се засекли....незнам...!Поздрави

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лондон - България - Лондон

                            Чудесен пътепис великолепни резки фотоси БЛАГОДАРЯ.
                            Мъжете не порастват само сменят ИГРАЧКИТЕ.
                            HONDA VARADERO 1000

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лондон - България - Лондон

                              Благодаря ви

                              Извинявамсе, че нямах време да го довърша.

                              ...Та стигнах до Дънкирк (Dunkerque) в последния момент. Естествено нямах билет. Отидох и си купих. Мисля, че беше около 30 евро. И подкарах към ферибота.
                              Подредиха ни, мотоциклетите в отделна колонка. То бях само аз де. По едно време дойде и още едно момче с BMW F650. Идваше ако не се лъжа от Германия, някъде обикалял.
                              Това ми беше първото пътуване с ферибот въобще и всичко беше ново и интересно.


                              Тук чакаме да ни пуснат да се качваме:




                              Показаха ни къде трябва да отидем, казаха ни че има въжета и да си вържем моторите. Добре че имаше кой да помогне




                              Фериботът отвътре:




                              Друг ферибот, сниман от палубата:




                              Подготовката за тръгване:




                              Е това не знам какво е, но ми беше интересно:




                              Спасителни лодки. Не се наложи да ги ползваме




                              Палубата на ферибота:




                              И пак някъде по палубата:




                              Потегляме към Англия:




                              И залезът:



                              Общо взето едно спокойно пътуване няколко часа до Dover.

                              След това просто се прибрах, от там до нас са 85 мили.

                              Та равносметката от това пътуване е, че е много хубаво да се пътува.
                              Ако имам работа, която да ми позволява да пътувам и снимам.... мечти мечти

                              Около 8000 км.
                              Разход на мотора около 5,1 - 5,2/100
                              Никакви проблеми с мотора.
                              Много нови места, приятели и познати.
                              Ще видим другото лято как ще са нещата, и накъде ще задуха вятъра


                              Поздрави,
                              Калин
                              Последно редактирано от damon; 01-02-15, 09:56.
                              .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Лондон - България - Лондон

                                Чудесен пътепис : Very_drunk:
                                По добре късно от колкото никога .
                                Нула89781нула019

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X