Обява

Свий
Няма добавени обяви.

:::споделете мнение::: Yamaha TX660Х (2005) vs WR450 (2006)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • :::споделете мнение::: Yamaha TX660Х (2005) vs WR450 (2006)

    Здравейте,
    Бихте ли споделили мнение за тези две машинки? Идеята е за fun bike от градски тип, с който да може да се придвижваш на кратки разстояния (5-15км), но същевременно да можеш да се забавляваш задна гума, предна гума и т.н. С др думи няма да се кара извън града, нито планинско, а предимно на асфалт. Ще съм благодарен на повече мнения и сравнения, относно управление, тежест, баланс, спирачки, окачване, комфорт, вибрации, но най-вече поддръжката (какво, кога, колко).
    Благодаря предварително!

    ПП. Ето два интересни конкретни варианта:

    WR450F (2006) http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...4&slink=7a1ugg

    XT660Х (2005) http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...9&slink=791de8
    Последно редактирано от Helik; 20-08-14, 00:04.

  • #2
    От: :::споделете мнение::: Yamaha TX660T (2205) vs WR450 (2006)

    1-относно управление, тежест, баланс, спирачки, окачване wr450 е по добър.
    За комфорт и вибрации х660.
    Но какво те бърка дали е комфортно и има ли вибрации, като ще го караш мах-50км да речем?
    За "каскади" така да го наречем 100% ВР450 е по добрия.
    Обслужването е горе долу еднакво, но на 450-та е на по-чести интервали.
    Ако си се спрял на точно тези два модела вр450 най отговаря на изискванията ти.А и между двата мотора, като поведение,характер нямат нищо общо!
    KTM 640 LC4 Prestige Supermoto;YAMAHA WR450F/08

    Коментар


    • #3
      От: :::споделете мнение::: Yamaha TX660Х (2005) vs WR450 (2006)

      Колеги,
      Да препоръчате някой разбиращ за една консултация (разбира се платена) относно мотора (WR450F) в Пловдив?

      Коментар


      • #4
        От: :::споделете мнение::: Yamaha TX660Х (2005) vs WR450 (2006)

        Първоначално публикуван от icemaan Преглед на мнение
        Идеята е за fun bike от градски тип, с който да може да се придвижваш на кратки разстояния (5-15км), но същевременно да можеш да се забавляваш задна гума, предна гума и т.н. С др думи няма да се кара извън града, нито планинско...
        Колега, не знам ама тук май ще удариш на камък... С две думи ти трябва мотор дето да си показваш магарията на сред градкото движение. Не че няма и други дето го практикуват, ама като цяло във форума не се адмирира подобно поведение.

        Коментар


        • #5
          От: :::споделете мнение::: Yamaha TX660Х (2005) vs WR450 (2006)

          Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
          Колега, не знам ама тук май ще удариш на камък... С две думи ти трябва мотор дето да си показваш магарията на сред градкото движение. Не че няма и други дето го практикуват, ама като цяло във форума не се адмирира подобно поведение.
          Здравей колега,
          Явно не съм се изразил достатъчно ясно, а именно... Ще карам мотора по асфалт (100% от времето), а не в гората. Затова е и етикета "мотор от градски тип"! Далеч съм от мисълта да "кантаря" между колите в градския трафик. От друга страна в София има много участъци/улици/отсечки/паркинги, които са с отлична асфалтова настилка, без трафик от МПС или хора и където можеш да практикуваш без да застрашаваш някого (пример: нощем паркингите на всички хипермаркети, като Метро, Кауфланд, Била и др). Но това е за после!!!

          Сега ме интересува, дали някой може да удари едно рамо за оценка състоянието на моторетката в Пловдив.

          Коментар


          • #6
            От: :::споделете мнение::: Yamaha TX660Х (2005) vs WR450 (2006)

            Далече съм от Пловдив за да ти помогна. Но мога да ти предложа много по добър мотор от този за малко повечее пари.Ктм 640 2006 този от аватара ми.С изключително много подобрения.
            KTM 640 LC4 Prestige Supermoto;YAMAHA WR450F/08

            Коментар


            • #7
              Re: От: :::споделете мнение::: Yamaha TX660T (2205) vs WR450 (2006)

              Първоначално публикуван от Тиhомир Преглед на мнение
              Обслужването е горе долу еднакво, но на 450-та е на по-чести интервали.
              За обслужването не е точно така.... ВР-а си е ендуро и си иска обслужване като на такова - смяна на масло и филтри на моточасове, пране и омасляване на въздушния филтър(ако го караш само в града няма да е толкова често), проверка на клапаните от време на време. ХТ-то си е като шосеен мотор - масло веднъж в годината и това е.
              Най-лесно може да разабереш за разликата в подръжката като си свалиш мануалите и за двата мотора и да видиш раздел - Periodic Maintenance

              Коментар


              • #8
                От: :::споделете мнение::: Yamaha TX660Х (2005) vs WR450 (2006)

                Най-голямата разлика е , че единия е японски , а другия италиански , за возене ХТ-то си е по-добре , за спорт ВР-а.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: :::споделете мнение::: Yamaha TX660Х (2005) vs WR450 (2006)

                  Да, идеята за Owner Manual-ите е добра.
                  Ето един линк за всички Yamaha WR (1993-2013):
                  http://mybikemanuals.com/yamaha/yama...wners-manuals/
                  С две думи на на WR450F на всеки 1000км се преглежда всичко...в някои случаи даже и на 500км.

                  Колеги, толкова ли няма някой от Пловдив да помогне в прегледа на машината?
                  Последно редактирано от icemaan; 21-08-14, 14:19.

                  Коментар


                  • #10
                    От: :::споделете мнение::: Yamaha TX660Х (2005) vs WR450 (2006)

                    А тоя вр не трябва ли да е с алуминиева рама 2006,според мен е преди 2005 год,или 2005.някой дето повече разбира от ямахи да се изкаже.
                    Извинявам се явно уз почват 2006 с алуминива рама,вр по късно сега видях в гоогъл.

                    Коментар


                    • #11
                      От: :::споделете мнение::: Yamaha TX660Х (2005) vs WR450 (2006)

                      Първоначално публикуван от icemaan Преглед на мнение
                      С две думи на на WR450F на всеки 1000км се преглежда всичко...в някои случаи даже и на 500км.
                      Ако е истнина, кой по дяволите ще си причини доброволно това?
                      Едно време с запорожеца бях така.
                      Една седмица експлоатация и минимум един ден от уикенда под него.

                      Скакалеца ми сега прави 40000... Дали не е късно вече да видя кво се разбира под "профилактика"?
                      [emoji2]
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #12
                        :::споделете мнение::: Yamaha TX660Х (2005) vs WR450 (2006)

                        Такаааа колкото и да съм фен на японските машини, трябва да призная .... има още един вариант, за който колегата Тиhомир ми подсказа, а именно отбора на "оранжевите" или KTM 690 SMC. И то не за друго, а защото имат добра сервизна, база, частите идват бързо, а и обслужването не е така често, както WR (или Honda CRF).

                        Та какво е вашето мнение за КТМ 690 SMC (2006-200?

                        ПП. Янис,
                        И аз така разбрах, че алуминиевата рамка при WR-a излиза от 2007г.

                        Коментар


                        • #13
                          От: :::споделете мнение::: Yamaha TX660Х (2005) vs WR450 (2006)

                          Ето и моето мнение:
                          WR-а в пъти превъзхожда ХТ-то и се доближава до истинската представа за машината наречена "супермото" За годината на WR-а е близко до акъла, че продавача може да подмлади машината с две-три годинки, но това не е от голямо значение. Важно е състоянието на самия мотор и най-вече това което искаш да правиш с него и къде, и най-вече как ще го караш. Писала си за каране на кратки разстояния, чат пат за задна и предна гума, за каране по спокойни и не само софийски улички, и от време на време за "лудории" по паркингите на хипермаркетите. Е, ако това наистина е твоя стил, но тогава ХТ-то по никакъв начин не би се включило в изискванията ти. Проблема при WR-а е както си написала, късото разстояние между обслужванията, защото това при ХТ-то го няма. ХТ-то става за по-дълги преходи, защото двигателя му е по-бавно оборотен и като цяло мотора е по-удобен за път. /Аз лично след време съм решил точно с такъв мотор да сменя ДРЗ-та/ WR-а е доста неудобен за пътувания извън и около София, но пък от към мощност би ти донесъл много изненади и удоволствия. И накрая пишеш за отбора на оранжадите? Лично за мен има разлика между японските машини и КТМ-а, като за момента аз не бих заменил японските За КТМ мога да кажа че има страхотен фейслифт, но само толкова. Карал съм единствено ЛЦ4 в два от вариантите му и не съм много очарован.....Желая ти късмет
                          SUZUKI DRZ SuperMoto

                          Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: :::споделете мнение::: Yamaha TX660Х (2005) vs WR450 (2006)

                            Подкрепям за ямахата и аз,по би отговорила на очакванията ти от СМ мотор,а и за ктм-а си мисля,че си е туч за стънт изпълнения и все пак е много лъскав,аз не съм сигурен,че бил искал да испусна ктм-а от кантар на асфалта,докато вр-а няма ядове да си го подмяташ лекичко,а и някак си не са ли в доста различен ценови диапозан ктм-а и горепосочените обяви?
                            Последно редактирано от qnis; 23-08-14, 23:05.

                            Коментар


                            • #15
                              От: :::споделете мнение::: Yamaha TX660Х (2005) vs WR450 (2006)

                              Helik,
                              Благодаря за поста ти. Всичко написано от теб е вярно, само че не знам защо ми "говориш в женски род"? Хихихи...
                              Иначе ще се кара само в града (асфалт), ще служи за предвижване на малки разстояния и основно за забавление.

                              qnis
                              ,
                              Благодаря и на теб за отговора и директно за ценовия клас на моторите, всички мотори са в ценовия диапазон 5000-6000лв, с пазарлъка разликата ще се побере в 500лв. Така че, цената не е определяща. Дали ще дам 5000лв или 5500лв е все едно.

                              По-важни са други два въпроса:
                              1. Кой може да помогне с прегледан на WR в Пловдив? Толкова ли малко ентусиасти има тук? Една шепа хора ли сме? Ако трябва да взема някой от София с мен за 2-3 часа и да му платя времето, пак е оферта, ама така на сляпо не бих се хвърлил. TXT-то е на приятел от София, там нямам страхове.

                              2. Кой в София ще препоръчате за поддръжката на WR-a? Сервиз, гараж, човек... все едно само майстора да е свестен, коректен и отговорен...

                              Благодаря предварително на всички.
                              Последно редактирано от icemaan; 26-08-14, 16:25.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X