Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

    Здравейте колеги , от известно време се нуждая от влекач за платформата с бегачката и съм се спрял на Гранд Чероки . Имам автосервиз и съм повече от "на ти" със автомобили 4Х4 , но за конкретната марка и модел знам само това което виждам по състезанията при колегите от рали рейда / там има доста Черокита / . Машината ще се използва изцяло като шосеен влекач , най много да се включи 4Х4 на някое разкаляно място или зимата . Не се предвиждат никакви лифтове , по големи гуми и др. , придържам се към стоковия вариант . В разговор по телефона Дядо Владо ме насочи към двигател 5.2 , като ми нахвърли някои потенциални проблемни места, но всичко стана набързо и не запомних всичко . Молбата ми е са споделите кои възли да гледам за неизправности , как да ги проверя и изобщо каквото и да е извън стандартния оглед.
    Дядо Владо ми каза нещо за раздатката , за А-рамото , за някакви осморки при включено 4Х4 и навит докрай волан , ама не бегло си спомням за всичко това . Помагайте със съвети , че събора в Приморско наближава , а ми се ще да отида с Гранда на него . По обяви съм харесал два софийски Гранда и един Ямболски , но тъй като не мога да пусна линкове тук , ако някой има възможност да ги погледне , ще му ги пратя на лични . Благодаря предварително , почерпката от мен !
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

  • #2
    От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

    Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
    Здравейте колеги , от известно време се нуждая от влекач за платформата с бегачката и съм се спрял на Гранд Чероки . Имам автосервиз и съм повече от "на ти" със автомобили 4Х4 , но за конкретната марка и модел знам само това което виждам по състезанията при колегите от рали рейда / там има доста Черокита / . Машината ще се използва изцяло като шосеен влекач , най много да се включи 4Х4 на някое разкаляно място или зимата . Не се предвиждат никакви лифтове , по големи гуми и др. , придържам се към стоковия вариант . В разговор по телефона Дядо Владо ме насочи към двигател 5.2 , като ми нахвърли някои потенциални проблемни места, но всичко стана набързо и не запомних всичко . Молбата ми е са споделите кои възли да гледам за неизправности , как да ги проверя и изобщо каквото и да е извън стандартния оглед.
    Дядо Владо ми каза нещо за раздатката , за А-рамото , за някакви осморки при включено 4Х4 и навит докрай волан , ама не бегло си спомням за всичко това . Помагайте със съвети , че събора в Приморско наближава , а ми се ще да отида с Гранда на него . По обяви съм харесал два софийски Гранда и един Ямболски , но тъй като не мога да пусна линкове тук , ако някой има възможност да ги погледне , ще му ги пратя на лични . Благодаря предварително , почерпката от мен !
    Пращай линкове към обявите на ЛС... Освен, че ще ги огледам лично за това дето не си успял да запомниш, ако продавачите нямат нищо против (и ако има смисъл), ще ги закарам и на Дедо да ги види.

    П.П. ZJ (5,2) А-рамо няма... Нещо си се объркал, защото не вярвам Дедо да ти го е казал. А-рамо на задния мост има от следващата модификация нататък (след 99-та вкл.), ама там са 4,7 литрите на мотора...
    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 19-08-14, 18:07.

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

      Бакалов, няма ли някое Ф150 или Додж, ГМС, Шевролет камионче там? Със същата моторетка горе долу, но ще имаш доста по-истински влекач.

      Коментар


      • #4
        От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

        Това беше машината, въпреки че е 4х2.
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

          Абе има и в мобилето и даже 4х4.Ама човека пита за Гранд!Пък има и разлика в цената между двата автомобила.
          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
          0888854582
          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            Пращай линкове към обявите на ЛС... Освен, че ще ги огледам лично за това дето не си успял да запомниш, ако продавачите нямат нищо против (и ако има смисъл), ще ги закарам и на Дедо да ги види.

            П.П. ZJ (5,2) А-рамо няма... Нещо си се объркал, защото не вярвам Дедо да ти го е казал. А-рамо на задния мост има от следващата модификация нататък (след 99-та вкл.), ама там са 4,7 литрите на мотора...
            Не можах да да запомня всичко дето ми каза Деди Достатъчно е да ги огледаш подробно и да ги поразкършиш , чак до Дядо няма смисъл да ги караш . Аз знам че за тия пари няма как да са добре ама да не е поне нещо фрапиращо , другото ще си го оправя . За целта за която ми трябва външен вид и интериор не ме интересуват , но са си възможност за пазарлък ако има нещо по тях . Пращам ти линковете , не съм се обаждал на никой от тях , както решиш така направи . Единият Гранд /червеният/ прилича също на твоят , даже реших че го продаваш
            Регистрация , газова уредба и теглич - това са трите мои условия
            Последно редактирано от Бакалов; 19-08-14, 19:52.
            VEREYA MOTORSPORT TEAM

            Коментар


            • #7
              От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

              Аз продавам Гранд 5,2 с здравите скорости и е чоплен само при Дедо

              Коментар


              • #8
                От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                Аз продавам Гранд 5,2 с здравите скорости и е чоплен само при Дедо
                Пусни на лични снимки и цена
                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                  Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                  Аз продавам Гранд 5,2 с здравите скорости и е чоплен само при Дедо
                  .....не намесвай моето име в сделка с твоя "Гранд"

                  Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                  Здравейте колеги ...... В разговор по телефона Дядо Владо ме насочи към двигател 5.2 , като ми нахвърли някои потенциални проблемни места, но всичко стана набързо и не запомних всичко . Молбата ми е са споделите кои възли да гледам за неизправности , как да ги проверя и изобщо каквото и да е извън стандартния оглед.
                  Дядо Владо ми каза нещо за раздатката , за А-рамото , за някакви осморки при включено 4Х4 и навит докрай волан , ама не бегло си спомням за всичко това . Помагайте със съвети , че събора в Приморско наближава , а ми се ще да отида с Гранда на него . По обяви съм харесал два софийски Гранда и един Ямболски , но тъй като не мога да пусна линкове тук , ако някой има възможност да ги погледне , ще му ги пратя на лични . Благодаря предварително , почерпката от мен !
                  Двигател - по общия ред, пали след въртене около 3-5 сек (не пали от "чук" и не повече от 10 сек.)не тресе, при газ не припуква, форсира се без замисляне и не пуши (за 4.7 има ограничител на празен ход на около 3000об.) да не е омазан от течове.
                  Окачване - не тропа по дупки, не скърца, стандартно "Грандовете" люлеят по надлъжната ос. За 4.7 ако при движение сякаш прави опити да се върти по вертикалната ос - тампони на "А" рамото
                  Трансмисия - тиха без вой (ручене) и т.н. превключва скорости плавно без замисляне и удар. Това и при меко тръгване, и при "газ до тенекията" Стрелките на оборотомера и скоростомера се движат в синхрон, ако оборотомера тръне, а скоростомера го гони - пързалят скорости. За 4.7 при скорост от 130 надолу по инерция да не вие(вибрира) - ако "да" преден кардан или диференциал. Бавна осморка на суха твърда настилка, на "бързи"не трябва да има щракане, тътрузене на колела, вибрации, на "бавни" колата без газ или с малко газ трябва да се опитва да спре, сранични звуци не трябва да има.
                  Купе и интегриана рама без ръжди и гнилочи "Грандовете" са устойчиви ако не са "колхозени"
                  Ел. инсталация (особенно под кормилото) да няма много следи от "майстори" общо всичко да работи,
                  5.2 е по-корав от 4.7,....... останалото е от Бог
                  Последно редактирано от дядо владо; 19-08-14, 21:09.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                    Аз също бих се включил като нов собственик.

                    Много благодаря на Дядо Владо за обслужването, ремонтите и съветите, както и на джипката като цяло, също така и на Атанас от Ямбол.

                    Трябва да имаш около 3000-4000 лв. за ремонт, след покупката, за да си сигурен.
                    След последните 6000 км. за смяна са:
                    Задна стабилизираща щанга - жена се препречи на пътя на Копривщица офф-роуд и докато карах с цялата газ каза: "Няма да минеш", съответно спрях и тръгването беше съпроводено със загубване на подкалника и счупване на щангата (може би около 19 годиншна и 6 месеца...)
                    Тампони на преден амортисьор - с около 100 км./ч. минахме през 40 см. "липса" от перфектния току-що направен път между Шумен и Добрич
                    Амортисьори - когато натоварихме джипа с около 900 кг.
                    Края на генерацията - офф-роуд Копривщица (софт път, софт мозък) (ремонтирано - Дядо Владо)
                    Алтернатор - Мерси на Бургаския затвор за зареждането, но все пак той зарежда само до 12 в.
                    Каре на предния деференциал - Мерси на Бургаския затвор за отстраняването на целия деференциал посредата на нищото
                    Спукване на две гуми пред блока и развиване на всички болтове... 300 лв. (първи две сменени гуми)
                    Преден деференцал - Каране около 100 км. с блокирала муфа/деференциал, което доведе до спукване на едната от двете М/T гуми и замяната с патерицата, може би тя дочупи деференциала
                    Гуми - 15 инчови - A/T втора употреба, читави - 300 лв (монтирани)
                    Кормилен демпфрер - Ако не беше на 20 години, можеше да изкара още 1-2 (ако беше на 18 г.), (сменен 160 лв.)
                    Бензинова помпа - 602 лв. за оригинална или 65 лв. за заместителна, както си избереш. Ако го караш на бензин (както често се случва) избери 602 лв.
                    Фарове - 590 лв., но можеш да минеш и да виждаш добре с полиране и смяна на крушки (готово 70 лв.)
                    Гарнитура на изпускателен колектор - стара е.
                    Всички тампони, за които можеш да се сетиш.
                    Отваряне на пета врата, както и може би ръжда.
                    Носачи - предни и задни - стават, но са тръгнали.
                    ABS датчици - прекъснати отзад, заради прекрасният ход на моста или нещо друго - може и с лапмпата да го караш, само че когато натиснеш рязко спирачки не е ясно какво ще стане.
                    Тромба - не можеш да гониш блъскащите се в теб(О, невидими ти - варненци{два пъти, веднъж в София, вендъж във Варна, |нищо лично|})
                    Капачка на разширителния съд - не поръчвай от bim.bg - нямат. 30 лв. за 5 ходения и нито веднъж точния размер. (от измамник - 10 лв.)
                    Климатик - "помпата" работи, но изпуска за около 10 минути, миналата година е работил 100%, предполагаем ремонт - 100 лв. - 300 лв.

                    Накладки, масла, гресиране, чистачки - износват се, изтъняват, свършва, не чистят (с горивото - 300 лв.)

                    Може и да пропускам нещо, но държа да отбележа че си заслужава, кеф цена няма и съм изключително доволен!

                    п.с. изтеглените коли, извадените кемпъри, безбройните офф-роуд разходки са изключително удоволствие!
                    ;-)
                    Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                    нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                    Коментар


                    • #11
                      От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                      Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
                      Аз също бих се включил като нов собственик.

                      Много благодаря на Дядо Владо за обслужването, ремонтите и съветите, както и на джипката като цяло, също така и на Атанас от Ямбол.

                      Трябва да имаш около 3000-4000 лв. за ремонт, след покупката, за да си сигурен.
                      Благодаря за съветите , доста автомобили са минали през ръцете ми и проблемите описани от теб са нормални за 20 годишна кола , а и на мен не ми е проблем отстраняването им
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • #12
                        От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                        Да ни уведомиш за крайните резултати...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                          Мисля че ще има положителен резултат, в петък вечер ще пиша какво е станало
                          VEREYA MOTORSPORT TEAM

                          Коментар


                          • #14
                            От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                            Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
                            Аз също бих се включил като нов собственик.

                            Много благодаря на Дядо Владо за обслужването, ремонтите и съветите, както и на джипката като цяло, също така и на Атанас от Ямбол.

                            Трябва да имаш около 3000-4000 лв. за ремонт, след покупката, за да си сигурен.
                            След последните 6000 км. за смяна са:
                            Задна стабилизираща щанга - жена се препречи на пътя на Копривщица офф-роуд и докато карах с цялата газ каза: "Няма да минеш", съответно спрях и тръгването беше съпроводено със загубване на подкалника и счупване на щангата (може би около 19 годиншна и 6 месеца...)
                            Тампони на преден амортисьор - с около 100 км./ч. минахме през 40 см. "липса" от перфектния току-що направен път между Шумен и Добрич
                            Амортисьори - когато натоварихме джипа с около 900 кг.
                            Края на генерацията - офф-роуд Копривщица (софт път, софт мозък) (ремонтирано - Дядо Владо)
                            Алтернатор - Мерси на Бургаския затвор за зареждането, но все пак той зарежда само до 12 в.
                            Каре на предния деференциал - Мерси на Бургаския затвор за отстраняването на целия деференциал посредата на нищото
                            Спукване на две гуми пред блока и развиване на всички болтове... 300 лв. (първи две сменени гуми)
                            Преден деференцал - Каране около 100 км. с блокирала муфа/деференциал, което доведе до спукване на едната от двете М/T гуми и замяната с патерицата, може би тя дочупи деференциала
                            Гуми - 15 инчови - A/T втора употреба, читави - 300 лв (монтирани)
                            Кормилен демпфрер - Ако не беше на 20 години, можеше да изкара още 1-2 (ако беше на 18 г.), (сменен 160 лв.)
                            Бензинова помпа - 602 лв. за оригинална или 65 лв. за заместителна, както си избереш. Ако го караш на бензин (както често се случва) избери 602 лв.
                            Фарове - 590 лв., но можеш да минеш и да виждаш добре с полиране и смяна на крушки (готово 70 лв.)
                            Гарнитура на изпускателен колектор - стара е.
                            Всички тампони, за които можеш да се сетиш.
                            Отваряне на пета врата, както и може би ръжда.
                            Носачи - предни и задни - стават, но са тръгнали.
                            ABS датчици - прекъснати отзад, заради прекрасният ход на моста или нещо друго - може и с лапмпата да го караш, само че когато натиснеш рязко спирачки не е ясно какво ще стане.
                            Тромба - не можеш да гониш блъскащите се в теб(О, невидими ти - варненци{два пъти, веднъж в София, вендъж във Варна, |нищо лично|})
                            Капачка на разширителния съд - не поръчвай от bim.bg - нямат. 30 лв. за 5 ходения и нито веднъж точния размер. (от измамник - 10 лв.)
                            Климатик - "помпата" работи, но изпуска за около 10 минути, миналата година е работил 100%, предполагаем ремонт - 100 лв. - 300 лв.

                            Накладки, масла, гресиране, чистачки - износват се, изтъняват, свършва, не чистят (с горивото - 300 лв.)

                            Може и да пропускам нещо, но държа да отбележа че си заслужава, кеф цена няма и съм изключително доволен!

                            п.с. изтеглените коли, извадените кемпъри, безбройните офф-роуд разходки са изключително удоволствие!
                            Леле колко СКЪПА джипка караш
                            Майтапа настрана, ама ето поради тия причини, кола от България не ща да виждам

                            пп Ще споделиш ли за тампоните на предните амортисьори, продавт ли се като отделна част, че за WJ ги намирам само в комплект с амортисьора
                            Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                            Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                            Коментар


                            • #15
                              От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                              хахаха, скъпа ;-)

                              Относно тампоните - да поясня - тампона е отдолу. Разби се по-скоро изведнъж, отколкото постепенно и се получи много неприятен звук при преминаване през неравност. От втория път дядо Владо, с помощта на неговата преса успя да "втъкне" друг. А по време на това чукане, не бях в София и във Варна ми казаха - ъпсурт - нов амортисьор, в Бургас същото...
                              ;-)
                              Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                              нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X