Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли Терано 2 Автоматик блокаж на диференциала?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли Терано 2 Автоматик блокаж на диференциала?

    Ще ме прощавате за въпроса, ама има ли Терано 2 Автоматик 99г. блокаж на диференциала? Че доста нещо изчетох из форума и се шашкам да не би да карам с блокиран диф. - новак съм още. Има едно копче на ск.лост- като го изключа на таблото светва O/D OFF. На включено нищо не свети. От Нисан-София казаха да го карам включено /асвалт и градско/. И като падне снега мога ли да си карам на 4Х4 и колко дълго?
    10Х
    Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал.
    WSBO

  • #2
    До: Има ли Терано 2 Автоматик блокаж на диференциала?

    Първоначално публикуван от pat66 Преглед на мнение
    Ще ме прощавате за въпроса, ама има ли Терано 2 Автоматик 99г. блокаж на диференциала? Че доста нещо изчетох из форума и се шашкам да не би да карам с блокиран диф. - новак съм още. Има едно копче на ск.лост- като го изключа на таблото светва O/D OFF. На включено нищо не свети. От Нисан-София казаха да го карам включено /асвалт и градско/. И като падне снега мога ли да си карам на 4Х4 и колко дълго?
    10Х
    Не знам да има Терано с принудителен блокаж. Виж, с LSD - да. Ама на LSD-то няма какво да му включваш/изключваш.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: Има ли Терано 2 Автоматик блокаж на диференциала?

      Това е бутона ти за т.нар овърдайв и няма нищо общо със 4х4.
      А овърдрайв накратко обяснено е:

      Първоначално публикуван от go go go Преглед на мнение
      овърдрайв е обикновено на автоматик и представлява 5та с полувинка, 5,5 скорост и обикновено има предавателно число 1:1 и по - малко. тя се вкл. когато двигателя работи на едни и същи обороти известно време и електрониката прецени че е време, има и коли на които се вкл. ръчно. ползата от него е че колат започва да харчи много малко

      Коментар


      • #4
        До: Има ли Терано 2 Автоматик блокаж на диференциала?

        Много благодаря за бързия и изчерпателен отговор!
        А за 4Х4? Да речем, че има яко сняг зимата, в това число и в София - мога ли спокойно да си джиткам и с включен преден диф. без да скапя нещо - досега не съм карал кола със задно предаване? 10Х.

        Лека и безаварийна!
        Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал.
        WSBO

        Коментар


        • #5
          До: Има ли Терано 2 Автоматик блокаж на диференциала?

          Можеш, ама както ти каза само на яко сняг, и надали в София защото пръскат луга и тем подобни гадости и асфалта не е достатъчно хлъзгав за да не счупиш раздатката или нещо друго.
          Don't hunt IF you can't kill
          първо 0883 после 333 накрая 448

          LZ1BGD

          Коментар


          • #6
            До: Има ли Терано 2 Автоматик блокаж на диференциала?

            Първоначално публикуван от pat66 Преглед на мнение
            А за 4Х4? Да речем, че има яко сняг зимата, в това число и в София - мога ли спокойно да си джиткам и с включен преден диф. без да скапя нещо -
            Аз по неразчистените от сняг/лед улици из квартала си карам на 4х4 и даже по-миналата зима така си паркирах в пряспата пред блока. Пък и пред офиса беше голям кеф - ни една лека кола не можеше (не смееше) да влезе в заснежената и с наклон улица ...

            Ама на гол асфалт (дори и да е мокър) - само на задно.


            Първоначално публикуван от hammer Преглед на мнение
            и надали в София защото пръскат луга и тем подобни гадости и асфалта не е достатъчно хлъзгав
            Пръскат, ама само на по-главните улици, където има повече трафик и градски транспорт. Ако падне повечко сняг из кварталите така си и остава до пролетта ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Има ли Терано 2 Автоматик блокаж на диференциала?

              Иска се известно свикване за да можеш да завиваш при парттайма. Аз така свикнах да боравя с втория лост че в завоите бях на задно, а по правите ускорявах на двойно.... Парттаймаджийски неволи... Тая зима ще видим как ще е с двойно повече въртящ момент под капака от стария Вранглер.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                До: Има ли Терано 2 Автоматик блокаж на диференциала?

                Хиляди благодарности, Колеги!
                Сега съм по-спокоен, щото и в моя квартал /ужким читав/ цяла зима няма кой да почисти /като изключа себе си и съседите - но преспите си остават до напролет/. Сега почвам да мисля за по-прозаични неща - като зимни гуми...
                А... сутринта вкарах Тери /на галено/ в бокса, че нещо шават оборотите на празен ход. Надявам се като си го взема да съм приключил вече с главоблъсканиците на лаика! Пък и за това вече съм отворил друга тема...
                И дай Боже повече сняг тая зима!

                Лека и безаварийна на всички!
                Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал.
                WSBO

                Коментар


                • #9
                  До: Има ли Терано 2 Автоматик блокаж на диференциала?

                  Опс... забравих.
                  Не пия бира, но мога да почерпя!
                  Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал.
                  WSBO

                  Коментар


                  • #10
                    До: Има ли Терано 2 Автоматик блокаж на диференциала?

                    Извинете малко ОФФТОПИК.

                    А аз за пореден път виждам подобни приказки и още продължавам да се чудя за какво са ви джипове като пак си сменяте гумите със зимни и летни
                    Аз откакто съм подкарал 4х4 съм забравил къде са гумаджийте нито помпам нито сменям нищо, все едно нямам гуми, карам където си поискам и в каквито условия попадна.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      До: Има ли Терано 2 Автоматик блокаж на диференциала?

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      Извинете малко ОФФТОПИК.

                      А аз за пореден път виждам подобни приказки и още продължавам да се чудя за какво са ви джипове като пак си сменяте гумите със зимни и летни
                      Или аз нещо пропускам , или производителите на гуми...
                      http://www.diana-ltd.com/tyres/pirel...n_icesnow.html
                      От над 20 год. /от 86г./ карам кола и досега никога не съм правил компромиси с гуми и спирачки. И ако наистина караш с 1 чифт и зиме и лете, направо ми изглежда странно /меко казано/ - аз лично зимъска бих си сложил ботушите! Не ми се вярва при джипките да е по-различно - като ходя на ски редовно си виждам стоповете на комбито по завоите.

                      Извинете ме и мен за Оффтопика!
                      Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал.
                      WSBO

                      Коментар


                      • #12
                        До: Има ли Терано 2 Автоматик блокаж на диференциала?

                        Първоначално публикуван от pat66 Преглед на мнение
                        Или аз нещо пропускам , или производителите на гуми...
                        http://www.diana-ltd.com/tyres/pirel...n_icesnow.html
                        От над 20 год. /от 86г./ карам кола и досега никога не съм правил компромиси с гуми и спирачки. И ако наистина караш с 1 чифт и зиме и лете, направо ми изглежда странно /меко казано/ - аз лично зимъска бих си сложил ботушите! Не ми се вярва при джипките да е по-различно - като ходя на ски редовно си виждам стоповете на комбито по завоите.

                        Извинете ме и мен за Оффтопика!
                        Ами ти си го казал:
                        Първоначално публикуван от pat66
                        От над 20 год. /от 86г./ карам кола
                        aз също докато карах леки коли имах по 2 комплекта гуми и ги изхвърлях на 2 години и купувах чисто нови, но ми писна и затова си взех джип и си купих правилните гуми и от тогава вече 2 години си карам, но парите са си твой аз просто се чудих защо така.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #13
                          До: Има ли Терано 2 Автоматик блокаж на диференциала?

                          Малко off-topic.Извън темата е,ама...:
                          Мнение на go go go
                          овърдрайв е обикновено на автоматик и представлява 5та с полувинка, 5,5 скорост и обикновено има предавателно число 1:1 и по - малко. тя се вкл. когато двигателя работи на едни и същи обороти известно време и електрониката прецени че е време, има и коли на които се вкл. ръчно. ползата от него е че колат започва да харчи много малко
                          Нямам думи.Знам че Савата е технически грамотен,но тук май е пуснал бисер за "блясъци...".Половинки скорости...при камионите има,ама там е друго,има редуктори в скоростите...
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #14
                            До: Има ли Терано 2 Автоматик блокаж на диференциала?

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            Ами ти си го казал:


                            aз също докато карах леки коли имах по 2 комплекта гуми и ги изхвърлях на 2 години и купувах чисто нови, но ми писна и затова си взех джип и си купих правилните гуми и от тогава вече 2 години си карам, но парите са си твой аз просто се чудих защо така.
                            Пак извинения за оффтопика
                            Аз определено не съм офроудър /поне засега/ и не бих си взел АТ-та, още повече МТ-та, просто калните гуми няма да ми вършат работа. В момента съм с чисто летни - Скорпион СТР и наистина парите и за мен са от значение, но предпочитам сигурността. А и дългото Терано, доколкото разбрах, не е предпочитана джипка за офроуд - такава беше и целта - ски, риба, пикници и тук-там някой разбит междуселски път.
                            Айде със здраве и лека и безаварийна!
                            Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал.
                            WSBO

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X