Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ново хоби

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ново хоби

    Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
    Хобито си е......мамата.
    Няма грешка 2000 дръвчета мисля да ги набуча на около 20-тина декара, няма да е за медодобив, но нямам акация около мен и да разнообразя. Освен това след 10-тина години ще режа дърва без пари.

    ''С ппо имаш ли опит или си ги нагласил за тая година? ''
    Какво е това?
    Това е дето е у коша на снимката - Полуизградени Пластмасови Основи или т.нар. "Бургаски"
    Няма лошо за хобито, но след 10 години може би ще стават за дърва тия акации и то при правилна агротехника. За медодобив - много по-нататък.

    Коментар


    • От: Ново хоби

      Здравей,
      Както казаха колегите вече, най добре е с 5-6 кошера.
      И аз започнах да се занимавам преди 6-7 години с 5 кошера. Първата зима ми избягаха 3 кошера но за 2 години си ги направих пак 5. Стар пчелар ми каза да не започвам с по-малко понеже както се случи с мен и ми избягаха повече от половината ще се откажеш ако всичките избягат и са малко. И моите бяха ДБ. Те са най-добри за начинаещи понеже има повече мед за пчелите.
      Аз моите ги купиш на 40 км. от София и ги карах с кола, като ги бях обвил с тънък плат понеже бяха доста поизгнили и не можеха да се затворят.
      Имам една книга за начинаещи пчелари "СЪВЕТИ ЗА ЛЮБИТЕЛЯ ПЧЕЛАР" от 1985 г. - сканирана е и е много добра. Описано е всичко много подробно. Ако иска някой може да му я изпратя.

      Коментар


      • От: Ново хоби

        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
        Това е дето е у коша на снимката - Полуизградени Пластмасови Основи или т.нар. "Бургаски"
        Миналата година поставих за първи път, градят ги без проблем. Ползвам ги като резервни.

        Коментар


        • От: Ново хоби

          Центрофугата готова за работа, помещението почти готово, остана гипсокартона да се сложи и плочки да се налепят.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180511_111736уъфъу.jpg
Прегледи:1
Размер:580.9 КБ
ID:5788601

          Когато е готово ще снимам да се похваля.

          Днес регистрирах първи рой за тази година.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180510_150424хтрбфф.jpg
Прегледи:1
Размер:780.1 КБ
ID:5788602

          Коментар


          • От: Ново хоби

            Е браво. Оттатък няма ли да се похвалиш?
            С рояка, с центрофугата - недей

            Коментар


            • От: Ново хоби

              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
              Е браво. Оттатък няма ли да се похвалиш?
              С рояка, с центрофугата - недей
              Оттатък работата долу-горе върви, към края на април направих 5 ДБ отводки, на които майките вече снасят. Преди седмица направих още 5 ЛР отводки и мисля да направя още 5 ЛР.

              Коментар


              • От: Ново хоби

                Обмислям нещо такова за косене на тревата.

                https://www.youtube.com/watch?v=dWrwhy3FebE

                Коментар


                • От: Ново хоби

                  Хаха, абе то това май е за косене на тревата по пясъчника бе
                  На тебе за кво ти е... Твойте пчели нали ти свикнаха на мурафетите

                  П.п. Ся погледнах кви сме ги говорили на предната страница. Набоди ли акации?
                  Последно редактирано от jordanov sv; 09-12-18, 13:38.

                  Коментар


                  • От: Ново хоби

                    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                    Набоди ли акации?
                    Не ми остана време за тях, набодах още 20 еводии, 20 лешника и 100 корена лавандула.
                    Преди повече от месец една от известните фирми за изкопуване на мед взеха проби и чак днес се обадиха, че имало проблем 0,03% Глифозат.Някой знае ли какви са допустимите норми или тези са мъчат да ми свалят цената?

                    Коментар


                    • От: Ново хоби

                      Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                      Не ми остана време за тях, набодах още 20 еводии, 20 лешника и 100 корена лавандула.
                      Преди повече от месец една от известните фирми за изкопуване на мед взеха проби и чак днес се обадиха, че имало проблем 0,03% Глифозат.Някой знае ли какви са допустимите норми или тези са мъчат да ми свалят цената?
                      Принципно няма норми за пестициди -не трябва да има. Отделен е въпроса ,че така процедират някои за да ти счупят цената. На мен от Ръковски пичовете ми казаха ,че имам антибиотик, а меда беше при тях - занесох им го защото нямало как да дойдат до моят район. Е , отидох взех си го, теглих им една майна и си го продадох пак на същите пари, и пак да дох проба. Само дето този път странно нямаше антибиотик.
                      ПП а пръскал ли си с раундъп около кошерите?Предполагам не, щом обмисляш покупка на косачка.
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • От: Ново хоби

                        Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                        Принципно няма норми за пестициди -не трябва да има. Отделен е въпроса ,че така процедират някои за да ти счупят цената. На мен от Ръковски пичовете ми казаха ,че имам антибиотик, а меда беше при тях - занесох им го защото нямало как да дойдат до моят район. Е , отидох взех си го, теглих им една майна и си го продадох пак на същите пари, и пак да дох проба. Само дето този път странно нямаше антибиотик.
                        ПП а пръскал ли си с раундъп около кошерите?Предполагам не, щом обмисляш покупка на косачка.
                        За същите прекупвачи става въпрос, в момента кося с бутаща моторна косачка, но обмислям закупуването на роботизирана такава за да ми отпадне още един ангажимент.

                        Коментар


                        • От: Ново хоби

                          Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                          За същите прекупвачи става въпрос, в момента кося с бутаща моторна косачка, но обмислям закупуването на роботизирана такава за да ми отпадне още един ангажимент.
                          И такива ли има? Може ли отзиви след покупката?
                          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X