Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ДРЗ400 СМ 2007г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с ДРЗ400 СМ 2007г.

    Мотора е на мой приятел ,при студен и при топъл старт се получава ефекта "бие контра".Колеги изказаха мнение ,че веригата е разтеглена,знаели някой на този модел дали веригата е с автоматичен обтегач (аз мисля че е с такъв) ,или ръчно трябва да се регулира? Ефекта не е при всеки старт на двигателя,появявя се от време на време.

    Благодаря на отзовалите се!
    Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

  • #2
    От: Проблем с ДРЗ400 СМ 2007г.

    Заводският обтегач е автоматичен , но какъв е на този мотор не се знае . Бие контра = връща вала назад ли ?

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с ДРЗ400 СМ 2007г.

      Колега за това питам защото незнам!Отговора ти ,не ми казва нищо !Двигателя не сме го разглабя ли,и не знам дали връща вала .
      Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с ДРЗ400 СМ 2007г.

        Лично аз , за първи път чувам за ефекта "бие контра" при моторите. Пешо е обяснил как се проверява състоянието на веригата , виж в темата за ДРЗ400. Да не би да има някакъв проблем с декомпресора?
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с ДРЗ400 СМ 2007г.

          Първоначално публикуван от honda b16a2 Преглед на мнение
          Колега за това питам защото незнам!Отговора ти ,не ми казва нищо !Двигателя не сме го разглабя ли,и не знам дали връща вала .
          Аз отговор не съм ти дал , а ти зададох въпрос . И аз за първи път чувам за това явление : " бие контра " и не ми е ясно какво означава - явно е ваш цветущ израз . Контрата я свързах с колелото - където педалите се връщат назад . Разберете се ясно какъв ви е проблема , за да не гадаем излишно . Според мен ти прескача еднопосочния лагер на стартера (под маховика ) и се чуват характерните стържещи метални звуци .

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с ДРЗ400 СМ 2007г.

            Не е лагера преди седмица сменях такъв на хускварна и имам напредстава какво прави неработещ такъв ,ефекта на контрата е израз използван не само от мен,същия е ефекта като бутнеш делкото на колата на много предварение ,и тя кълца да запали все едно стартера клещи или ти е слаб акумолатора!
            Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с ДРЗ400 СМ 2007г.

              Махни лулата и завърти . Ако пак "бие контра" - значи е от акумулатор , реле стартерно , стартер или слаби връзки между тях . Ако не го прави - значи е от запалването .

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X