Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къмпинг мебели - подвижна кухня за къмпинг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къмпинг мебели - подвижна кухня за къмпинг

    Или portable camping kitchen:
    https://www.youtube.com/watch?v=sfPmm2B_p40

    Много ми допада това решение с оглед спестяване на време и място. За моите цели е по-удобно от мебели от типа на тези от картинката, които са удобни за многодневен престой.
    Този тип portable kitchen е и твърде популярна сред австралийците (chuck box или patrol box).

    Може и на някой друг да му е от полза.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Къмпинг мебели - подвижна кухня за къмпинг

    Размерите на mess box-а в сгънато състояние какви са? Колко тежи? Защото това на снимката като се сгъне става доста компактно, а и е леко.

    Коментар


    • #3
      От: Къмпинг мебели - подвижна кухня за къмпинг

      Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
      Размерите на mess box-а в сгънато състояние какви са? Колко тежи? Защото това на снимката като се сгъне става доста компактно, а и е леко.
      Тук има информация за размерите. Седни, за да не се стреснеш, защото има информация и за цените.
      http://www.messbox.co.uk/kitchens/4575661009

      Сравнението е неправилно. Тази кутия ти носи всичко, докато Kampa-та, от снимката по-горе я разгъваш, след което пълниш със съдържание (което носиш/вадиш/пренасяш от другаде).

      Коментар


      • #4
        От: Къмпинг мебели - подвижна кухня за къмпинг

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Тук има информация за размерите. Седни, за да не се стреснеш, защото има информация и за цените.
        http://www.messbox.co.uk/kitchens/4575661009

        Сравнението е неправилно. Тази кутия ти носи всичко, докато Kampa-та, от снимката по-горе я разгъваш, след което пълниш със съдържание (което носиш/вадиш/пренасяш от другаде).
        Аз предпочитам това на снимката - по-голямо, разпъва се и се сгъва за секунди, в сгънато състояние е ~80х50х12 см. Да, неудобството е, че носиш една раница повече в колата. Според мен и двете стават за кратък престой. Въпрос на избор и вкус.

        Коментар


        • #5
          От: Къмпинг мебели - подвижна кухня за къмпинг

          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
          Аз предпочитам това на снимката - по-голямо, разпъва се и се сгъва за секунди, в сгънато състояние е ~80х50х12 см. Да, неудобството е, че носиш една раница повече в колата. Според мен и двете стават за кратък престой. Въпрос на избор и вкус.
          Не е една раница повече а поне две. Къде си държиш нещата, които подреждаш в тази сгъваема кухня? И двете имат предимства и недостатъци, както и двете стават не само за кратък престой. С Chuck box-a, пренасянето и подреждането е по-малко за мен.

          Коментар


          • #6
            От: Къмпинг мебели - подвижна кухня за къмпинг

            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
            Не е една раница повече а поне две. Къде си държиш нещата, които подреждаш в тази сгъваема кухня? И двете имат предимства и недостатъци, както и двете стават не само за кратък престой. С Chuck box-a, пренасянето и подреждането е по-малко за мен.
            За многодневен престой е ясно, че стават и двете. Всичко зависи кой какво желае да има със себе си по време на къмпирането. Може и 3 раници да не стигнат. Аз ползвам почти същата като на снимката и ми е доста удобна.
            Но в крайна сметка за нас изборът е ясен - 50 лири срещу 700 лири за chuck box-a.

            Коментар


            • #7
              От: Къмпинг мебели - подвижна кухня за къмпинг







              .......
              Land Rover Discovery:
              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

              Коментар


              • #8
                От: Къмпинг мебели - подвижна кухня за къмпинг

                Споделих го просто като идея, не вярвам някой оттук да купи тази кутия за тези пари. Ако става за въпрос, почти съм сигурен, че няма да изхарча 50 лири за да си я направя. ;-)
                Пак повтарям, за мен идеята е да съм компактен и да не се занимавам половин ден с установяването на катуна.
                Иначе хората влачат и каравани/кемпери с хол, всекидневна, спални и прочие.

                Коментар


                • #9
                  От: Къмпинг мебели - подвижна кухня за къмпинг

                  Две кутии 40/40/40 побират всичката необходима посуда + газов котлон и леген за мивка. Това дето го гледам горе с един куп подправки и подправчици в буркани и бурканченца... не, благодаря - една сол и един лют пипер стигат . Кухненската хартия също не ѝ виждам приложението в полеви условия.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Къмпинг мебели - подвижна кухня за къмпинг

                    Сол и пипер стигат ако нямаш желание да хапнеш нещо вкусно сред природата. ;-)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Къмпинг мебели - подвижна кухня за къмпинг

                      Не съм съвсем съгласен, ама добре - и така да е, нужните подправки се събират в един несесер и не виждам нужда да ги вадиш от там и да ги подреждаш на шкафче, освен ако не смяташ да стоиш поне месец Знаеш, че и аз съм като теб - искам време за разпъване или събиране на бивака под 20 минути
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Къмпинг мебели - подвижна кухня за къмпинг

                        Ето още едно многофункционално "Лего" решение, на което аз съм фен

                        http://swissroombox.com/swissroombox...-easytech.html

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dsc01906.jpg
Прегледи:1
Размер:33.2 КБ
ID:5604683

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1894.jpg
Прегледи:1
Размер:60.9 КБ
ID:5604684
                        Дела трябват, а не думи.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Къмпинг мебели - подвижна кухня за къмпинг

                          Ама и това е от евтините.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Къмпинг мебели - подвижна кухня за къмпинг

                            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                            Ама и това е от евтините.
                            Ако върви с една 73-ка към него - що не
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Къмпинг мебели - подвижна кухня за къмпинг

                              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                              Ама и това е от евтините.
                              Няма начин, почва със "swiss"...

                              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                              Не съм съвсем съгласен, ама добре - и така да е, нужните подправки се събират в един несесер и не виждам нужда да ги вадиш от там и да ги подреждаш на шкафче, освен ако не смяташ да стоиш поне месец Знаеш, че и аз съм като теб - искам време за разпъване или събиране на бивака под 20 минути
                              Въобще не ме разбираш... Извади си твоите 2 х 40х40х40 кутии с неща (моите също са толкова) и си нареди нещата в нещо като това шкафче дето показах по-горе. И след 2 дена ги събери и нареди в колата. И така 5-10 пъти това лято... Няма начин да не ти писне, освен ако не си изключително трудолюбив. Този съндък (при мен ще е доста по-малък, защото нямам нужда от домакинска хартия и куп други неща показани в клипа) се вади и слага от/в произволен автомобил, навсякъде и всичко е под ръка веднага без да го играеш сортировчик. Но ... по вкус и цвет... ;-)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X