Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имайте едно наум с конете...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Имайте едно наум с конете...

    Дъщерите ми открай време са любители на животните и особено на конете... Вчера посетихме пещерата Леденика и малката се заигра с едни кончета - заедно с едно момиченце им носеха трева и т.н. За съжаление точно, когато се канехме да си тръгваме, едната кобила взезапно посегна към дъщеря ми и я ухапа по гърдите.. Кожата е само протрита, но се получи голяма синина с размер на лимон... Водихме я в спешния център във Враца /да не дава Господ да попадате там/, биха й тетанус /ходих да купя от аптеката/ и намазаха с йодасепт...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    От: Имайте едно наум с конете...

    Конете са изключително силни животни и могат да бъдат твърде опасни.
    При отношенията си с тях човек трябва да спазва определени и ясни правила, за да са добре и двете страни. Ето няколко:
    - приближаването до коня се прави челно, към главата му, така, че да може да ви види;
    - на коня се говори с леко протегната ръка, ако животното е неспокойно - спрете и му говорете тихо и спокойно;
    - при допир погалете шията или главата, но никога - устата;
    - при даване на бучка захар (често срещана практика), бучката се поставя на широко отворена длан с прибрани пръсти и се подава така, че конят сам да я поеме.
    Изказвам съчувствие към страданието на дъщеря ви, но в случая не сте оценили и факта, че кобилата е била с малкото си, а момичето е за тях е чужд, непознат човек и майката го е предпазила... Но сте имали голям късмет, че не го е захапала за лицето или не го ритнала.
    В София има места за платена езда с инструктори. Моята щерка ходеше 2 пъти седмично, докато порасна и смени обекта ...
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Имайте едно наум с конете...

      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      - приближаването до коня се прави челно, към главата му, така, че да може да ви види;
      Двегодишният ми казармен опит в язденето на две зловредни кобили показва обратното - трябва да заходиш отстрани, защото очите на коня са отстрани и гледат най-вече "около" него за евентуални опасности. Фронтално има лошо зрение (затова им слагат капаци при впрягане - да не се стряскат от околното движение) и може да се уплаши, ако му се появиш челно. Отзад, разбира се, не е здравословно. Ако му идваш отстрани, те забелязва отдалече и е подготвен за приближаването ти.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Имайте едно наум с конете...

        Вече знае "как целува конят".

        Конете хапят по най-различни причини, включително защото НЕ СИ дал захарче (особено ако носиш - надушват) или защото миришеш на прекалено плодов парфюм, или по други маловажни от човешка гледна точка неща. Хапането е обикновено бял кахър, защото си го премерват. Бедата е ако те ритнат, защото почти няма вариант "слабо ритване".

        Коментар


        • #5
          От: Имайте едно наум с конете...

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Вече знае "как целува конят".

          Конете хапят по най-различни причини, включително защото НЕ СИ дал захарче (особено ако носиш - надушват) или защото миришеш на прекалено плодов парфюм, или по други маловажни от човешка гледна точка неща. Хапането е обикновено бял кахър, защото си го премерват. Бедата е ако те ритнат, защото почти няма вариант "слабо ритване".
          Явно не си хапан от кон. Няма по-болезнено ухапване! С плоските зъби и с тази мощна челюст... Изключително рядко е да те захапе по-миризма или защото не си дал. При тези ситуации преди да предприеме гадни действия предупреждава, подбутва, рови в джоба, пръхти ти в лицето, подхапва те но само с бърните. Така прави когато си иска нещо. Хапе и рита когато се чуства заплашен, когато е учен да прави така /полицейските/ и.. от проклетия, като последното е нелечимо. Това от личен опит, докато дядо ми беше на този свят имахме коне, само за яздене. Заигравахме се и с тези в стопанството и по месец с коне в Рила. На заставата също. И сега падне ли ми не пропускам да пояздя. Обичам ги тези животни.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #6
            От: Имайте едно наум с конете...

            А, хапан съм. И слабо и силно, най-силното - през джоба с бисквитите. Определено предупреждаваше преди това, ама и аз се правих на ударен.

            Коментар


            • #7
              От: Имайте едно наум с конете...

              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
              Дъщерите ми открай време са любители на животните и особено на конете......
              Текущото ми куче от "груба любов" доста пъти ми е травмирало ръцете, говорим именно за любов, а не за агресия. Другите ми сходни кучета не са го правили, така че какво и защо се е случило е между детето и коня от страни неможе да се дава мнение (особенно от клавиатурата)
              Около мен има достатъчно "коняри", ако им се иска контакт с тези животни ела ще го организираме....
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                От: Имайте едно наум с конете...

                Конете са много интелигентни животни. Обикновено когато се готвят да те ухапят, присвиват уши и клатят главата си нагоре и надолу. По този начин те предупреждават. Не е нужно много време за да научиш ,, езика " им, просто не сте се занимавали с коне и за това не сте усетили намерението на животното.

                П.С. А преди да те ритне конят също го показва, само че по друг начин, свива тялото си на топка и подскача леко със задните си крака. Нещо като ритане, но без да изхвърля назад краката си. И всичко е съпроводено с различно по звучене изцвилване и пръхтене.
                Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                Стефан Арзатов

                Коментар


                • #9
                  От: Имайте едно наум с конете...

                  Имам братовчед дето едвам oцеля след ритане от кон или катър (не помня вече) в главата, но сам си беше виновен хлапашка история, с пръчка да бъзика "макарите" на животното от заде ... Вече колко години ходи с подкова на челото
                  Последно редактирано от derhunter; 18-08-14, 21:30.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Имайте едно наум с конете...

                    Много обичам животните щерката също, но винаги подхождам с уважение към по-големите и с едно на ум и никога не ме е хапало куче или кон (само една котка успя веднъж като малък). Опитвам се да науча и щерката на същото.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Имайте едно наум с конете...

                      На 100% причината беше, че имаше малко жребче, което (явно) искаше да защити... В един момент й омръзна прекаленото внимание.

                      Слава Богу, преодоляхме страха и дори ходихме 2 пъти на езда след това...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        От: Имайте едно наум с конете...

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        Явно не си хапан от кон. Няма по-болезнено ухапване! С плоските зъби и с тази мощна челюст... Изключително рядко е да те захапе по-миризма или защото не си дал. При тези ситуации преди да предприеме гадни действия предупреждава, подбутва, рови в джоба, пръхти ти в лицето, подхапва те но само с бърните. Така прави когато си иска нещо. Хапе и рита когато се чуства заплашен, когато е учен да прави така /полицейските/ и.. от проклетия, като последното е нелечимо. Това от личен опит, докато дядо ми беше на този свят имахме коне, само за яздене. Заигравахме се и с тези в стопанството и по месец с коне в Рила. На заставата също. И сега падне ли ми не пропускам да пояздя. Обичам ги тези животни.
                        М..да заставаджийски кон или катър ако не те ухапе или ритне да те утрепе от раз не е заставаджийски


                        То не може всеки ден да ти бъркат с пръчка къде не сакаш и да стоиш мирно

                        Закодирано му Е у акъла убий гадния войник
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #13
                          От: Имайте едно наум с конете...

                          Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                          Закодирано му Е у акъла убий гадния войник
                          Да ме беше убила гадта, а тя кротко-кротко ме закара под сръбската вишка и там изведнъж без повод като спретна едно родео и ме хвърли баш в Ка-Ес-Пето кално, още малко да прелетя през браздата. Такъв срам под мощния сръбски смях и подмятания не съм брал през живота си Че се и изсипаха до браздата: "Брачо, како си, све ли ти е на место, да помозимо неща ако требе ?" Това май ми беше последното качване на кон, като не броим по-късно разни туристически разходки по Родопите.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #14
                            От: Имайте едно наум с конете...

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Да ме беше убила гадта, а тя кротко-кротко ме закара под сръбската вишка и там изведнъж без повод като спретна едно родео и ме хвърли баш в Ка-Ес-Пето кално, още малко да прелетя през браздата. Такъв срам под мощния сръбски смях и подмятания не съм брал през живота си Че се и изсипаха до браздата: "Брачо, како си, све ли ти е на место, да помозимо неща ако требе ?" Това май ми беше последното качване на кон, като не броим по-късно разни туристически разходки по Родопите.
                            Видели за що иде дума.......аз бех две години фингер на седма застава от 16сти боен отред
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #15
                              От: Имайте едно наум с конете...

                              Наистина е много важно да се научи езика на конете,ако ще се комуникира с тях.Дядо ми лека му пръст ме научи да ги яздя и впрягам.ВИНАГИ при комуникация с тези страхотни животни им наблюдавайте ушите.Започнат ли да ги свиват назад, внимание.За свиването и подскачането преди да те ритнат,също.НО ПЪК КОН НИКОГА НЯМА ДА ТЕ НАСТЪПИ УМИШЛЕНО(за разлика от магарето). От 6 годишна възраст имам белег от чисто нова магарешка подкова на края на десния ми крак..на 3 см от ...ките ми(още си спомням как се случи-яздех магарето след като го бяха подковали и хем един възрастен човек го водеше за повод, аз паднах зад него и си мина през карака ми като валяк). А съм спал отстрани на каруца на която на предно и задно колело бяха вързани по един кон за да ядат сеното в нея. Събуждам се и гледам над главата ми едно вдигнато подковано копито(заобиколил каруцата , ама го спрял каиша с който беше вързан и за да достигне до една окачена от към моята страна торба с ябълки трябвало или да ме настъпи или да остане без ябълки) . Не ме настъпа и пак стигна до ябълките. СТРАХОТНИ ЖИВОТНИ!!!! Потрепервам като си спомня.....но това беше в оня предния живот. Ех, защо ли трябваше да чета това!?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X