Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зарази и вируси, ебола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Зарази и вируси, ебола

    Тъй де голям процент, някои източници дават около 60% от населението на Европа през 7 век. На дали някой е водил точна статистика тогава . Такива епидемии си е имало много пъти.Тогава общуването и миграцията на населението не може да се сравни със сегашната. На практика цялото тогавашно население е съизмеримо с един сегашен град , но разпръснато.
    Дано да си прав Ясене щото и един процент ще е невъобразим ужас.

    Коментар


    • #32
      От: Зарази и вируси, ебола

      Първоначално публикуван от Zahari007 Преглед на мнение
      показва че доста от заразените се "оцеляват"
      Естественият път на всяка тежка заразна болест е да стане по-малко смъртоносна. В най-добър интерес на паразита е гостоприемникът да не умира, а да го разнася навред през цялата обичайна продължителност на живота си. Ако може и повече (1). В такава насока е и отборният натиск върху него, а той редува поколенията си много бързо и съответно бързо реагира на отборен натиск.

      (1) и да, съществуват паразити които удължават живота на гостоприемника или правят размножаването му по-интензивно.

      Коментар


      • #33
        От: Зарази и вируси, ебола

        Като твърд поддръжник на Евгениката и "Теорията за световната конспирация" препоръчвам на тези, които не се чели още "АД" на Дан Браун, да го направят. Вярно, че е популист, не е кой знае какъв автор и допуска грешки (може и умишлено), обаче може да се намерят интересни неща в неговите писания за хората, които четат между редовете.

        П.С. Като човек, който не вярва в съвпадения смятам, че теорията за СПИН-а и клецането на зелононоси маймуни, много си прилича с теорията за Ебола и яденето на прилепи. Не мислите ли?
        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

        Коментар


        • #34
          От: Зарази и вируси, ебола

          Е и кво? Няма, няма, па току нЕкой вирус се научи да премине през видовата бариера. Различните щамове на въпросната Ебола имат разлики с РНК-то си до 30%. То това им е шанса РНК e неустойчиво, бързо мутира и създава хиляди варианти, всеки пробващ нещо малко по-различно от другите. За разлика от това на ДНК-то, което "ползваме" ние, за същото му трябват милиони години. Милиони години еволюция са доарали някакви мижави разлики в ДНК между човека и маймуната, за което на вируса в най-добрия (за нас) случай му трябват години, ако не и дни.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Зарази и вируси, ебола

            Това ,че вируса тръгва от човек на човек допълнително го прави по вирулентен за човека. По този начин , по-скоро по обратният са получени някои ваксини , заразяват се някои животни ,които са слабо възприемчиви и не са типичните гостоприемници за даден вирус. Вируса се препасира през такива животни многократно и в крайна сметка става опасен за тях и може да се използва за ваксина при типичните си гостоприемници , за които вече не е страшен. Така ,че може по някое време да стане чисто човешки щам .
            Не че по принцип не е достатъчно опасен де.

            Коментар


            • #36
              От: Зарази и вируси, ебола

              Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
              Като твърд поддръжник на Евгениката и "Теорията за световната конспирация" препоръчвам на тези, които не се чели още "АД" на Дан Браун, да го направят. Вярно, че е популист, не е кой знае какъв автор и допуска грешки (може и умишлено), обаче може да се намерят интересни неща в неговите писания за хората, които четат между редовете.

              П.С. Като човек, който не вярва в съвпадения смятам, че теорията за СПИН-а и клецането на зелононоси маймуни, много си прилича с теорията за Ебола и яденето на прилепи. Не мислите ли?
              Аз пък ти препоръчвам да спреш да четеш имитатори, а да вземеш да прочетеш нещо истинско , например -"Черният орден" на Джим Чайковски(Джеймс Ролинс) ...

              Той е поне е класик в този жанр и е нает специално да напише книгата на последният Индиана Джоунс.

              Може би ще разбереш, че в еволюцията и дори в Евгениката не винаги 2+2=4.

              И аз бях някога такъв твърд привърженик на Евгениката, но сега мисля че не е правилно като цяло да се влияе на генетичното развитие на човечеството по изкуствен начин, чрез изкуствен подбор.Възможно е прилагайки изкуствения подбор в бъдеще да изчезнат качества и гени които ще са от съществено значение за оцеляването на човечеството в даден момент.

              Природата си знае работата и човекът не е по-умен от нея, нито може да предвиди 100% какво точно ще бъдещето, нито да го "проектира" на 100%, а още по-малко да го контролира на 100% .

              Коментар


              • #37
                От: Зарази и вируси, ебола

                Мисля, че въобще не сте на ясно със същността на това, което сте коментирали, но благодаря за съвета и за насоката към истинската "истина".
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                Коментар


                • #38
                  От: Зарази и вируси, ебола

                  Тук има филмче от едно то огнищата https://eztv.it/ep/58712/unreported-...-hdtv-mvgroup/ , което все повече затвърждава мнението ми, че това е поредния "свински грип" - болест на банановите републики.
                  След като с почивка и хидратиране постигат 40-50% излекувани, то при едно по-нормално лечение сигурно смъртността ще падне под 10% ( хората с най-слаб имунитет ).

                  Коментар


                  • #39
                    От: Зарази и вируси, ебола

                    Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                    След като с почивка и хидратиране постигат 40-50% излекувани, то при едно по-нормално лечение...
                    Засега няма по-нормално лечение.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Зарази и вируси, ебола

                      имуностимулатори, вливане на течности, витамини, гллюкоза... и се стигне до преливане на кръв с антитела и специалните разработки срещу ебола... повечето са неща, които се приемат за даденост и в нашите болници
                      в документалката показват как оставят болните да лежат под палатката и от време на време им дават нещо за повръщане и диариа... пък който може - яде и пие течности...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Зарази и вируси, ебола

                        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                        имуностимулатори, вливане на течности, витамини, гллюкоза... и се стигне до преливане на кръв с антитела и специалните разработки срещу ебола... повечето са неща, които се приемат за даденост и в нашите болници
                        Да де ама говорим за Африка. Там нещата не са точно като в нашите болници, даже с всичките им кривици.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Зарази и вируси, ебола

                          За африката - ясно.. аз говорех за белите републики ( уж и ние се броим към тях ). Като цяло тезата ми е, че еболата е поредния свински вирус, сарс, птичи грип и т.н. - едно или няколко огнища в бедни държави с висока смъртност и по няколко бройки в държавите с някаква медицина. Последното тепърва ще има да го наблюдаваме, но от това, което излиза като информация, не мисля, че ще има особени изненади.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Зарази и вируси, ебола

                            Вече има двама преносителя на територията на САЩ. Минали граничната проверка без симптоми, след което свободно са имали контакт с други хора. В момента и двамата са хоспитализирани и под карантина.
                            Да видим как ще се развият нещата . Аз лично съм сигурен, че и двамата ще ги излекуват.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Зарази и вируси, ебола

                              Болни в Испания, съмнения за починал от ебола британец в Македония...
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #45
                                От: Зарази и вируси, ебола

                                Мда
                                и в Австралия ...
                                Международната общност го слага на 2-ро място след СПИН. Ако го изпуснат на една йота още, СПИН ще им се струва като ухапване от комар на някой ескимос в другия край на земята.
                                Аз пък се чудя дали да говоря с жена ми да спрем децата от училище ...
                                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                                0888 315 794
                                LZ1UPI
                                A1 (Rh+)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X